Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li sam ogranicen samo temperaturama kod doziranja voltaže ili ipak ima limit koji ne bih smio preci ? Malo sam sredio hladjenje nego hocu da ga probam staviti na 4GHz ali mi se ruši na +0.75v pa ne znam da li da idem preko ili.. ? Nije preslo ni 54C..
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima naravno i granica za napon, samo ne znam tacno kolika je tu kod AMD procesora.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Citam da ne bi trebao prelaziti 1.5v. Digao sam malo multi NB i CPU voltažu na 1.456 pa javim da li je stabilan. Takodjer vidim da kao bez problema dostize 3.8 a da je zeznuto odrzati 4.0 GHz.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ostavit cu ga na ovim vrijednostima:

    [​IMG]

    Plocu sam vratio na def postavke. Temp u bf3 konstantno oko 64C, na trenutak skoci na 65C. Sa lokanim FPS-om bi trebalo biti nesto hladnije.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Nails, pa ti sa malo boljim hladnjakom možeš bez pola muke preko 4 GHz, a koja je napojna mislim vidim da je fortron ali koji model tačno?
    Ja sam svoj držao pola godine 4-4,2 GHz, bez ikakvih problema.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, da je barem 212+ islo bi na 4GHz sa 1.5v mislim opusteno. Tu i tamo dici malo Nb. Napajanje je: Fortron fsp500-60apn active pfc noise killer.
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Moguće je da ta ploča ne može da izbaci dovoljno struje za procesor ili možda napojna nemože da progura dovoljno, jer Phenomi II su poprilični potrošači kad pređu granicu od 3,6 GHz.
    Ja barem nisam imao problema sa tim jer ova moja ploča ima 8 pinski priključak za dodatno napajanje procesora.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima i toga. Takodjer mogu spojiti na plocu 8-pinski konektor ali ne znam da li se to moze preko molexa "nadopuniti" jer je prikljucen jedan 4-pinski.

    Sa druge strane sam dosta zadovoljan obzirom koji mi je kuler i po pitanju klokova i po pitanju temperatura i ako sam nabacio na njega jos jedan out vent. Sumnjam da cu uspjeti ljeti drzati ove klokove. Mozda naleti neki bolji kuler a upravo izlistah stranice kulera na piku i nisam nista zanimljivo vdio. Cak ni 212+.. jedan mugen 60KM ali haman da ne salje postom.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2222411
    Ovo je neki maximum koji je izvediv sa ovom mojom konfiguracijom, ali ako mene pitaš nema potrebe da prelaziš 4,1 GHz, jer nema nikakve koristi a komponenete izlažeš velikom naporu i pregrijavanju.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Odlicno je to ako je stabilno. Da spomenem da ja ove klokove nisam testirao jer ne smijem zbog temperatura. Vjerujem da "mora" biti stabilno sa ovom voltažom, eventualno korigovati NB ali ne bih nista vise dirao dok ne uzmem neki hladnjak. Ali u igri od pola sata sve super.

    Kada bude bolje hladjenje probat cu tako neke vrijednosti. Sigurno nista preko.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Zrakni ; Task manager/processes/CPU i ispod ima koliko sta zauzima...
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi li dobio šta u BF-u Nailse mislim na te dropove prije svega?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Pionir - Ma BF 3 zauzima samo onako kazem, pojede mi cijeli CPU.

    forzamilan - Vjeruj ni jedne jedine slike. A zauzece u postotcima na 3.4GHz i na 3.9 GHz isto. Koristi vsie procesor a ne znam gdje se pokazuje. Dropovi se manifestuju tako sto se okrenem na jednu stranu i padne recimo na 40 i onda se digne na 48. Ili padne na 45 pa se digne na 55. Znaci tek kada se okrenem u trenutku padne pa se digne.

    Nisam prije ovoliko pratio FPS kao sada pa nisam 100% sigurna da li je to od samoga pocetka ali sumnjam da je ovako bilo.. a dizao sistem 2-3 puta, drugi driveri itd itd.. nista ne mijenja stvar. Jedino jos hocu probati na win 8 ali mi mrsko pravo pa kada se nakanim.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nails da mozda probas podici brzinu rama jer u biti daji veci mininalni FPS.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda su oni nesto promjenili sa izlaskom aftermatha a da ondmah nisam primjetio. Inace sam digao na 1684 ili tako nesto ram al inije bilo promjena. Igra je daleko od toga da nije igriva. Na CB imam skoro konstantno 60 FPS lock samo eto.. kako pratim FPS primjecujem cudne padove.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    E drug, vjerujem ja da ti znas (vjerovatno bolje od mene), ali ovaj video ima smisla :

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala za video ali su mi poznate te stvari.
     
  18. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    @Nails
    Sve ukazuje na to da je do grafičke kartice, pa ti se javljaju ti dropovi, a koja je rezolucija na kojoj igraš, ili možda da vidiš sa novom instalacijom sistema, da nisi kakav virus gdje pokupio.
    Mislim taj tvoj procesor je ko zemlja jaki, ja nisam ni ujednoj igri osjetio nikakav bottlenack sa ovim svojim mada je još i slabiji od tvog.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam editovanje rezolucije i nema razlike a sistem sam mjenjao 2-3 puta i neda mi se vise sedmicu dizati pa cekam da dignem osimicu na drugu particiju samo nemam stik preko 4GB pa dok se nakanim uzeti ili novi stik ili DVD pa da probam.

    Da, karta je na limitu i to znam. BF3 ide mnogo bolje sada nego na smaome pocetku ali ono.. bode oci kada ja vidim da na sred mape meni sleti na 39 slika i slicno.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije ovde proc problem, morat ces uskoro kesicu da odrijesis.