Preporuka za access point

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sumeir, May 12, 2015.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam drugi Powerline + router stavio u spajz, ne smetaju kablovi a cijeli stan sada pokriven sa full signalom.
     
  2. black

    black Komšija

    Sve sto mozes razloziti na vise uredjaja i treba razloziti jer ova consumer oprema je uzasna.
    Kod mene je posebno Modem Router i Access Point.
    Modem je combo uredjaj ali to uzas radi dok ovako je 100% stabilno.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro havla vam ljudi. Znači Powerline +AP Čim se ponovim sa ovim javim.

    Samo pitanje za tebe Vedo.

    Jeli ti Powerline uključen direktno u zid ili ide u produžni kabal. Negdje pročitah da neki ne preporučuju da se prišteka u produžni jer produžni kao "filtrira" neke šumove koji su potrebni za bolji rad Powerline .

    Kakvo je tvoje iskustvo sa ovim.

    Još jednom hvala oboici.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Na jednom produznom samo imao probleme, 1-2x dnevno sam ga morao izstekat pa ustekat da bi proradilo opet. Stavio drugi produzni (takodjer neko smece od 5 KM) i sve radi perfektno, vec par mjeseci bez potrebe za restartom. Neke veze ima, al nemam pojma koje. A prije je isao u zid direkt i nikad nikakvih problema takodjer.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala još jednom svima na savjetima.

    Lijep pozdrav.
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Je li se mora uzeti i AP pored powerline ako zelim imati wifi u drugom dijelu kuce?

    Ja bih uzeo ovaj

    https://www.shop.imel.ba/artikal/mrezni ... egory=true

    Razumio sam da taj powerline ustekam u zid i spojim sa kablom u svoj ruter, a drugi adapter postavim gdje hocu i spojim ga sa svojim PC. Da li on ima wifi u sebi ili se mora uzeti AP? Posto zelim imati jaci signal za laptop i mobitel...

    Halalite ako su glupa pitanja ali nikada nisam ovo prije radio.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako hoces wifi moras dodati jos jedan router, nema ovo u sebi wifi.
     
  8. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    e hvala

    mozes li mi jos samo reci koja je razlika izmedju ovih skupljih i jeftinijih
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nisam zagledao ali vjerovatno je razlika u propusnosti i dometu.
     
  10. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Sada sam vidio da sam zeznuo...

    Posto se radi o 2 razlicita stana da li ce powerline adapter moci raditi? Svaki stan naravno ima svoj mjerac.

    Sad, da li postoji mogucnost da uzmem router ili AP i da ga koristim kao produzenje wifi signala u stanu, a da powerline adapter prikljucim na taj AP, a drugi adapter postavim u tamo trecu sobu?
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mislim da taj powerline adapter mora biti na istoj fazi, inače neće raditi. Zašto ne bi uzeo neki AP koji ima mogućnost da radi kao extender, npr TP-Link WA830RE.
     
  12. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    to cu na kraju i uraditi jer nemam druge opcije... htio sam powerline zbog PC-a, da ga prikopcam na kabl.
     
  13. black

    black Komšija

    Powerline i jos jedan AP je najbolje. Ti extenderi smanjuju propustnost na pola.

    Ne moras AP kupovati moze i najjeftiniji TP Linkov router , samo iskljucis DHCP i promjenis IP adresu sa 192.168.0.1 na 192.168.0.2 . Kabl iz powerline adaptera ukopcas u port 1 a ne u wan.

    Imas na piku powerline adaptera za 50 KM.