PlayStation Vita

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 27, 2011.

  1. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ne prisjedaj na muku :p

    Isti fazon kao i sa PSN igrama na PS3, downloadaš kad god, nakon što je kupiš. A veličina je od nekih 800-900 MB, prosjek 1,5 do 2 gige, dok je najveći Uncharted 3,2GB.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eh kad bi mogao raditi kao mobitel, ovako meni licno nije previse zanimljiv...
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kontao uzeti 3DS ali apsolutno nista nema na konzoli osim Super Mario, koji je odlican btw, odigrao kod jarana, ovo ostalo sve remakes, a ne sjecam se da sam ikad nesto dvaput odigrao. Valja se strpiti do kraja godine da izadje i za Vitu vise igara, nadam se da nece biti isti slucaj kao sa 3DS.

    Takodjer, mogu li se citati PDF knjige na Viti ili u nekom drugom formatu, nebitno?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vita vec ovako ima bolju ponudu igara nego 3DS, tako da kasnije moze biti samo bolje. Ako jos nisi igrao Final Fantasy X, jos bolje jer ubrzo stize na Vitu i PS3. Sto se tice citanja knjiga konvertujes pdf u txt i citas preko Vitinog web browsera, ili u jpg. Tako sam radio na PSP-u i bilo je ok jedno vrijeme.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    drzao sam danas ovo cudo u rukama, fakin anblivbl koliko je uredjaj lagan, i premocno lezi u ruci. Analog stickovi su waaaay bolji neg na 3DSu.

    Ganjat ce se ovo iz USA aBd 100% ! :)

    Imal kakva najava, hoce li Gran Turismo kad u doglednom periodu stici za ovo?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bice sigurno, ali je samo pitanje kada - dogodine ili neposredno prije sljedece portable konzole. :)

    Posto imam GT za PSP na PSN accountu, i to ce posluziti.
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    @Bahamut - ti bi možda mogao znati - ima li ikakvih glasina/podataka o tome kad će i hoće li uopšte omogućiti Remote Play za, ako ne sve, onda barem većinu igara (ili barem nove/nadolazeće naslove)? Jer ovo sad je haman beskorisno, nudi podršku tek za šačicu naslova :(
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    R. Play bi trebao dobiti vecu paznju developera u novim igrama. Problem sa implementiranjem novih funkcija u postojece igre je taj sto developeri moraju platiti Sony-ju odredjenu cifru (a i sa MS-om je isti slucaj) da bi patchovali igru ili je "obogatili" novim sadrzajem. Zato se to uglavnom ne isplati. Svakako bezobrazluk, jer na Steam-u recimo nema toga, i proces "odobravanja" patcheva je jako brz.
    Jos jedan problem je sto je velika vecina PS3 igara izasla dok je PSP bio aktuelan, a njegov WiFi nije bio adekvatan za R. Play. Mada iskreno ocekujem da ce ova (korisna) funkcija zazivjeti tek na sljedecoj PS konzoli.
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Brzinske impresije - Uncharted je zakon, malo mi je čak i bolji od trice na PS3 (ako ništa, djeluje kao bolja i koherentnija cjelina). Wipeout je isto odličan i zarazan. Reality Fightersi su bezveze, Little Deviants onako, dobar showcase svih Vita kontrola. FIFA i Luminees demoi su odlični, šteta samo što su pune igre poskupe :)
     
  10. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Pa ako hočeš nešto slično Viti a da je telefon uzmi Sony Play. Ja sam ga dobio prije neki dan. Ima kvalitetnih igara, grafika nije loša, a najbolje od toga koristim ga kao telefon.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    GTA! I to Vice City! To se čeka :D

    Još samo da potvrde...
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    auuu, najbolji nastavak iz cijelog serijala GTA je upravo bio Vice city.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    uf, morat cu sebi nabavit Vitu :D vice city night, da mi daju istu igricu s poboljsanom grafikom, ja sam zadovoljan :)
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    [​IMG]

    PS Vita mi se sve vise i vise svidja.
     
  16. baiketh

    baiketh Novi član

    Za sada je cijena 600 KM, ali za očekivati je da će ubrzo cijene padati.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i ne planiram sad kupovati, gotovo sam siguran da ce kad tad neko sa hwb.a prodavati vitu po povoljnoj cijeni :D
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Predpostavljam baha ili vedo. :)
     
  19. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Ma u trecem kvartalu ove godine Vita ce iznositi oko 500 KM, a na ebayu ces je moci jos jeftinije kupiti, ili kao sto si reko mozda neko nas bude prodavao.
     
  20. baiketh

    baiketh Novi član

    Danas sam je vidio uživo i stvarno je dobro napravljena. Ali i 600 KM je 600 KM