Opera browser diskusije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Dog_Father, Sep 3, 2007.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Opera 9.5

    dobra je pravo, koristim je već nekoliko sedmica ali ima određenih bugova vidjet ćeš.
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: Opera 9.5

    Hehe, ma znam, svaka Opera ima svoje bugove, ali sve se izdrzi, jer su ostali browseri da bog sacuva
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Opera 9.5

    Izasla je verzija 10.51 koja donosi bitnu sigurnosnu zakrpu pa je proporuceno da se instalira.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Opera 9.5

    Ja evo na Chromeu. U Operi mi se pojavilo nesto cudno, nije htjelo da mi se loguje na dosta stranica, nesto nije vjerovatno sa cacheom nije bilo OK. Poslije updatea je proradilo, ali nesto mi Chrome sad fin ^^

    Nisam se htio zamarati, konto sve proci ce, proci ce, i tako se Chrome ukorijeni.
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: Opera 9.5

    Dobar je i Chrome... bolji od Firefoxa u svakom slucaju
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Opera 9.5

    Gdje je na 10.50 password manager ? Nema ni tool ni advanced opcija.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Opera 9.5

    Meni je beta pa ne znam da li je isto al ine nalazim nista slično.

    Treba mi lista stranica na kojima je snimljen login. Trebam jednu izbrisat pa ponovo postaviti. Opera odjednom odbija da se logira sa ctrl-enter.

    EDIT: Našao sam na preference/forms.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Opera 9.5

    Evo trzanje je rješeno na 10.53v. Mislim da je bolje nego na starijim verzijama.

    Ko je izbjegavao novu Operu zbog opvoga, ili koristio 10.10 beta verziju, moze preci na 10.53.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Re: Opera 9.5

    Zadnja verzija Opere ispravlja sve probleme koje je imala na s javascript engineom, provjereno!
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Dostupna Opera 11

    Link: https://hardwarebase.net/vijesti/4479/dostupna-opera-11
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    Kako da baratam opcijama maila?

    Npr. ne mogu nikako da nadjem postavku da nakon x sekundi poruku oznaci kao procitanu?

    Kako da nastimam da mi novi mejlovi stizu na vrh liste, ne na dno?
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: Dostupna Opera 11

    Napokon su napravili podršku za ekstenzije. Ako bude nekih ekvivalentnih onima na koje sam se navikao u Firefoxu, definitivno prelazim na Operu.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Dostupna Opera 11

    [​IMG]

    Evo ovo ovako mi se počesto dešava otkako je izašla nova verzija. Par tabova otvoreno a poludi zauzeće rama i korištenje procesora.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    izgleda problem sa memory leak-om ko i nekad na firefoxu. zasad je koristim već 10-ak dana i ok je sve.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Dostupna Opera 11

    Nije ni meni uvijek, ali se desi eto barem jednom dnevno. Haj da imam 20tabova (nekad i imam pa bude ok), ali npr 2-3 budu i ovo se desi. Ova nova verzija meni fakticki nije donijela nista novo, samo je pogorsala stvari :(
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    Alpha je imala problema sa memory leakom, ova finalna verzija nema. Bar ne bi trebala.
    Koji je to build kod tebe?
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    Da, to je ta finalna verzija koju i ja koristim odkad je izasla i nisam imao nikakvih problema. Sta imas od ekstenzija, da nesto od toga ne pravi problem?
     
  20. Riddick

    Riddick Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    Kod tebe System Idle Process koristi CPU 50%!! Izgleda da imas problem sa Win7, a ne sa Opera 11.