program za dvd przac

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Oct 4, 2005.

  1. woland

    woland Aktivista

    konacno se ja nakanih da idem kupiti dvd pisac 8) no, sad me zanima koji program je najbolji za przenje dvd-ova? imam nero 6.0 i nesto ne skontah da on podrzava przenje dvd-ova...treba li mi noviji nero ili neki drugi program?
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nero moRe sve :D

    kod mene je 6.x.x.x.x ne znam ni ja koja verzija :D imas na svakom info-vom CD-u snimi, nadju "legalni" serijski broj :D i voz' misko :D
     
  3. mexx

    mexx Novi član

    izace ubrzo nova verzija ali je nero zakon
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako hoces da kopiras filmove odn samo da kopiras dvd-ove bilo koje vrste, dvd decrypter je najbolje rjesenje. nero koristi ako hoces da pravis svoje diskove i kompilacije.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Imaš gore desno ikonicu na onom ''Nero start smart'' kojom prebacuješ na dvd ili u nekom drugom ćošku.
     
  6. Critical~

    Critical~ Aktivista

    koristi nero, kao sto neko rece uzmi info
     
  7. insekt9

    insekt9 Aktivista

    ja imam punu verziju Nere (700MB), snima sve zivo, mrtvo, Tita, Slobu, El Che-a, ma samo mange
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    700mb nero? šta taj sa free filmom dolazi?
    ako je na jednom cd-u, ne znači da ima 700mb :D
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D:D:D:D:D

    cuj 700MB :D:D:D


    pa dobro ti je syss rekao, jel to dobije film gratis :D

    OversizeMe :D
     
  10. DC One

    DC One Aktivista

    Nero 7 Premium tezi oko 550MB. U verziji 7 Nero pokusava zamjeniti sav multimedijalni softver, nekom vrstom multimedialnog centra "Nero Home"
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e onda i to treba staviti na download server. :wink:
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    13 octobar je najavljeni release date
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma daj taj nero palim jednom godišnje kad moram data/audio kompilacije raditi i to je to... ostalo je na clonecd-u, imam media pleyer 10 za video i winamp 2.91 za mp3... kakav mulimedijalni centar, jel onaj koji se pokreće 10 minuta? :D
     
  14. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Ali Ovaj nero premuim 7 nije oficijelna verzija, uopce ga nije napravila firma AHEAD kao inace.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    odgovor na pitanje topica... za filmove definitvno dvd shrink.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    meni je ipak clone dvd bolji zbog malkice boljeg transkodera.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa ja na single layer trpam film pod jedinim uvjetom da je kvaliteta 100%, skinem sve ostalo nepotrebno.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja sam kopirao sa originala LOTR3 extended na 60% kvalitete, i gotovo da nema razlike. jedino se u brzim pan pokretima kamere mogu vidjeti artefakti sto je fakat rijetko. svaki film sa 80-85% kvalitete se ne moze razlikovati od originala. a naravno izbacim sve osim english/croatian titlova i english ac3 zapisa. radio sam i sa dvd shrikom i moram priznati da je clone dvd bolje rjesenje (u kombinaciji sa any dvd-om).
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da je 100% kvaliteta jednaka i na jednom i na drugom :wink:

    kažem ponovo - nikada ne skidam sa 100%, rađe orginal kupim... btw. u lokalnoj videoteci kad imaju kopiju viška, onda to ide na "trajnu posudbu" - orginal dvd za 30 ili 50kn :D
     
  20. woland

    woland Aktivista

    eh, kupih dvd pisac i krenem da ga montiram...izvadim stari cd rom i stavim umjesto njega dvd, sve fino vratim na svoje mjesto, ali ne radi...kompjuter se pali p'o godine i nikad se ne upali, pa ga moram iskljuciti iz struje...uglavnom, odustala sam...ima li neko neku ideju sta bi moglo biti u pitanju i kako da rijesim problem?