Silent PC

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Nani, Aug 22, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Tako je. Eto imam najmjeru izeti malo bakra mozda frtalj kile pa ga zaheftat na intela geya pa cemo vidjet kako ga je primio, i treba li ga dalje podmazivat.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nijedan od ta dva. Sonic Tower je najbolji. :wink:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Nije dostupan kod nas.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda Typhoon. Zalman 9500 je los cooler.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mozes bas reci da je los cooler. A da je typhoon bolji, to je istina.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma los je obzirom koliko kosta. A i dosta je glasniji od Typhoona(na max. obrtajima).
    Interesantno je da 9500 bolje hladi vruce s775 proceve od Typhoona, na max. obrtajima, ali kad se Zalmanu smanje obrtaji toliko da budu jednako glasni, Typhoon ga potuce :)
    Na s939 je Typhoon uvijek bolji...
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    kako ces hladiti taj frtalj kila?
    mp ce se brze grijati nego sto ce taj bakar uspjeti da ga ohladi!
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    E nani vjeruj mi 6600 nemozes pasivno hladiti za male pare.
    Sa stock hladnjakom idle mu je 50C pod opterecenjem ide preko 70 i to ti kazem za frisko sklopljenu mashinu.Mozda da mu uradis dc ali onda nista s njim nedobijes.

    Zalman 9500 uopste nije toliko ni tih ni masivan ko sto se prica na minimalnom broju obrtaja nije mogao ohladiti P4 820 pod full loadom ispod 75C(a znalo se penjati i do 80).

    Neki masovni heat pipe mozda ali em ga je tesko nabaviti em ti treba nesto da odvlaci toplotu ko sto sam ranije rekao.

    Iskreno najbolji nacin hladjenja sam vidio na jednom Shuttle barebonu koji je AMD 3000+ hladio sa bakrenim (cca 1kg) teskim hladnjakom + 8cm vent (pravo tih).

    Jesi mozda razmisljao o Zalman vodenom hladjenju?

    P.S.Cim ima u mashini 7800 SLI to nisu male pare.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Ma to raja, to mi treba vase misljenje, najvise bih volio kad bi mogao nabaviti Thermaltake Fanless 103 ili Scythe Ninja, mogu hladiti bez ikakvog kulera ali nema ih kod nas nigdje za uzeti. Evo kako izgledaju. StihoK. dobra ti je ta ideja oko vodenog hladjenja al to je skupo i vjeruj mi imao bih uvjek strah od te vode koliko god to bilo sigurno i dobro konstruisano.
    Evo kako izgleda Thermaltake Fanless 103
    [​IMG]

    a evo Scythe Ninja
    [​IMG]
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Iskreno ovo mi nedjeluje kao nesto sto bi islo na tower kuciste (pucanje ploce ovo ono)
    Sto se tice Ray-a evo ti u formelu
    Zalman NorthBridge Heatsink ZN-NB47J
    7 km smijesno jeftino.

    Sto se tice Termaltake-a mislim da je ipak potreban neki vid ventilatora da veliki radijator hladi.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TT Fanless 103 katastrofalno lose hladi, dok je Ninja dobar cooler.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Jes Stevie al gdje ga naci kod nas, koliko sam gledao po Zagrebu nema ga nigdje, jedino ga naruciti preko fedexa...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Zg bi ga trebao Links imat, a ima i manje poznata firma "Zola" koja je ja mislim distributer za Scythe proizvode.
    TT Sonic Tower se moze sigurno nac, samo bi ga trebalo rezervirat jer se brzo proda ono sto dodje. A ovdje ti je inace losa ponuda coolera, tako da ako hoces ista bolje moras uzet van.

    EDIT: Evo ti Ninja, i to sa dodatnim coolerom:
    http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 50.903.101
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Ma to Stevie :wink:
     
  15. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma sta se preseravate, uzmes neki tih cooler i nemas problema, a ne ovako hoce i da mu je tiho i da jos zaradi na tome, pa da je to moguce niko ne bi ni stavljao aktivne coolere!
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Ko hoce da zaradi?
     
  17. postal dude

    postal dude Aktivista

    ma vamo jedan koji sve bukvalno shvata!