Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Juka

    Juka Komšija

    sta veli drug, kae vec 3 hefte kod njih, zar toliko prije launcha dobiju?
    I fakat je mala...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta fali dinamickom OC, ponudili su nesto novo. Ako je neko glup da shvati kako funkcionise do njega je. Naravno da ti neda da modifikujes taj dodatni OC nego samo onaj bazni, prije svega da se sacuva sam GPU inace bi svaka druga karta isla na reklamaciju. Nije to intelov SB pa da mu lupis 1GHz OC ko od sale.
    I niko ne spominje TXAA i FXAA, pogledaj kolike performanse u ME3 dobijes i to uz bolji kvalitet slike (FXAA)
    http://www.hardwareheaven.com/revie...epler-graphics-card-review-fxaa-and-txaa.html
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    GTX680 brza,hladna,dobro se kloka,malo trosi i jeftinija od HD7970...

    Jednostavno nema mane..

    Svaka cast nVidia,niste je zacijenili onako kako znate vec ste cak i jeftiniji od ATI.. :smt023

    Ovo je najbolja graficka karta od nVidije jos od 8800GT.. :smt006
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    sto jest jest super je kartica pogotovo radi ovog txaa to dodje nesto ko onaj fxaa sto mi na bf 3 bacamo
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad se sjetih dine :mrgreen:
    Mada sve izgleda kao da su cekali da vide rezultate HD 7970 te na osnovu toga izbacili tek nesto bolju kartu, drugacije nemogu shvatiti da su ovako blizu u performansama. Ima ovdje jos performansi u rezervi.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidis nisam bio u pravu i bas mi je drago,da se i to dozivi od nvidie.A da performansi u rezervi ima to je sigurno,moze se namontirati jos na 384 bita i nakrkati jos shadera.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda i bude GTX 685 ili GTX 680Ti sa 384 bitnom sabirnicom.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko ja znam GK110 ce da bude sa 512 bit sabirnicom.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    EVGA vec izbacila na sajtu GTX680 4GB FTW model.. 8)

    4GB DDR5,8+6 phase power delivery..

    The Source

    EDIT:

    Evo kako izgleda Extreme OC na GTX680, sa Thermalright Spitfire coolerom na GPU, VRM Power expansion kartama itd.. :smt007

    The Source
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma





     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. D3NYY

    D3NYY Novi član

  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Danas pročitah neke od recenzija, performanse su uglavnom očekivane, jako me raduje napredak u novim instrukcijama za zaglađivanje slike, mislim trebalo je tolko vremena da prođe da bi se toga neko sjetio. ccc
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kepler vani tek drugi dan, cijene 79xx serije vec pale 10ak %.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    U skladu sa ocekivanjima. Vidjet cemo hoce li se pojaviti neka 7980 :)
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Izvini, ali kakva svaka druga karta na reklamaciji?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima li HD7970 jednu fazu u naponskoj rezerve, mislim da ima? :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ sena nisam bukvalno mislio... Dinamicki oc je direktno vezan za TDP karte, znaci da ces morati ici preko, povecavati voltaze i ostale gluposti koje uticu na vijek trajanja karte. Mada nevidim razlog ni potrebu za time na kartici od 500eura,1ghz na gpu je i vise nego dovoljan.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fazon je sto GTX 680 vecinom radi iznad 1100 MHz.
    A i glupo je sa jos jedne strane, jer se bukvalno moze reci da kuciste utice na brzinu grafe, slabije kuciste, nece dizati frekvecniju puno, bolje kuciste, frekvencije ode gore.
    Mehanizam je dobar za manje napredne korisnike, ali za entuzijaste je fail.
    Ja se istinski nadam da buduci GK110 nece imati ovu glupost.
     
  20. Esh

    Esh HWB