Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naruči sa ebay-a za par dolara dva komada.
     
  2. stripiii

    stripiii Aktivista

    je li jos aktuelan ovaj broj posto bi i meni trebao zamjeni jedan microswitch :D

    edit: napravih kao na videu pa cemo vidjeti dokle ce raditi...

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja od prije sedmicu koristim razer deathadder i mogu reci da je dobar mis za ovo kratko vrijeme
    imao sam logitech mx 1000 wireless i solidan je i on ali je ovaj poprilicno bolji
    jedino zbog drgacijeg senzora,razer ne moze da radi po ploci,mora biti podloga dok ovaj mx radi po svim podlogama ,koristim za sada oba a kako za mx nisam instalirao drivere,ne radi mi pola tipki kako bi trebalo da radi,nisu podesene :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li neko imao ovolike probleme sa setpointom ligitecha ? Pa od njih drvenu olovku ne treba uzeti.

    Izludi me g500 otkako ga imam. Setpoint baguje kad se upali PC. Od deset paljenja osam puta ce zabosti. Ne znam vise sta da mu radim. Ili kao digne se set point ali ne funkcionise pa ga ubijem u task manageru pa pokrenem rucno i onda se upali ali i tada zna iz treceg puta. Nerjetko se vrati na defaultni profili onda ako koristim chrome i imam za njega profil, moram upaliti neki drugi program pa se vratiti na chrome da mi se vrati i profil.

    Da ne kazem da hoce svako malo, kada se upali PC, da miš ne radi. Trepere LEDiode kao da je crko. Pa ga istekam iz USB-a pa ponovo prikljucim ali se ovo desi bar jednom dnevno.

    Imama ga skoro godinu i za to vrijeme sam dizao nekoliko puza win i osmicu i 8.1 ..sada sam na osmici i nema razlike. Brljavi svaki put. Pokusao sam nekolik overzija softvera al idjaba, evo koristim up to date. Neki dan neke starije verzije.

    Mala sekunda je da ga razbijem. Okolo kalaj unutra belaj.

    Ima li rjesenja za ovo govno ?
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    javi se njima na support i vidi,moze biti da imaju neki friendy driver za te probleme
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma traze model number, part number, serial number i jos nekoliko klinaca. Ta govna pišu recimo na wireless modelima ispod poklopca gdje se stavljaju baterije. Ima etiketa. Ovdje nema nista. Mozda misle da ga rastavim.

    Na kablu ima tiketa za USB standard ili sta vec. Nema nista vise.

    Poslao sam bez toga pa cekam odgovor. Tnx anyway.
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    nista,tako smo ja i Vedo prije par godina rijesili problem sa Razer Lachesisom,javili se suportu,rekli sta je problem(jednostavno se nekad desi da se upali pc a mis kao da nije prikopcan,pa ga moras opet iskopcati i prikopcati),i oni poslali neki driver,taj njihov razer program preko kojeg se i stima mis,ala set point kod logia,i sve bilo ok sa tim programom,a tog programa,te verzije nije bilo na official stranici medju ostalim tim verzijama programa..
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    A hajde, nadma se da i oni imaju neki ispod stola. Ovo je toliko iritantno da je za zamjenu. A da ne koristim softver onda kao da imam dumb mice.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam G500 i nikada problema sa njim. Tebi je taj mis pokvaren, hardwer mislim.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Može biti mada ne vidim kako miš moze uticati da se program ne dize. Koji je firmware ?
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jedno pitanjce samo...

    Je li ti uopšte potreban Set Point? Ja ga nikada ne koristim...
    U pitanju je mx518
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebaju mi profili. To je prvi razlog zasto sam ga kupio.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    imas li garu i gdje si ga kupio ?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzet preko pika nov bez gare proslo ljeto. Ali ne mogu ovakve stvari proci servis vjeruj mi. Ljudi ce upaliti i vidjeti da radi, probat ce setpoint i vidjeti da radi a to sto mene pegla kako sam opisao, koga boli dupe.

    E sad jedino da ima racun pa se obrratiti logitechu za novi kako su prije znali slat. Ali dobro, i tada je bio jeftiniji nego sto je sada polovan.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pa eto,javi se logiju i vidi..mozda prodje
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma savjetovali su mi da instaliram setpoint pod celan bootom windowsa. Odradio sam hajd'. Mozda i pomogne. Vidjet cu kroz dan dva hoce li biti istih problema pa im odgovorim.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao i kod mene a drugog softvera i nema osim LGS-a. Koji je OS ? Kontam da je osmica problem jer nisam ni jednom koristio na sedmici.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene logi radi ko urica.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Win 7