program za dvd przac

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Oct 4, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vjerovatno imas WindowsXP instaliran. iskljuci dvdrw sa kabla, u regional settings sve postavi na english (united states) a ostale profile (croatian, bosnian i sl.) izbrisi kao i default tastaturu. ponovo ukljuci dvdrw i ne bi trebalo biti problema. naravon poslije vratis ono sto si uklonila iz postavki.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    smrdi mi na krivo okrenuti ide kabel.

    jesu jumperi oke podešeni?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne. manje vise cpu load se popne na 100% pri bootanju kod svih kompova kad se naknadno ubacuju opticki uredjaji. naravno glavni krivac je sp2, ali ima rjesenje i za to. a danas ces tesko naici na ide kablove bez malog izbocenja na sredini, tako da ne vjerujem da je do kabla. pokusaj jos jednom ovo sto sam gore spomenuo.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    da znam i računam na izbočinu, ali je ipak u pitanju cd-rom i (očito) neki stariji komp, pa možda tu leži zec.

    naravno neka proba i tvoj savjet, ali prvo nek sredi hardware layer kako spada :D
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eto woland - obey our commands. hahahahaha. :mrgreen:
     
  6. woland

    woland Aktivista

    e, hvala ljudi :D

    pokusacu sa ovim navedenim, ali nisam sigurna da cu uspjeti...pa mi je mozda pametnije da sacekam prijatelja koji se razumije u ove stvari da sta ne zeznem...ja bas mislila da ce ovo biti sistem: izvadi stari-ubaci novi, ali nije... :p
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    de probaj ovo sto sam ti rekao - nije komplikovano sekunde.
     
  8. woland

    woland Aktivista

    vazi, isprobacu cim dodjem kuci, pa javim sta bude :D

    samo sa jos jednom provjerim jesam li sve uradila kako treba sto se tice kablova: imaju tri kabla pozadi-jedan sa bijelom "glavom", drugi onaj pljostnati i treci neki mali, kao mala "zabica" ima na vrhu. jesam li sta izostavila?

    i, da, imam i cd przac koji je ispod...da mozda to ne smeta dvd-u? ja sam stavljala dvd umjesto starog cd roma...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Bijela glava-obevazan (to je struja) ili tzv molex
    Pljosnati-obavezan (ide data transfer)
    Taj mali zabac ti ne treba ne moras to kopcati.

    DVD/RW stavi sam na IDE i nek je master.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da - dvdrw secondary master, a cdrw secondary slave. :smt002
     
  11. woland

    woland Aktivista

    a, kako cu to da nastimam? u biosu?
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne. Prikopcaj drugacije kablove.
    dvdrw stavi na onaj gornji prikljucak, cdrw na onaj u sredini, i naravno onaj sta ostane u maticnu.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    I podesi jumpere.

    [​IMG]
     
  14. woland

    woland Aktivista

    eh, rijesen problem! hvala svima na pomoci!
    stavila sam dvd da bude master i na gornji ide kabl. na donji sam stavila cd pisac i nastelila sam da bude slave. elem, sve super!

    sad jos samo da skontam sto mi nema zvuka kada dvd pokrenem u windows media player-u? slika ide super, ali zvuka nigdje...a, kad stavim cd u dvd, ima zvuka normalno...znaci, nije do dvd-a...ima li neko ideju sta da nastimam ili da koristim neki drugi program za gledanje dvd-a?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. insekt9

    insekt9 Aktivista

    evo od mene odgovora sa pun qrac zakasnjenja. Taj Nero je prva kopija originalnog software-a. Ima mali milion nekakvih utility-a, media player, InCD, tri miliona nekakvih opcija za snimanje, bla, bla, bla