Photoshop pitanje

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by reni90, Aug 13, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    @Vedo

    Mrsko mi odgovarati ljudima oko PS jer sam u zadnje vrijeme imao lika koji me je smorio al posteno :| , ali buduci da je Vedo nas lik evo jedan brzinski savjet. Vec ces ti nadoci kako te krive trebaju da izgledaju, znaci jedna malo jaca u pravcu ulice i jedna-dvije jedva vidljivog karaktera pored nje cak i da se preklapaju tako ces dobiti efekat pravih trailova, a svaka kriva u novom layeru i to zbog toga da bi kasnije mogao dodjeljivati razlicite opacity opcije (transparent). Sto se tice raskrsnica nista pod 90 stepeni vec to mora da bude po 3-4 krive ito jedna malo jaca i par njih slabijih isti fazon da odstupaju/preklapaju se jedna sa drugom. U svoj ovoj prici najvaznije je da kada zavrsis mozes ukljuciti transparentnost jer ovi trailovi su koliko sam primjetio uvijek par 10tak posto providni. Et od mene, nadam se da nisam previse zakomplikovao :)

    Ev o cemu mislim

    http://www.graphixshare.com/stockphotos ... ondon.html
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx apdejt, znaci nema druge neg 'pjehoka' to odradit :) Thx, javim kako je na kraju ispalo