Racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Bumbe, Oct 13, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo npr. Genelec! Dostavljaju komp na kucnu adresu za 10km.

    ABIT IP35P 118km
    E5200 2,5ghz 133km
    DDR2 800mhz kingmax 2X1gb 48km
    HDD WD 250GB 16mb 85km
    ATI HD3850 512mb 166km
    DVDRW LG 32km
    Monitor Samsung SM943NW 254km
    Jeftino kuciste bez napojne 30km
    Prosjecna napojna PowerLine 430W 53km (nemoj te sad pocet o napojnoj,please ova konfa uopste nije potrosac tako da ce na toj napojnoj da radi ko sat)
    Tastatura i mis microsoft blackvalue pack 39km (imam ovu tastaturu i mis vec 5 godina,neunistiva je)

    E sad sve te cijene zajedno pa minus 5% rabata na gotovinsko placanje pa plus 17% PDV izadje 1064 km


    Znaci ovo je konfiguracija na kojoj mozes fino zaigrati Crysis jest da je 64km prekoracenja u odnosu na prosli komp iz IT-a al je jedno 7 klasa iznad,znaci moze se ici i na slabiji procesor i slabiju graficku da bi se ustedilo al al mala je razlika u cijeni a velika u performansama tako da se ne isplati.

    Da si vješt u sklapanju hardwarea moglo bi se jos jeftinije proc da se komponente kupuju u razlicitim prodavnicama pa da kod kuce sam sklopis.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Odličan prijedlog. Dodatni bonus je što ovaj procesor možeš pez po' muke natjerati na 3.5 ghz.
     
  3. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    E vidis ima mjesec dana ja sebi bio sastavljo konfiguraciju pa zbog nekih problema nisam uzeo ali evo kakva je .jest da je 1300km ali eto .pa neznam vidjet cu

    PC PENTIUM 4

    - ASUS P5K Intel P35 FSB1333 soc775 2xPCIeX DDRII800 +SB+GLAN

    - CPU INTEL Core2Duo E7200 2.53GHz, 3MB, 1066FSB, LGA775, BOX

    - DDR II 2 GB, DDR2-800 takeMS kit 2X1GB DualChannel

    - HDD 320 GB,WD3200AAKS,SATA-300,16MB/7200rpm

    - DVD RW ASUS BLACK RETAIL 20xDVD+-R/8xDL/14xDVD-RAM

    - Kućište FRONTIER SH09A-BK-LCD Crno, BEZ napojne, LCD Display

    - Napojna jedinica ATX PowerLine 530W retail PCIeX 120mmF 19dB

    - POV GeForce9600GT 512MB-DDR3 DVI+TVout 650/1800 150960-2

    - Monitor 19" LCD Hanns.G NEWYORK.W19 crno 700:1 VGA+DVI+Zvuč
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    E pa *ebiga sad ljudi se muce da ti nadju sto jeftinije komponente, prvo bi do 1000 sad ti slozi za 1300km, peglas raju bezveze uzmi to sto si naumio.

    PC pentium4 :lol: :lol: :lol:
    respect
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je to OK al monitor je krš,skuplja konfa 30% a brza jedno 10% od ove sto sam ti naveo.Naravno ti odluci sta ces :wink: al obavezno drugi monitor,nema potrebe eksperimentisat pored samsunga!



    PENTIUM 4 :lol: :lol: :lol:
     
  6. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Aha hvala puno znaci nema mnogo razlike.Ovo sam sastavio bio prije mjesec dana pa imam i sada u mailu.Ma ja uopste nezahtjevam mashinu neku jaku vec dobar fin kompic.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Sve ti je rečeno, ako ti se uzima, uzmi.
     
  8. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    A sto si ti zapeo za mene ?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nije on zapeo nego si ti dosadan. Prvo trazis da se sastavi konfa, onda stavljas onu iz IT Computersa, zatim NISTA ne kazes na sve nase prijedloge, i postavis konfu koja kosta 1300KM. Pa haj reci da ne zezas.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Nemam ja ništa protiv tebe, nego si počeo zezat raju. dino73n ti je sastavio dobru konfiguraciju a ti je nećeš.

    edit: ubi hurma sa ovim postanjem :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Procitaj thread ponovo od pocetka svaki post pa ces vidjeti da si zapeo sam za sebe!
     
  12. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Pa brete sta trebam da uradim ? Pa ja sam zamolio za prijedloge i hvala mnogo a sada je valjda na meni da to kupim ? Pa nije sve tako jednostavno
     
  13. GW

    GW Moderator

    Kupi ti to u IT computers-u.
    Znaš da želiš. :mrgreen:
     
  14. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    A zasto bi zelio :) lol pa nisam budala ako mogu "a mogu" proci bolje.ovako lijepo pitam "iskusne" za prijedloge i eto vec svako mi sa strane govori svasta.Nemoj uzet sastavljenu uzmi gotovu konfiguracije jer mozda nece sve biti kompatabilno :) i meni komp uvijek treba na duge staze evo ovaj mi vec 5 godina::) nego Vama hvala puno ,Kontaktirat cu ove iz Geneleca pa cemo da vidimo
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hajd sad sta je tu je,sto se tice kupovanja kompa za hilju u samo jednoj prodavnici mislim da bolje od onog sto sam ti sklopio ne moze ni na glavu da se nasadis,komponente su sve uglavnom od jacih brendova i sa maximalnim odnosom price/performance pa ti sad ako hoces kupi i digitron na pijaci umjesto kompa na tebi je!
     
  16. Ace_

    Ace_ Aktivista

    To ti govore laici. Normalno da ce biti kompatibilno, pa ne dolaze ovdje neznalice. Nema nijednog korisnika na ovom forumu da sam sebi nije sastavio kompjuter, 90% ih je vjerovatno rukama sklapalo. Gotove konfiguracije su najcesce sranje, pogotovo u IT-u.
     
  17. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Ok.Najvjerovatnie cu uzet onu sto je Dino ili tkao nesto napisao.Imam povjerenja u vas ipak :) hvala
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa ne kupuješ helikopter preko e bay-a pa da je tolika komplikacija :mrgreen:

    Kupiš komponente koje je dino naveo i sastaviš.
    Ako ne znaš sastaviti zamoli nekoga da ti sastavi ili plati serviseru.
     
  19. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Jel ti uzimas prvu stvar koja ti naidje ? Ja ne ,ja lijepo cekam ,pregledam sve mogucnosti ....i kakvo je vase misljenje o polovnim racunarima imam mogucnost da uzmem ovaj komp ali 20% cu tako gotovo sigurno cu Dinini uzet nego smao me interesuje sta o ovome mislite,naisao sam na market.ba

    Core 2 Duo E4500 2.6 GHz O.C. (2.2GHz) 2 MB L2
    Asus P5K 1333 FSB,DDR2 1066 do 8GB,5.1 audio,LAN,Crossfire
    2 GB DDR2 800
    160 GB S-ATA 2, 7200 rpm Maxtor
    Asus DVD-RW
    Chieftec 400W
    Ati HD2400 512 MB (moze i jaca graficka)
    Linkwood crno kuciste
    Joystick sa 2 analoga
    XP service pack 3 ili XP 64
    Star 4 mjeseca
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Zasto pitas ako ces uzeti nov komp :roll:
    Nista to uzimaj ono sto ti je dino sastavio i tacka bolji je 3 puta