1. JasonH

    JasonH Aktivista

    E samo 1 pitanje ..
    Htio bih da nesto platim karticom i sad mi izbacuje eror da mi nevaljaju zadnja 3 ona broja sa druge strane a ja ih gledam na kartici al nvm

    sada imam drugu karticu
    al na njoj se moze ici u "minus" do 3000 KM , strah me ako potvrdim je i sve je sredim na pay pal u slucaju provaljivanja kartice da li pay pal uzima iz tog minusa ako neko oce da kupuje , ili moze uzimati samo od raspolozivih sredstava?
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    Uzima...

    sa karticom koja ima limit od -3000 km, raspoloziva sredstva bilo gdje da gurnete karticu,pa tako i u paypal ce biti 3000+ km (+ se odnosi na ono iznad nule sto imate :) )
     
  3. JasonH

    JasonH Aktivista

    Aha , ipak nekako sam sredio ovu prvu karticu da radi , koja moze u minus samo 100 KM pa i ako ode nije neka steta kao 3000
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Koju karticu, koristiš tu sa minusom -100, i meni treba takvo nešto da probam i ja taj paypal :) Znači imam isto karticu sa odobrenim minusom od -2500 sto nije bas pametno jel tako za korištenje :) u biti neznam da li tu karticu mogu koristi za paypal.

    Znači koju karticu da otvorim a da radi, kad bi moglo da koliko imam na tom računu da raspolažem sa tim novcem na paypal, ako uplatim na tu karticu 100km da raspolažem sa tih 100.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Izvadi Visu Electron recimo u Raiffeisen banci, i kuci je registruj na paypal.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Visa electron, Unicredit, Rajfajzen, Procredit, bilo koju od ovih.
     
  7. pac

    pac Komšija

    Ja se izvinjavam sto otvaram ovu staru temu ali me interesuje da li PayPal radi i sa Maestro karticom?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Pitanje jedno:
    imam MasterCard, otisao sam na paypal.com i tamo valjda aktivirao PayPal sistem (da li je ovo uopste bili potrebno za PayPal placanje za ebay.de :? ). Helem, nije mi jasna ova druga po redu slikica, kako/gdje cu naci taj code?
    Hvala!

    [​IMG]

    PS: sad citam nesta o provaljivanju na kartice, helem ova moja moze ici nesta pofino u minus, ako nisam do sad aktivirao paypal (a i ne aktiviram ga), imal' kakve sanse da mi ko uleti i mazne lovu?
     
  9. perke

    perke Aktivista

    Taj kod ces vidjeti na bankovnom izvjestaju, pisace ti da si platio paypalu taj iznos od 1.95... isti taj kod uneses tamo da potvrdis da je to bas tvoja kartica :)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da nakon sto si zapoceo tu aktivaciju, kad prodje par dana, odes u banku i pogledas izvod. Pisat ce placanje PAYPALXXXX 1,95 USD, ovi Xovi su ti taj kod.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ahaaa, hvala ! A sto se tice sigurnosti i hapanja ovih podataka, jel ko od vas imao kakva neugodna iskustva?
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    vec par mjeseci uspjesno placam okolo sa paypalom. Osim, kada su oni sjetili se da provjere moju adresu, pa samo morao slati kopiju licne i dokaz o adresi ( racun za BiHnet) pa peglanje tamo pa vamo.Ali od kada sam to zavrsio mogu reci, da sve radi ko doxa :)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma kakvi.

    Ja sam cak 3-4 puta ostao bez stvari koje sam narucio, tj izgubila se u posti, a nisu bile male cifre, izmedju ostalog i telefon od 350 maraka, sve sam vratio kroz paypal dispute. Ne brini sto se tice sigurnosti.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo da i ja pitam nesto za paypal. Davno nekad ja se registrovo, kad lijepa nasa nije bila podzrana... I ja uzeo susjednu nam lijepu nasu, Hrvatsku, i to je tako davno bilo. I sad, jel ikako moguce promijenit adresu? Probo sam da dodam novu, al i dalje je drzava Hrvatska. Probo sam i izbirsat account, pa da otvorim novi sa urednim podacima, ali ne mogu jer je protiv mene otvoren "case", vezan za potvrdjivanje adrese, tako da ne mogu ni acc zatvorit. A ni taj case rijesit, jer ne mogu potvrdit da sam u Hrvatskoj :D Znaci, kako god okrenem, ne mogu dodat ni karticu na acc, ni verifikovat nit ista.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Pa objasni problem PayPalu i trazi podrsku od njih.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Samo da dodam da paypal neradi sa maestro karticom samo sa visa electron,visa,master,diners i jos neka narandjasta :?
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker


    Mislim da sam im slao mail, i da nisu nista odgovorili. Pokusacu opet, da budem siguran :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Drugi nacin je da uzmes novu kreditnu karticu, cime rjesavas svoj problem :)
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nije problem kartica :D Nisam ni ovu dodo sto imam, Visu. Problem je taj identitet, tj adresa. Nista ne mogu radit, ni dodat karticu, nit brisat acc, nit mail promijenit nit ista, dok god ne zatvorim taj case. A njega je nemoguce zatvorit. Ev poslo sam im mail pa cu vidit josh.

    Postoji opcija da napravim novi acc, ne nekom tamo lijevom emailu, al tad bi mogo slagat ime, pa mozda ne bi mogo potvrdit adresu pa eto opet belaja :D Jedino na ocevo ime da otvorim...
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kontaktiraj paypal kroz tvoj account, nadji negdje kontakt formular predvidjen za to, ne salji im mejlove, jer to nisu nadzirani mailboxi.