Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    tek cijena istog :D
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa tako to oni nama prodaju pod bubrege, ono "aaa nisi cuo za Samsung S3" LOL
    pokupuju tamo sa rasprodaje zaliha i sa 50% rabata ili kupi dva-jedan gratis, a ovamo na rate "stare" cijene...Samsung Core Prime 299KM, za kes 210, razlika 90 na 300 KM...nemam komentara !
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hajde što ga daju, nego sto košta kao iPhone 6 :lol:
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ko je ono od vas uzeo huawei ascend g7 prije nekoliko mjeseci (možda i više)? imao bih nekoliko pitanja :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam ga ja, sta te interesuje?
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Apple maps?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa kako ces ih koristiti kad koristis WP :p Na njemu od ovih 10, dvije rade polovicno :D
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Normalno kada dolaze instalirane na uredjajima koji su najvise zastupljeni, barem vecina na ovom spisku, tako da je ovaj naslov "most-popular" ko i novinarstvo u BiH :D
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Lista je smeće, to se čak i ljudi u komentarima slažu, koji ne koriste WP. Nije vrijedna spomena uopšte, obični clickbait naslov.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a ti si bio ti dakle :)

    elem, zanima me sljedeće

    1. do koje ofišl verzije androida je dogurao g7?

    2. kako drži baterija sad nakon proteka vremena?

    3. koje jačine je punjač i koliko vremenski treba da se napuni od recimo 15 do 100%?

    4. i da, ima li ikakve fajde od one dual antene ili je to samo marketinški trik?

    zasad toliko :D
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Sto je smece? Stvarno mislite da ovo nisu najkoristenije aplikacije? Kako ce se korisnici sa WP-a slagat kad nemaju ove aplikacija i kad je ucesce na trzistu zanemarivo.
    Facebook/Youtube/Google/Instagram najposjeceniji a da ne budu u top 10 aplikacija, how yes no. Lijepo pise most popular, niti pise useful, niti best niti bilo sta drugo, pa da lista ne bude tacna.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaju neke od tih aplikacija i na WP-u ali ih svejedno ne koristim. Niti sam ih koristio dok sam bio na Androidu.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    @selvin: Kad vidim šta si sve napisao nemam želje dalje ni komentarisati, jednostavno vidim da se ne isplati ;)
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i ja se slazem sa covjekom. Sto bi lista bila lazna?
    Koje bi ti aplikacije ubacio ovdje?
    Cinjenica jeste da vecinu ovih dodje instalirano uz telefon, ali lista i jeste "najcesce koristenih" aplikacija.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    @zoi, ne isplati se, jer su ti komentari odbrambeni prema WP-u ili sta li vec, a sasvim je logicno da FB bude najpopularnija app :) Isto vazi i za messenger, youtube, gmail, google play itd. Statistika je to rekla, a ne avazov novinar ;)

    Znam da imaju, Facebook, Instagram i slicno, nego ne kontam pobunu WP korisnika na ovu listu, jer je njihov udio zanemariv u odnosu na Android. Naravno da ce google play biti u listi. Ne kontam kako neko moze misliti da google play nije najcesce instalirana, kad dodje na svakom Android telefonu po default-u? Isto sto je vrijedilo za IE, dzaba sto je smece kad je bio najpopularnija app na windowsu dugo :)

    Ali ocigledno da ljudi ne razlikuju sta znaci najpopularnije, a sta znaci top 10 najkorisnijijh, sta je top 10 najboljih itd. Najlakse je reci kako se ne slazes sa statistikom jer vodis svoju kod kuce u svesku :D
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Makar pročitaj komentare na vijest ako ništa, ne komentarisat čisto da pokažeš kako WP ne valja. I još samo da kažem kako sam više sam koristio android u 2015. nego wp/w10m ;)
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam sta se cudite, sta ce drugo biti najpopularnije nego FB, messenger, YT, insta...
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne čudim se, rekoh da je clickbait naslov :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Android je 4.4.4, preskočili su 5.0 i ići će iduće godine na 6.0, barem su tako obećali.
    Baterija je odlična, meni traje dva dana. Koristio navigaciju osam sati i potrosio do 60%. WIFI negasim, ekran je na 80-90% stalno. Punjač je 1A, punjenje nisam plaho mjerio, obično ga spojim navečer i skinem ujutro.
    U vezi tih antena, wifi signal je dobar, hvata signal ispred kuće 5-10m a ruter je na drugom spratu. Bolji mi je od starog HTC One X. Za ovih godinu dana nijednom nije za stekao niti se restartovao. Doduše ne dozvoljavam da se nakupi svakakvih budalaštinja u memoriji, redovno to čistim.