Racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Bumbe, Oct 13, 2008.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    CPU Intel Pentium E2180 Dual-Core,
    DDR-2 2GB (2x1GB),
    HDD 250GB 7200rpm SATA-2,
    VGA PCIe 512MB,
    Zvučna kartica integrisana,
    Mreľna kartica integrisana,
    DVD RW ROM +/- R Black,
    Kućiąte Midi Tower black/silver,
    Tastatura,
    Mią,
    Podloga za miąa,
    Zvučnici 2.1,
    Monitor LCD 22",
    Free DOS.
    Garancija 24 mjeseca.

    de mi recite jeli ovo dobra konfiguracija ? i da li se isplati uzeti ovo
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    da da taj 1000km...i hajde govorite ?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Znaci nevalja racunar al bas sam zagrijan za njega.Nisam neki veliki zahtjevnik i korisnik :) nego ovo mi i odgovora.kredit brate :) a i dobar monitor doddje
     
  6. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ma meni kazem ti netreba nista specijalno tipa Crysis da igram bezze mi to..Meni treba dobra konfiguracija za moje potrebe.A sta ovoj konfoguraciji nevalja
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mogao si edit, nisi bas skroz novi na forumu. :roll:
    Velik monitor nije isto sto i dobar. Sa ovom konfom se neces naigrati. Ako si zagrijan, kupi.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NEki dan jedan moj poznanik je kupio takav komp na istom mjestu,graficka sto dodje u njemu,to sto ko fol pise graficka PCIe 512mb je ustvari 8400GS TC 256mb tako da od igranja slabo sta ima pogotovo na tom 22" monitoru a sto se tice ostalog pa i nije toliko lose al ako je kod njih za te pare sigurno mozes bolje proc ako dignes kredu u banci pa si sklopis komp za iste pare!

    EDIT
    Sad ugleda da pitas sta nevalja kod kompa
    Maticna je isto jadnica al bar je asusova i taj monitor je samsung al sa anolognim ulazom.Napojna mu je sigurno neka raga,definitivno trebas sebi sklopiti komp za hilju i jos da poigras Crysis na njemu! Graficke nikad nisu bile jeftinije HD3870 180km!
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Recimo da joj fale samo dva kraja i sredina. Ako je dobra - just go for it.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ma vidiš da mu je glava puna IT computers marketinga. Nema se tu šta pričati.
     
  11. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Da :) to jest.Pa nije do mene brate :) nisam uzimao nikako pa neznam,zato sam i pitao vas
     
  12. Ace_

    Ace_ Aktivista

    U IT-u nemoj ni prazne CD-ove kupovati. Najgore smece od firme ikada. Navuku te kreditom dobrim, a ovamo te uzmu na konfiguraciji duplo vise.

    A jel ti namjeravas igrati ista na tom kompjuteru? Za sta ga planiras koristiti?
     
  13. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pa ovako...Ja veoma mnogo surfam :)..Igram igre kao WoW,Fifa 09,Pes,Football Manager.eto to je sto ja igram
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Poslusaj me i digni kredit u banci a ima nas ovdje dovoljno da ti sklopimo konfu za milju koje ce biti par klasa iznad te IT-ove.Bolje ti je kupit dobar 19" monitor negu ragu od 22" al eto ako i insistiras na 22" bar se moze sklopit centralna kako valja sa dobrom napojnom i finom grafickom i sa solidnom maticnom.

    A sto se tice igara koje igras tacno nisu zahtjevne al igrao bi ti i Crysisa sigurno kad bi imao na cemu! Jedino ako bas zelis komp samo za surfanje i te najnezahtjevnije igre onda se moze to sklopit fino ispod hilje.

    Iako je taj posao oko sklapanja konfi za odredjene pare postao i vise nego dosadan ipak bi te kao clana nase zajednice pokusali da spasimo od IT-ovog marketingskog virusa!
    :wink:

    I daj stavi u profil lokaciju da vidimo na cemu smo!
     
  15. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Vidi onda ovu temu: viewtopic.php?f=13&t=14072
    Ovaj je imao 870KM(koja brojka lol), ti imas hiljadarku ali trebas i monitor. Proslo je mjesec dana od ovoga pa su cijene vjerovatno malo pale, a mozes ustediti na manjem disku, slabijoj grafickoj, manjem monitoru...

    Danas i sportske igre imaju dobru grafiku, a vjerovatno ces pozeljeti i sljedece godine igrati novi PES ili FIFA-u. Zato ti preporucujem neku graficku iznad 150KM.

    EDIT: evo imas u Ingelu ovu novu HD4670 za 154KM.
    http://ingel.ba/ingel/index.php?main_pa ... 69b434abfe
    Cini se kao fenomenalna graficka, pogotovo za te pare.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To u ingelu cijena bez PDVa a za iste pare dakle 180km u PCplusu HD3870 ili cak 8800 GS za 170km obje pofino jace od 4670.
     
  17. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Uh, da zezno sam. A bilo mi je sumnjivo kako moze biti ovako povoljna grafa. :)
     
  18. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Aha .pa eto ako nekome moze te da prporucite(sastavite) konfu kakvu do 1000km(sto jeftinije to mi bolje) ma monitor mi stvarno nije bitan dovoljan je 19"
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Pa procitaj tu temu sto sam ti dao. Vidi u nekoj prodavnici sa normalnim cijenama(ne IT) koliko bi te kostale te konfe, pa se javi ovdje ako je previse da ti preporucimo neku slabiju graficku ili nesto drugo na cemu mozes ustediti.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018