Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koliko sam ja skonto iz promocije ove stvari je da nece temperatura biti ogranicavajuci faktor vec broj fpsa. Recimo u nekoj igri gafa moze dati 200 fpsa i sad da se ne bi djabe trosila struja na visak fpsa grafa smanji na nekih 60-70. Ili ja nisam dobro skonto? :) Dodje nesto poput vsync s tim sto ce se i takt gpua i memorije spustiti u skladu sa potrebama. Po meni super stvar jer u igrama koje su bas gladne sve ce ici na 100%.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    E, pa ja sam skontao da je vezanp za operativnu temperaturu, barem tako wizzard kaze za TPU-a.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je tako onda je kao neka mjera zastite gpua od ostecenja temperaturom, sto je pravo glupo :)
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo sam nasao na TPU recenziji.
    Now NVIDIA is introducing a new concept called "Boost Clocks". These enable the GPU to run at increased frequency depending on a number of input factors that are used to determine whether it's a good idea to run at higher clocks or not. According to NVIDIA, their algorithm takes into account board power consumption, temperature, GPU load, memory load and more. With this information, it should be possible for the driver to make a decision whether a certain clock state is safe in terms of power usage and heat output. Obviously we don't want cards burning up due to automatic overclocking.
    Po ovome ima vise faktora, i sto sam jos procitao, i kad se clockne rucno grafa, opet grafa moze da smanji clock ako driver smatra da to treba, tako da kao sto sam vec rekao veoma tesko
    objektivno testirat grafu.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da ali po ovome to je neka stvarno kriticna temperatura grafe koja bi joj stvarno skodila, recimo 100C. Bitnija stvar je ovo sto sam ja naveo ako grafa bude spustala taktove zavisno od potrebe.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sumnjam ja da bi driver i 90C dozvolio, ali eto treba priceakt neko vrijeme, mozda se nađe nacin da se iskljuci ovo.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta pizdite bezze kao da je variranje u klokovima ogromno..

    Najvise 30MHz po onome sto sam vidio od korisnika GTX680..

    Znaci koja je razlika ako se klokovi krecu npr izmedju 1170Mhz i 1200MHz?

    Nikakva..

    Grafa razvaljuje,skaliranje u SLI ~ 90% itd. i jos ce bolja biti sa custom dizajnom,bolje hladjenje,vise VRM,bolji BIOS-i itd..
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa kupi je ako te toliko pali. :mrgreen:
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zna se ko ovdje ganja grafe umjesto da ganja cure.. :lol:
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Neko ganja cure a neko Sandy Bridge.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ih, SB izasao prije godinu,nije bas da se ganjao.. 8)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta ovo, citam na netu, da je samo GTX680 pravi Kepler, a sve slabije je rebrendirani Fermi? GTX675 je zapravo GTX580 ccccc
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve je moguce..

    Jer nVidija se zali na TSMC i njihovu produktivnost,jer proizvodnja 28nm chipova je veoma skupa i nije bas isplativa..

    Kako kazu da uopste ne zele da idu na 22nm proizvodni proces jer se uopste nece isplatiti..


    Da su postojecu Fermi arhitekturu prebacili u 28nm proces imali bi opet strasan chip koji bi lako isao na velike brzine i konkurisao HD79xx seriji..

    Tako da Fermi u 28nm bi bio 8)
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Po meni je bilo bolje da su od pocetka ostali na Fermi arhitekturi.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Seni krivo što je kartica lošija u jedinom programu koji pokreće. Crysis benchmarku. :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Smrccc, losa je u Metru 2033, to mi je jos krivlje.
     
  17. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ne znam cemu ovoliki chat, imate PM pa tamo "opletite" :D Nvidia me je pozitivno iznenadila veoma brza kartica uz pristojan TDP, tako da ima jos prostora za brze kartice. Koje sad igre podrzavaju TXAA i da li novije igre mogu dobiti podrsku za TXAA kroz patcheve? Navodno ce podrska za TXAA poslije biti omogucena na seriji 400 i 500 a sto je za pohvalu. BTW drago mi je sto ce sad ATI "rezati" cijene... :mrgreen:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da, ali ATI ne reze cijene, to je problem.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa zato sto se kepler jedva moze i kupiti :D mozes naruciti, a kad ces dobiti...
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zato sto TSMC jebe mater svima redom.