PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma pusti Nailsa on je hejter
    Imam kolegu uzeo davno igru odigrao sat i uradio refund kaze zadnje smeće. Kasnije opet kupi pa se navukao ko junkie haha.

    Mogu ja posuditi acc da probate ionako samo WoT ponekad upalim na laptopu.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravo tako, gotovo svaku partiju uzme chicken :) ma mene ohladi cim vidim da se neko zali, i na steamu nema bas dobre ocjene. Skinuo project cars 2, svaki put mi crasha nakon 10 minuta al je narodna verzija, nebih volio jos platiti za bagovanu igru.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije toliko love-hate koliko varira od patcha do patcha. Battle royal je mozda i najbolji FPS game mod. Igrao sam ga dosta u Arma 3 ali je problem sto nema ni dan danas valjane BR igre. PUBG je najbolja. Isto kao sto nije bila ni poštena DayZ kopija od strane veceg izdavaca. Ali neke stvari insana jednostavno izvale.

    Reventon Evo ti procitaj komentare pa prosudi: https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/

    Da bih i ja acc ali kupih R6 neki dan. Ostale steam profile prodao. Jbg.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    @NAILS Mislim da bi puno vise uzivancije imao da sletis u kakvo bolje naseljeno mjesto. :)
    Forsiraj school, haciendu i slicno, tek onda vidis kakvo ti zadovoljstvo priusti igra kad izadjes odatle kao pobjednik. I ja sam u pocetku uvijek isao na neko bezveze mjesto, pa lootas, krijes se i trckaras 20 minuta, dodjes u top 10 i neko te ubije bezveze. Naravno da nema tu uzivancije. Ako i pobijedim, sta imam od toga sto sam pobijedio, ako sam se pola sata krio u travi i imao npr samo 1 kill :)
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Po meni najbolje s nekim igrati. Samom mi je onako. Uz malo kooperative, voice com, bude interesantna igra :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    U squadu je zayebancija pa je igra malo drugacija. Solo je napet. Ali igram u "gluho" doba pa mi samo solo i ostaje.

    Sto se ovog gore tice, vecih mjesta. Da se zavalcim po šupama i rupama, ne bi ni UZI imao a kamo li lvl3 kacigu, lvl3 armor i M4. Što se škole tice, loot joj je odron kakav je bio. Na sva ta popularna mjesta su reducirali loot osim baze. Baza je i dalje odlicna. Stalber, Gorgopol i Kameški su dobri sa lootom ali su daleko. Bunkeri su isto tako postali siromašni. Udjem u njih kada prolazim ali znam da nema nista posebno.

    Sve one velike jigsaw zgrade u georgopol, yasnaya i desno pored škole su katastrofa. Bolje obici dvije dvospratne kuće nego dvije velike zgrade. Trenutno je dobar kvalitetan loot u bazi, georgbol južna strana u luci, severny, stalber i kameški. U zadnje vrijeme slijecem u pačinki ali nije neka sreca kak oje bilo. Znam bolji AR naci lijevo u one dvije kuće pored magacina i u onoj crkvi nego u cijelom Počinkiju. Ni ruins nije vise sto je nekad bio. Bolje samo otici lijevo do onih žutih kuća. Quarry je dobar na vrhu gofre na okolici i na ulazu kod trospratne crvene kuće. U sredini je srednja žalost. Jedino skoro nikada ne idem u primorsk. Ne pamtim kada je avion preletio tom stranom. Severni je najbolji dio mape i za loot i za okršali ali takodjer, slabo avion prodje tuda. Par puta sam uspio otici autom i odradio par kuća dok krug nije naletio.

    Loot je dosta cirkus. Prije je bio bolji. Znam na jednom mjestu naci dva lvl3 armora a znam nekada obici deset kuca i samo sačmaru imam. Jedino sto je dobar loot je u onim naseljima od 4 dvospratne kuće. Dvije velike i dvije male sa balkonima na čošku. One su mi najsigurnije da cu nesto naci da valja. Ove recimo izmedju zatvora i lipovke ili ove na putu izmedju ridge complex i farm ridge.

    Od svih nselja je Kameški najbolji. Oni su tu uvalili odlican loot kada su ga tek ubacili na mapu ali imam osjecaj da su zaboravili na njega. Tu su sa dobrim lootom pretjerali ali je rijetkost da avion prleti.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    "UPDATE:

    Despite its effectiveness in blocking cheats, we have decided to roll back our latest live server update.‬‪We will continue to resolve some compatibility issues caused by it. There will be a small patch to download. We apologize for the inconvenience.‬"
     
  8. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo kupih upravo, odigrao dvije. Nakon Fortnite-a skroz mi sporo ali navikavam se polako...

    Tips? Gdje sletati - sta raditi, sta je dobro imati od oruzja?
     
  10. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    School,Hacienda,Pecado,Military base izbjegavaj za pocetak jer tu ide najvise ljudi ( mjesta imaju dobar loot)
    m4 je po meni najbolja i najefektivnija puska , kar98k , ump je dobar za blizinu , scar l , m16 je dobra za daljinu.
     
    donjapa likes this.
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Treca partija: http://prntscr.com/iqsvny

    Jesam ih rokao, ali mi nije jasno ovo malo oko storma, nekad bude toliko daleko a nigdje vozila. Bukvalno sam trcao 10 minuta, dok nisam nasao neki stari autic, dosao na kraju sa 5hp jedva, dok sam se izljecio napatio se.
     
  12. chenta

    chenta Aktivista

    Sa autima ti je tako, nekad ih nema ni za lijeka :) Mozda je i bolje tako, da ih ima puno izgubilo bi cari survivala. Za puske ako nadjes m416 ili scar L nemoj ih mjenjati nizasta osim ako ti naleti neko oruzje iz loota koji pada tokom partije.
    Kar98 je dobar snajper ali na daljinu treba znati sa bullet dropom, koliko dizati iznad protivnika ili ne registruje hit nikako
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Lootao sam u ovoj prosloj dobro, i imao 8x zoom a igrao 3rd person. I ja zumiram, i nista.. Reko jbga, takva igra sta cu sad.

    Kasnije buraz kaze samo kliknes desni klik, a ne drzis... Dok pohvatam sve :)
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne gubi vrijeme na TPP jer je sranje (daje prednost kamperima), vec odmah pocni sa FPP.
    Ovaj savjet gore da izbjegavas Pochinki i slicna popularna mjesta vrijedi znaci samo prvih desetak partija dok ne naucis mehaniku igre. Kasnije gledaj odmah u vatru, jer kako ces inace nauciti da se boris ako stalno izbjegavas sukob.

    Sto se tice pusaka, M416 je zakon, SCAR isto moze proci, M16A4 koristi ako nemas nista drugo, AK je jak ali je vrlo tezak kad gadjas dalje od 100m (barem iz mog iskustva). SMG ti bukvalno i ne treba osim na samom pocetku partije dok ne dobijes bolju opremu. Najbolje je imati neki od ovih nabrojanih AR-a u kombijaciji sa Kar98k snajperom. Sto se tice snajpera SKS i Mini14, oni ti bukvalno i ne trebaju, osim ako imas samo M16A4, pa hoces da koristis 8x scope (jer ne ide na M16A4).
    Kad se malo ustelis, ganjaj i drop iz aviona, tu su specijalne puske, mada ti nije uopste potrebno.

    Eto, to ti je otprilike za pocetak, a kasnije kako budes igrao, sve ces sam skontati.
     
    Loki and donjapa like this.
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja nikad ne ganjam drop osim ako ne pravim ambush.
    Nerijetko stavim 8x sniper na scar / 416, jer kar98, m24 i to ne volim nikako.

    A sto se tice nisanjenja, u 3rd person imas nisan, pa onda ads.
    Ako bindas nisan i ads na razlicita dugmad, mozes staviti ads da nije toggle nego hold.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    donjapa Odvoji jedno sat vremena. Dva, i samo skaci gdje polovina ljudi iz aviona skace. Baza ili skola i samo vrto u krug. Pogines pa opet. Ako budes takticki skakao i lootao dvadeset minuta. Trebat ce ti pedeset sati da pofatas mehaniku. Ovako odvoji par sati na okršaj. Ne idi na pobjedu. Cisto da se naviknes na ljude, na aim, mehaniku loota, oružja i cijelu igru.

    Poslije kada budes komotan, igraj taktički. M4, SCAR, M416 i AKM su sve odlicne puška. Zavisno od stila. AKM je mozda najgora ali ja sam 90% pobjeda uzeo sa AKM. Mini 14 je dobar snajper ako si brz na rapidnom klikanju. Obara ljude sa vise metaka ali je odlicna ako si dobar na single klikanju. SKS dosta slicna samo pravi veci dmg ali ima veci recoil. Kar je majka. Sve je oneshot headshot osim u LVL3 kacigu. Neka najbolja kombinacija je M4 i KAr. M4 je mozda i OP u odnosu na ostale AR.

    Extended mag uzimaj a ne quick draw. Za spawn auta ce ti trebati dosta sati dok nauciš gdje su. Sada ih ima barem 3x vise nego sto je prije bilo. Kada skaces na neko mjesto, gledaj ima li vozila prije nego sto sletis. Ne trosi vrijeme na male kućice i šupe. Idi za loolotom gdje ima više kuća.

    Ne pucaj ni na koga ako ne mozes da ga 100% ubijes jer ne znas da li taj neko drugi ima x8 i kar i moze da te oneshotuje a ti mozda AKM i red dot. Ak ozavršiš u top 10, ne pucaj na ljude i ako ih vidis. Ostani neprimjecen i neka se oni poubijaju osim ako ne osjetis da oni tebe vide.

    Loot sa poda uzimaj preko TAB-a a ne sa F jer ces neke stvari propustiti koje se ne vide ili ces uzeti pogresnu stvar. Zvuk je jako bitan. Koristi slušalice. I kada podje RED zona, malo ih smanji da sacuvaš sluh. BLUEHOLE ne razumije balans zvuka. RED zona je prije bila jedno deset puta glasnija od zvuka koraka i ako nems kontrolu zvuka tokom igre, ostao si gluh.
     
    Last edited: Mar 14, 2018
    Loki and donjapa like this.
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala na savjetima. To je razlika sad izmedju Fortnite jer si tamo haman ha uvijek u zizi dok je ovdje bas veliko pa mi treba malo akcije da se uhodam.

    http://prntscr.com/iqu2kl

    Uzesmo jucer jednu takticki, borili smo se na par frontova, ali je dosta tesko ubiti ljude na daljinu pa smo tako pobijedili sa jednim kilom xD Bas smo ovo odradili kako @NAILS rece, "pametno" sacekali, mada su pucali i na nas i mi smo na njih, na kraju 3 teama i svi na sve pucaju, mene ubiju ali 1v1 brat ubije ovog.

    Hvala za loot savjet, to ima smisla, ja uvijek gledam i citam sta je... Slusalice uvijek - a sinoc na TS-u i avioni rokaju jedno 2 minute niko nikog ne cuje xD Realno je dosta vise napeto, nekako realnije pa se vise i uzivis (ja barem). Bice dobro, do sad nisam primjetio nekih vecih bugova ili cheatova.
     
  18. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Zvuk mi je nekako bolji kako je izasao zadnji update , ne znam je li kod vas takva situacija ?
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam nesto testirao.

    Uglavnom, dodajte me na steamu, https://steamcommunity.com/id/zeleni

    Obicno igram navece, od 9-10 pa na dalje.

    I udjite na hwb discord da mozemo komunicirati bez nekih vecih karafeka.
     
    donjapa likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam, vec 4-5 pečeva rade na "optimizaciji" tako sto sakate igru malo po malo. Smanjuju draw distance: poligona, tekstura, iscrtavanja objekata itd. A sa zadnjim pečem su zahvatili dosta toga. Neki su objekti neprepoznatljivi. Ovako nesto treba da ide glatko na 8800GT a ne da ti treba 1060ti da se normalno igras.

    [​IMG]
    [​IMG]

    Pazi stepenica života ti. Sad' sam i siguran da oni blage veze nemaju zasto igra ima lose performanse. Nije grafika 100%. Nesto im tereti resurse. Mozda njihov kilavi ati-cheat sistem.