Pitanje o konfi... i preporuka

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by AhmeT, Jul 9, 2007.

  1. ming

    ming Veteran foruma


    :lol: :lol:

    Od gramatike u postu do kolicine nebuloza.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Ahmete jel' prijatelj odlučio? Ako jeste reci. Već počinju sa glupostima. :|
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa valjda je odlucio... nije me zvao :wink: a reko je da ce mu to danas doc pa valjda jest...

    uglavnom ako hoces mozes lock pa cu ti ja javit sta je kupio i ti samo dodaj :wink:
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    evo update... danas sam vidio masinu i malo se igro na njoj :D

    uglavno ima sljedece stvari:
    Asus P5B
    C2D E6420
    X1950pro
    2GB DDRII takeMS
    Samsung 950NW (monitor mi se ucinio skroz fin na prvi pogled, nema niakvih anomalija tih poput da osvjetljenje gore "viri" i to, uglanvom meni se svidja a i njemu :wink:)
    WD2500KS (ovdje je htio veci al nije bilo veceg pa je uzeo ovaj)

    odma je naugro sebi desetak igara, poput STALKERa, CoHa, Obliviona, DIRTa i sve fino radi... jedino mi se nije sividio HDR u colinu, nekako previse ubi u oci(mozda sto nisam naviko :wink:).. .fpsove nisam mogo vidit jer nema ni frapsa nit tray toolsa sto cu mu nabacit u nardenim danima... al ono glatko sve ide..

    i sto se tice monitora... malo zeza rezolucija... npr u CODu 2 je nekako cmutno... ja njemu kazem netreba to tako bit i tam vam malo cackasmo po postavkama i rezolucijama al nikako da najmestimo COD2 da nebude mutan... kad se stavi bilo koja wide rezolucija slika izgleda nekako razvceno... i to prema gore/dole, znaci ljudi nisu "debeli" nego "tanki"... a plus ukljucena opcija u igri kod aspect ratia na 16:9... uglavnom cudno... al eto sa ostalim igrama nema problema
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa treba ici na 16:10 rezu a ne 16:9
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma 1440×900... onaje 16:10... broj gore dole :wink: uglavnom eto pri toj rezi izgleda cudno... u meniju i loadingu bude sve cisto i lijepo al u igri ne... cak i kad se uzme tamo Auto u aspect ratio... uglavnom reko sam mu da eksperimentise :D
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    thx.. fina stranica... uglavnom evo procitah da COD2 radi super sa ovim widescreen rezolucijama... hmm... treba opet probat...

    i zaboravio sam za napajanje napisat... stavili su mu neko noname, a reko im da mu stave ANTECa od 500W... mozda nisu imali il nisu vidili da je zabiljezio...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    16:9 je prirodnija rezolucija od 16:10 fyi...
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija


    Oni tako nekada namjerno. Naplate više, a stave slabije napajanje. Misle imaju posla sa njubarama.
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Glavni razlog zashto ja nebih dao da mi neko drugi sklopi mashinu ili chachka po njoj ...
    To shto rade je chisti bezobrazluk definitivno ...
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Prvo pogledas u racun sta su stavili, ako tamo pise ''ludi kinober'' mozes ih povuci za kurblu.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a dobro... inace dole su ljudi fini, jer eto ja vecinu znam, i mal je ovo grad pa se svi znaju :D al eto, i njih povuce kad vide da neko ima para i trazi"jak" kompjuter :wink: