1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sto se tice mog problema....
    Konacno sam u Visokom uspio dobiti taj izvod jer ovi u Kaknju zaista ne znaju u o cemu je rijec :D

    I evo konacno radi online kupovina...bez problema.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Po zakonu 200 KM. Al eto od 1.1. je ukinuta carina na 11.000 artikala iz EU. Vjerovatno i taj tvoj proizvod ulazi u tu grupu. Tako da ne brines.

    Naravno ako ga kupujes iz EU, i da ima porijeklo EU. Bilo je rijeci o tome.
     
  3. JasonH

    JasonH Aktivista

    kupujem iz eu , al neznam odakle je proizvod :)
    jer vecina paintball opreme je napravljena u americi , bar ona sto valja
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da li postoji mogućnost da se prima novac na paypal account ?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno, ali ne mozes ga dobiti u banci.
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    To 100% isprobano? Ja sve kontao da se ne moze ni primit, a ne samo podignuti u banci i slicno. :p
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Testirao sam, pomogao je collins da uradimo neku transakciju i paypal ne podržava slanje novca na paypal acc. iz BiH.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Onda sam ja pogresno cuo :D
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Trebalo bi da radi sada ako si upgade-ova acc na Premium onda bi trebalo moci.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam premium. Nema primanja love na bih paypal racune!
     
  11. jinker

    jinker Guest

    evo jedne jednostavnije verzije:
    Crom Time Bank

    Dollar transaction:
    Cijena transakcije - 1 dolar.

    Euro transaction:
    Cijena transakcije - 1 euro.
     
  12. sale987

    sale987 Novi član

    Zdravo, U vezi sa spajanjem Unicredit Vise sa Paypalom. Ovako ja, odnosno moja mama :D ima nekakve dvije Visa kartice od Unicredit banke. 1.Na jednoj samo pise Visa i sa njom mogu dizati pare na bankomatu a i ona takodje ima onaj verifikacioni broj koji trazi PAYPAL, i 2.Na drugoj kartici pise Visa Electron koja nema onog broja za potvrdu za PAYPAL, tako da sam odma odustao od ove druge (rekao sam za ovu drugu jer neko mozda zna bolje objasniti o njoj)

    Eh ja sam sad s ove prve unio podatke na PAYPAL ali mi lijepo pise da mi banka brani paypal.

    ""This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.""

    Je li neko mozda zna u cemu je problem i sta bi trebao uraditi. hvala unaprijed!

    EDIT: Evo upravo citam na nekim sajtovima da ne radi ova visa od Unicredit banke, je li neko imao slicnih problema i da li je mozda presao u drugu banku da radi i koja je banka?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Idi u Raiffeisen banku, izvadi Visu Electron, polozi nesto malo para za odrzavanje racuna i za paypal verifikaciju, uradi verifikaciju (objasnjeno na stranici), kada ti posalju kod na izvodu, upisi ga na pp stranici, i onda stavljaj pare po zelji i kupuj sta zelis.
     
  14. sale987

    sale987 Novi član

    Hey uspio sam sa unicredit yes yes :D. Izgleda da je razlog sto prvi put nisam unio tacan datum kada istice kartica, ili mozda ovi iz unicredit nisu dali navece da se prijavim!!!! Jos samo da odem po kod u banci.
    Inace thx Neo Bahamut Zero
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe i ja sam pre-pre-zadovoljni korisnik Intesa san paolo, ali u jednoj drugoj zemlji , dakle ne u bih, ljudi su stvarno face, sad vidim da i u tz imaju morat cu odmah otici do njih
     
  16. sale987

    sale987 Novi član

    Evo ovako, juce sam se prijavio za internet bankarastvo u Unicredit zagrebackoj banci, i kontao sam da kad hocu nekome da platim u inostranstvu da ce to biti nesto kao ovako: upises broj kartice od onoga kome saljes, napises koliko ces love, izaberes valutu i to je to, ali ja imam puno veci problem, nit imam da biram koju cu drzavu nit mogu mijenjati valutu nit koji djavo, ovi samo nude da placas racune po BiH (struja, telefon itd). E sad ako neka ima internet bankarstvo u unicredit banci i uspjesno obavlja navedene transakcije volio bi da mi objasni kako to ide. Evo kako to kod mene izgleda:
    [​IMG]
    Treba mi ovo hitno zato sto nemaju svi podrsku za paypal kao nase zemlje sto nemaju...
    A kod sebe imam dvije kartice Visa Classic i Visa electron. Na visi classic ima onaj ccv broj (onaj sto trazi paypal) a electron nema taj broj....

    EDIT:paypal radi normalno maloprije sam kupio neke SE walkman slusalice, nadam se da ce mi doci barem, ali ipak me malo vise zanima kako platiti nekome putem banke. Hvala :)
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Pa valjda su ti rekli da imas opciju za unutarnji i vanjski promet.
     
  18. sale987

    sale987 Novi član

    Nemogu da se sjetim sad, direktor je nesto rekao ali nemogu da se sjetim, pa nije mi bilo ni na kraj pameti da necu moci placati samo vani vec samo u bih, a i recimo kad placam u bih onda moram pravit one NALOGE na koje moram cekat citav dan/dva da odobre, kako bi bilo tek da vani placam. A Vise mi je potrebno da placam vani :x


    Izgleda da je ovo sve sto moze ova banka, a kako sam skontao nema podrske za placanje vani:
    Usluga EBA - Internet bankarstva za građane omogućava:

    Provjeru stanja i prometa svih KM-ovskih, deviznih i kreditnih računa u vlasništvu Klijenta, te računa po kojima je Klijent opunomoćenik, jamac ili sudužnik
    Plaćanje komunalnih uplatnica i ostalih računa
    Prijenos s vlastitih KM-ovskih računa na KM-ovske račune svih fizičkih osoba unutar Banke (prijenosi na tekuće i žiro račune, otvorenu KM-ovsku štednju, Dječju štednju Pčelicu…)
    Konverziju i kupoprodaju valuta
    Prijenos s vlastitih KM-ovskih na vlastite devizne račune i otvorenu deviznu štednju
    Prijenos s vlastitog deviznog na vlastite KM-ovske račune unutar Banke (prijenosi na tekuće i žiro račune, otvorenu KM-ovsku štednju)
    Konverziju stranih valuta po svim a-vista računima
    Uvid u raspoložive limite i troškove učinjene po tekućem računu te njihovo plaćanje
    Plaćanje rata kredita
     
  19. sale987

    sale987 Novi član

    Moram novi post, posto sam odustao od ove svoje banke, E ajde da mi neko rekne koja je najbolja banka s kojom mogu online uplacivati nesto van Bosne i H. i da mi napravi jedan printscreen kako to on placa. Hvala :!:
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imam Visu Electron iz Raifeissen banke i sasvim normalno radi.