Nvidia GTX 240 i 250 u martu

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Feb 5, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    da svaka 3 mjeseca izlaze igre koje prave pomake u grafici kao sto je to npr. uradio Far Cry / Crysis, ne bi mi zao bilo svakih pola godine mjenjat grafu, a posto je stanje kakvo jeste, lijepo developerima - nama jos ljepse :p
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hurma ti je vec odgovorio:

    Tu lezi problem. "Nova" generacija donese bijedne pomake, iako na papiru dosta obecava. Uzmimo samo RV770 vs RV670, razlike su na papiru puno vece nego u stvarnosti. Osim igre GRID, nijedna druga kao da ne koristi RV770 u potpunosti. Ocito je problem i u igrama. Ili je vrijeme za noviju arhitekturu? :D

    Drito, puno je veca razlika bila izmedju 5800 (ali i 5900) kartica i 9800Pro nego izmedju 2900XT i 8800GTX.

    Ima novih grafickih, ali samo zbog rebrandiranja. Da toga nema, ne bismo ni imali nove modele. 9400GT je 8500GT, 9500GT je 8600GT, 8800GS je 9600GSO, 8800GTS 512 je 9800GTX, 9800GTX je 9800GTX+... to je samo kod Nvidije. :D

    Evo, RV790 ce biti prepakirani RV770, uz 10% vise taktove (ako i to), a kartice jos nisu ni izasle.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja se slazem sam bahom, bolje da se stane sa razvojem grafickih, a malo vise obrati paznja na optimizaciju igri.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Facts:
    -sa razvojem se vec stalo, umjesto toga smo dobili rebrandiranja
    -igre su ocajno optimizirane, pogotovo sto se tice multithreadinga

    Bilo je bolje dok je razvoj bio brzi, kompenzirala se losa optimizacija, mada nekad ni to nije dovoljno. :D
     
  5. GW

    GW Moderator

    Nikakav hardver te ne može spasiti od loše napisanog koda.