Nova Konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ghostbusters, Apr 4, 2014.

  1. black

    black Komšija

    To kazem , meni ispadnu oci kad radim nesto u word-u ili autocad-u.
    1440p je bolje ali je i dosta skuplje.
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    30" 2560x1600. Ne moze manje fakat.
     
  3. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Evo šta kaže techpowerup kad testira grafe, ima na svakom review za grafe strana 5-Test setup

    "Each game is tested at the following settings and resolutions:

    1600x900, 4x Anti-aliasing. Common resolution for most smaller flatscreens and laptops today (17" - 19").
    1920x1080, 4x Anti-aliasing. Most common widescreen resolution for larger displays (22" - 26").
    2560x1440, 4x Anti-aliasing. Highest possible 16:9 resolution for commonly available displays (27"-32").
    3840x2160, No Anti-aliasing. 4K Ultra HD resolution, available on the latest high-end monitors."
     
  4. rey88

    rey88 Novi član

    i7 4790
    Gigabyte Z97P-D3
    Kingston HX Savage 8GB 2400MHz
    Kingston V300 120GB ssd
    Toshiba 500GB sata 3 7200rpm
    Sapphire R9 290 Tri-X 4GB DDR5 512bit
    RaidMax Vortex
    ThermalTake Smart 630W modularno

    s pika konfa (optuzen sam vec da reklamiram cc :roll: ), jel ovo ok gore, koji monitor uz ovo, prijedlog neke druge centralne, ljepse tise? :D ne bi trebalo bit lose sad, ne znam plaho, al u geneleku je isto r9 290 najbolja so imaju mislim, a i procesor je oke :roll: sad nez, procesor dodje sa svojim stock ventilatorom jel, dal odma i tu nesto mijenjat da mi ne huci puno :shock:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gigabyte Z97 ploče obično imaju slabiji VRM od Asusovih. Plus taj proc nije otključan pa bi bolja H97 ploča bila dovoljna.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode :) ispao sam iz fazona i s cijenama i sa modelima, pa bih vas zamolio neku konfiguraciju do 2000KM sa sljedecim komponentama (PC bi bio kupljen u radnji, znaci nish PIK i ostali fazoni). PC bi se koristio najvise za gaming :)

    1. MBO
    2. CPU
    3. VGA
    4. RAM
    5. SSD (da je 240/250GB)
    6. KUCISTE
    8. MONITOR

    Vec imam optiku i ovu napojnu (mislim da ce biti vise nego dovoljna za konfu tog cjenovnog ranga): http://www.olx.ba/artikal/6939149/napoj ... ower-550w/
    Ne forsiram niti AMD, niti Intel, niti NVIDIA, nebitno :)
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam mislio pitati, na ovu konfu iz potpisa, koja mi je najjeftinija nadogradnja da, hajmo reci se isplati. Razmisljam da mijenjam MBO i CPU ali veze nemam sta je sada aktuelno i sta valja. Volim AMD, ali eto i Intel bi bio opcija. Kasnije bi nekada mijenjao graficku...
     
  8. pektemek

    pektemek Novi član

    CPU FM2+ AMD Athlon™ X4 Quad-Core 860K, 3.70GHz BOX Black edition 28nm
    MB FM2+ A68H Gigabyte GA-F2A68HM-S1, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1/USB3
    AMD Radeon R7 240 Sapphire 1GB DDR5, DVI/HDMI/VGA/128bit/11216-01-20G
    'HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB
    DIMM DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Fury Black CL10, HX318C10FBK2/8
    520W Blueberry BC-M42-520

    Molim vas za misljenje o konfiguraciji. Sve sugestije i izmjene dobro dosle.
    Sastavljeno u winwin za 714 KM
    Pozz
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ok za office i indie igre.
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da ne otvaram novu temu, mogu se i ovdje nadovezati. I ja sam ispao iz fazona te planiram krenuti u lagano sklapanje nove konfe :)

    Za sada me zanima koje kućište i koju napojnu da uzmem. Gledao sam ovo CM Silencio 551, a napojna bi trebala gurati i5 ili i7 sa nekom 970GTX na kraju.

    Zahvaljujem :)
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zavisi koliko para imas na raspolaganju.

    Moja preporuka za ove modele, nisu preskupi a radi se o Seasonic G Series rebrandiranim jedinicama,Gold efikasnosti i modernog dizajna (LLC , DC/DC).

    http://www.olx.ba/artikal/19138778/napajanje-xfx-xtr-series-550w-80-plus-gold/

    Ili malo jaci 650W model ali nije modularan (ako ti ne smetaju kablovi):

    http://www.olx.ba/artikal/18098320/xfx-ts-series-650w-80-plus-gold-novo/


    Recenzije:

    http://www.hardocp.com/article/2015/07/16/xfx_xtr_550w_power_supply_review/9#.VhJiIXqqpBc

    http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=426
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Cijena je ok za takvu napojnu. E sada kakvo kuciste uzeti, da li je gore navedeni silencio ok ili da gledam nesto drugo? :)
     
  13. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Evo bas citam post od pocetka i vidim da je netko na vasu preporuku uzeo istu konfiguraciju kao i ja (2008.godine) i gleda novu, samo prije godinu dana :)
    Ja se nalazim u istoj situaciji, ali ne trazim procjenu stare konf., samo pomoc oko nove.

    Sad ne znam jel se sta promijenilo u god. dana, da li su cijene malo pale.
    Buzet 1700 KM bez monitora, fokus na gaming.
    Koliko vidim cijene u Usa su manje nego na balkanu, da li mogu trazit rodbinu tamo da mi kupi bolji proc i Vga, pa mi posalje vamo? Ili ima neka carina..

    Molim preporuku
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupovinom procesora (i5-6500K) i memorije u usa ćeš uštediti najmanje 300KM nego da kupuješ kod nas preko pik-a. Veće komponente od toga ne bih slao na taj način.
     
  15. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Zasto, nema garancije kod nas ili?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Oštetila bi se u transportu.
     
  17. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Nisam znao da je transport tako nepouzdan..

    Dobro oni dosta cesto idu vamo, do koje cifre mogu prenijet robe?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupiš tamo microatx ploču, procesor, i ram s tim da ti neko stručan postavi sve to na ploču i onda samo donesu u jednoj kutiji. Grafiku kupiš na pik-u i opet si uštedio nekoliko stotina KM. Nema veze cifra, bitno je da ide u veliki kofer a ne lični prtljag.
     
  19. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Znaci grafika nikako u kofer? ona je najskuplja.. :roll:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može ako je u orig. kutiji, onako "solo" ne bih preporučio.