Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Kroz par mailova:

    "Unfortunately, we must inform you that your product is defective.

    Based on the supplied information your product is still covered by warranty. In order to obtain warranty support your first point of call should be the point of purchase.

    If you have any further queries, please do not hesitate to contact Logitech Customer Care."

    Ili ti ga halali huso materi.

    Mada krou moje logitech iskustvo u ovih par godina, mislim da sam zavrsio sa njima. Nece biti ni precjenjeni razer ali logy nije vise makra za mene u koju se moze pouzdati.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Stigla oba. Sasvim ok misevi, ovaj wireless model je cak i nesto kvalitetniji. Ergonomijom ni malo ne zaostaju za ovim izvikanim imenima, performanse sasvim ok. Jedini nedostatak koji sam za sad primijetio jesu bocne tipke na ovom wired modelu. Malo su labave i nisu u liniji, odnosno jedna strsi otprilike pola milimetra vise od druge, pa se pod prstom osjeti. U svakom slucaju preporuka, jer za ove pare u nasim trgovinama ne mozete naci ni pristojan codegen, acme, canyon i sl., a mislim da su ovi misevi znatno ispred najjeftinijih modela na nasem trzistu. Usporedio bih ih sa entry modelima jacih proizvodjaca koji su reda 4-5 puta skuplji.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Sta rade Kinezi, pa jel moguce da je ovakav mis 5$, mislim platio sam tri microswitcha 5$, narucim jedan wired onako da imam rezerve...
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Weksi :)
    Ja imam 2 rade evo par mjeseci ok, prvi wireless mis koji imam, jedina mana par ovih aaa baterija sto stavis u njega skoro pa vrijednost misa :)
    Valjalo bi da se moze napunit.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupi punjive AAA baterije i udri.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Vidis to mi nije palo na pamet, pogledat cu na ebayu i to uzet.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Logi tvrdi da sa AA baterijama wireless moze raditi godinu daan. Genius isto a mislim i GIGABYTE. Mozda ce ti isto drzati.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni je Weksi nakon mjesec, mozda malo jace poceo cudno raditi, cas miče se kursor cas ne, promjenio bateriju, radi ok, onda brzo trosi :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato keksi kosta pet marki.. hehe..
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja jos nisam primijetio znakove slabosti, iako ima vec vise od mjesec kako je stigao. Doduse i ne koristim wless model 24/7.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svaka cast wireless misevima, ali mogu posluziti samo za office-a.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mogu oni itekako posluziti i za gaming, samo se podrazumijeva da za te svrhe neces koristiti kineza od 5 dolara.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja se živ naigrao FPS-a sa mx620 a kada uzeh G500 nije bio wow efekta "kako je super bez laga". Tako da vjerujem da dobar wireless ima lag na nivou kablovskog. Jedino je stvar DPI i report rate (report per secund) ako korisnik zahtjeva nesto specijalno.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hejtam logija u zadnje vrijeme ali je M500 dobar izbor za te pare. Jedino ga probaj prije kupovine jer nije glomazan. Zavisi kako koristiš miš.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa treba mi mis da koristim za pucanje :D

    imam neki mali A4Tec, ludnica opcija ... ali je mali :D

    Gledam jos ;
    Genius DeathTaker gaming miš

    Sinoc igrao malo, 1:16 = One Shot - One Kill, ubise ljudi :|

    Drug mi govori da ima razlike sa boljim misem, bolje se nisani i ako nisam nisanio tackicu na glavi lika, gotovo = upuca me ! long shot da ne spominjem ...
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Taj Genius je beton miš. Ja sam ga probao i fakat dobar miš odmah mi se svidio i fino leži u ruci i da nisam uzeo prije toga CM Storm Recon uzeo bi taj Genius. Na ovaj Recon trebalo mi je dugo da se naviknem a bio je čak i skuplji.

    Što se tiče razlike ima razlike i to je velika kada igraš sa dobrim mišem.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Pucanje je vec druga prica. Nije ti taj logi za toga. Ja sam imao losa iskustva sa genius periferijama tako da ti ne bih znao reci. Ako forza veli da valja, onda uzmi.

    A problem sa tim Recon mišem jeste sto je ambidextrous. Namjenjen je i za lijevu i za desnu ruku pa dizajnerski ne valja ni za jednu. Ali sam ga i ja probao i valja za te pare. Svidja mi se ona vrsta plastike koju su koristili.

    Ali sam ti vec govorio. Praksa praksa i samo praksa. Dobar miš znaci nesto ali moras dobro ispraksirati aim na jednom mišu. Na jednom DPI-u. Zavisi uopste kako si ti podesio brzinu misa i da li je prebrzo za aim ili presporo pa vozas po citavoj podlozi.

    Meni vise uloge igra podloga, kakve su podloge miša i da li zapinju.. nego dizajn samoga misa. Ako on meni zapne radi prljave podloge ili oštecenih slajdera, mogu ga baciti da je ne znam ti kakav.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    hehe opet sam kupio A4TECH, X7-F7 mis za igrice sa 5 rezima rada za npr 180-rotacija ili 1 klik promjena oruzja 8)
    http://www.youtube.com/watch?v=63kJJMO3CuY

    Imam neku podlogu, tanka, dobio od Mercedesa kao poklon, ali ne koristim podlogu, igram na stolu, boja vanilije iveral...pokusam sa podlogom...

    hajd javim kako ide, hvala momci :wink: