Nova graficka i black screen

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Scholl, Jun 7, 2017.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jbga ti procitao prvi post i pises odgovor...lik tri puta do sada napisao da je probao drugu graficku i da druga graficka radi
    skontao je da ova sto je htio kupiti ne radi i odustao ali sada ima drugi problem,koji mu je nastao nakon sto je vadio RAM
    ako mu sa 4 GB radi defektno a sa 2 GB nece nikako da boota,onda je i to rijeseno,jer je jedna od dvije plocice defektna,tj. vjerovatno ostecena prilikom vadjenja i ponovnog umetanja u utor

    ostaje ti jos jedino da probas uzeti plocicu rama od nekoga i probati ustekati
    ovo pod uslovom da si ostetio samo ram a ne utor od rama,jer ako je utor ostecen,moguce da nece moci ni jedan ram

    de nam jos samo reci,jesi li nasilno gurao ram kada si ponovo ubacivao ili je lagano uleglo u leziste i same se podigle one zakacke koje ga drze ?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa eto sve je u redu :D Kupis drugu graficku i eto :D Probaj malo cackat u biosu maticne oko integrisane grafe postavke.
     
  3. Scholl

    Scholl Aktivista

    Sta ako je utor ostecen? Kad sam ubacivao ne mogu se sjetiti jesam li bas nasilno pritiskao, ali znam da je fino kliknulo kad je leglo na mjesto i one kvakice su se poodigle.
    I meni se jedino rjesenje namece ovdje oko tog rama, da nisam nesto zezno.Recimo da je to, kakva su rjesenja, osim da probam nove plocice rama, (mislim da je covjek u servisu probao svoje plocice i da je opet bilo)
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako je probao i opet se desava,onda postoji mogucnost da si zeznuo utore za ram
    koliko imas utora na maticnoj,ako imas 4 komada,probaj staviti ram u druge utore
    a pokusaj svakako i flashovati bios...to nije tesko odraditi...treba ti samo usb stick i pratis upustva

    mozda bi i format windowsa ili repair pomogao,ako je problem softwareske prirode
     
  5. Scholl

    Scholl Aktivista

    prvi utor kaze serviser ne pokrece, a kod mene plocice stoje na drugom i trecem, tako je bilo kad sam kupio racunar.
    hOvo za bios ,nekad kad budem imao vremena, nazalost nit znam, a sad i ne mogu previse oko toga da se petljam i da ucim imam drugih obaveza...

    Ako neko zna nekoga na TK da bi omogao rijesiti problem, neka mi javi
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne postavlja se ram tako
    ram ide 2 + 2 u utore
    dakle ram ide ili u prvi i treci utor ili u drugi i cetvrti
    pokusaj i tako

    a vidis da je ostecen prvi utor,ako ga ne pokrece
     
  7. Scholl

    Scholl Aktivista

    meni tako doslo, nisam ni znao za te cake da mora 2+2. radilo mi je sve noramala na 2 i 3
    Probacu onda i 2 i 4 pa da vidim, mada sumnjam da ce biti razlike
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    uzmi u obzir i da formatiras sistem
    to obicno rijesi skoro sve probleme
    koji ti je sistem instaliran na kompu ?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    wtf vi pricate, kakav ram ako rade druge diskretne grafe bez ikakvih problema i nema ovih hijeroglifa!?
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Doslovno fleshanje biosa traje 5 minuta. Nemaš šta učiti, nije kvantna fizika..
     
  11. Scholl

    Scholl Aktivista

    hijeroglife su tu kad nema nikakve graficke stavljenje, dakle kad ide preko integrisane, ALi integrusana graficka je ok. Nemam nikakivh smetnji u radu na racunaru, ili prilikom gledanja hd videa ili slicno
     
  12. Scholl

    Scholl Aktivista

    Graficka je vracena. Zaboravite je
    Dakle sad samo da vidim je li mi ram ostecen ili utori ili sam zezno nesto sa biosom....
     
  13. Scholl

    Scholl Aktivista

    win 10, kupljen kljuc originalni
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa stavi neku graficku i zaboravi na problem :D
     
  15. Scholl

    Scholl Aktivista

    Kako da vam uploadujem video ovdje sa mobitela? Je li moram na youtube prvo ili ima neki drugi nacin?
    Pa da pokazem
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    stavi na youtube pa ovdje link
     
  17. Scholl

    Scholl Aktivista

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Super je to :D Kada je diskretna ustekana onda sve normalno? Mislis kupiti negu grafu? Pretrpi se vako malo dok ne kupis grafu :D Ili probaj uci u bios i postavi da ti je primarna grafa integrusa, ovo mi lici da racunar prvo pokusa da trazi grafu u PCIe slotu pa kad je ne nadje onda restarta i ide na integrusu. Artifakti ne znam zasto su tu ali ne prave problem neki.
     
  19. Scholl

    Scholl Aktivista

    mene sad nervira dakle ovaj dio kad se on ugasi, zasto? Pa racunar mi je upaljen npr skoro po cijeli dan, i onda on ode na stand by, ugasi se i ja samo kliknem misem on se upali. Eh sad, kad kliknem misem on ponovo pokrece proces od starta, dakle ponovo se zahutava i cekam minutu da dodje na desktop. Valda me razumijete.
    A trenutno nemam graficku da probam sa njom da li ce stekati ovako isto i biti bez aretfakta, vidis to nisam probao..
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    e jebiga, pa reko si da si probo i u servisu probali i sve u redu s drugom grafom. Idi u bios i nadji opciju za integrusu stavi ko primarnu. Koja je to platforma?

    EDIT: Vidi ovo na 1:15 da li ti je podeseno ovako onboard VGA enabled https://www.youtube.com/watch?v=Z1WVyKA2X84