Pitanje o konfi... i preporuka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Jul 9, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh ovako. Novokomponovani komsija mi hoce da kupi kompjuter. I sad dodje njemu zena dole sastavi nesto i on odma poletio meni da pita valjal :D i ja evo sad na forumu da vidim posto eto imate vise iskustva... ugalvnom ima para pa moze ic do mozda dvije hiljade...

    Evo sta mu je zena sastavila:

    Asus P5B
    C2D E6420
    2GB DDRII 800MHz (take msov je ram)
    HDD 160GB Seagate maxtor
    CLUB 3D GEFORCE 8600 GT 256MB
    19'' ASUS 192s WIDE

    to je to otprilike... cijena ovog svega je 1681KM sa pdvom..

    ja sam mu davo male preporuke :D reko sam da HDD zanimeni sa WD KS nekim... npr ovim 3200KS..

    eto... recite misljena i preporuke psto eto treba ovih dana to rec sta hoce pa da mu doticna gospodja to sve nabavi u cetvrtak :wink:

    i jos ova gracficka... on se vecinom igra pa nezna dal da ide na DX10 ili 9...

    i ogranicen je na genelec...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Drugi disk, i monitor nije nesto.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    proc nek ubaci E2160 ili E4300, disk nikako seagate niti maxtor, najradije samsung/hitachi/WD KS.
    grafu nikako 8600GT jer je smece, barem X1950GT/Pro, ili da nadoplati za 8800GTS 320MB.
    asus monitori u pravilu ne valjaju, cak ni oni skuplji. tako da je bolji izbor kakav samsung/LG. Samsung 940BW.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Do 2 hiljade uzme jos 8800 gts 320 mb, WD HDD od 320 GB i dobro napajanje (stivi :) )
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Grafu nek mijenja na 8800 GTS. Pošto je mašina za gaming, nek ostane taj 6420 ako neće OC-ovati, ako hoće nek ide na E2140/2160. Disk samsung ili WD.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma kakav on i clockanje :D

    sto se tice graficke... evo gledamo u genelec cjenovniku i nema 8800gs... a x1950pro ima...

    edit: gledam evo napajanja... ima nekakvih frontier i antec a kolko sam cito dosadd po forumu to ste preporucivali...

    i btw ako moete pri preporukama samo bacit oko na genelec.ba i odatle davat preporuke posto je na to ogranicen
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Frontier nitko nije preporucio. Mijesas Fortron i Frontier.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Neka uzme x1950pro.
     
  9. Heinz

    Heinz Aktivista

    Za proc se slazem, disk takodjer, WD 320GB KS ili 500tka, nije neka razlika vala, ako je pri parama.

    Asus monitor je druga prica. Kolega je uzeo ovaj Asus i vala nije gori od jeftinog Samsunga ili LG-a. Kad se poredi sa skupljim onda naravno pada. Najveci problem je sto stoji pravo nisko, a ne moze se podici na nosacu, odziv je ok, pozadinsko osvjetljenje probija na na vrhu i dnu, ali ni to nije strasno.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    boldano je katastrofa. hebes takav monitor. inace Samsunzi i LG-jevi od tog pate tek kad dijagonala predje 22", govorim o TN.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Najbolji izbor od monitora koje može kupiti u genelecu je 205BW.
     
  12. ___

    ___ Novi član

    Sve zavisi u koje svrhe ce ici taj komp i sta ce raditi s'njim
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ovako... svrhe su gaminske :D znaci 90% vrmena ce se igrat...

    taj samsung sto iskusni preporuci... vidim pofin je al ipak je 550km sto mislim da je puno... stim, i ovim ostalim periferijama bi preso 2k km... jel ovaj samsung valja sta: SAMSUNG SM940NW Wide, 500:1, 300cd, 4ms.. vidim odziv je dobar :D

    HDD definitivno ide na WD KS... to sam mu i ja reko... uzece ovaj 3200KS... graficku eto recu mu za x1950pro mada on mi rece da mu raje da sad sta kupi
    pa da bude rahat barem godinu... jer kaze "nemogu ocu odma nakon par mejseci trazit ponovo da mi sta kupi"...

    proc nek ostane taj jer nece clockat...

    znaci taj monitor, graficka i eventualno napajanje su "skakljivi"...
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Nije loš taj mon, ali 205BW je superioran u odnosu na njega. X1950pro će u sljedećih godinu dana poslužiti. Napajanje ne mogu preporučiti iz geneleca, tako nek drugi govore.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma recu mu onda da to kupi.. tu graficku i taj monitor... jos napajanje.. stevie mi rece chieftec ili sharkoon :D al toga nema tu... hocel ovaj antec posluzit???
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nek uzme 1950pro,lg neki 19 wide ili normal ,antec je ok
     
  17. Heinz

    Heinz Aktivista

    Radi se o parama, Asus je najjeftiniji, naravno da ce stotinjak KM skuplji monitor biti bolji, pa kako mu je volja. Ako ima love neka da 500 za monitor ko cojk, ako ne, nece se ni s ovim od 350 zeznut. Skoro svi jeftini TN paneli tu padaju, ili na probijanju, ili na neravnomjernosti...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. ___

    ___ Novi član

    Monitor mu ba netreba sad neki od 500km, koji ce mu k...., 17'' dovoljno i da je Flatron nece ga sad nosit na izložbe, MAG innovision 17'' flatron DOVOLJNO sguzom je ali kad se gleda sprijeda izgleda kao TFT
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    daj molim te. uglavnom kako hoces. znas ono - dobijes na mostu, izgubis na cupriji. tako ti je u ovom slucaju...