Slusalice

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Dec 12, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako bas mora biti headset ne znam sta bi ti preporucio a ako mogu samo slusalice Shure SRH-440 odvaljuju u tom cjenovnom rangu. Ima ih u artist.ba
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    +1 za ovo
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Slusalice

    Valjda znas da headset != headphones. A ako hoces headset onda ubjedljivo je najbolji G35.
    Posto kazes da volis vise bassa, onda mozda da pogledas neke Sonyjeve. Licno sam imao stari model MDR-V4, koje vise nisu aktuelne, ali zato jesu MDR-V6. Vidio sam da ih koriste u studiju i neki profi muzicari poput Trent Reznora :D
    Jedino ako ti ne smeta veci omjer bass-a, meni godi.
    Izlaze malo iz budzeta, ali imas i drugih modela u MDR (Monitor) seriji, sve su to dobre sluse.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: AW: Slusalice

    Ja zaista ne kontam sta si ovim htio da kazes al headset podrazumjeva slusalice + mikrofon sto je NAILS-u mozda vrlo bitno jer je momak online gamer. Za slucaj da mikrofon nije pod obavezno eto naveo sam sta se najbolje moze uzeti za te pare.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma mrsko mi se poslije zezati sa dodatnim mikrofonom tako da u startu idem na headset i ako znam da su tanki po pitanju kvalitete u odnosu na "obične" slušalice gdje ima boljeg izbora za kvalitetu zvuka.

    Nacuo sam da steelseries radi dobre headsetove, dobri su za muziku mada je i to opet problem jer je subjektivna stvar. Hvala na preporukama, gledat cu G35 i 9H.
     
  6. becke

    becke Aktivista

    Ja imam SteelSeries 4H vec 2.5 godine. Odlican mikrofon, na udobnost se isto ne mogu zaliti. Plus je takodje mikrofon koji se moze uvuci u lijevu slusalicu ako se ne koristi. Sto se tice kvalitete zvuka, za online igranje po meni ne treba bolje, za muziku isto solidne. Losa strana je poprilicno slaba jacina zvuka (bar za moje uho). Drzim ih na 90-100% od dana kupovine. Osim toga imaju, za moje potrebe, kratak kabal pa mi je kabal skoro skroz zategnut kad ih koristim. Ne znam kako se sad krecu cijene, ali ja sam ih platio 70 KM u lokalnoj prodavnici.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Samo jedan mali upad ...

    Nedavno sam uzeo SoundBlaster kartu cisto da vidim koja je razlika izmedju integrisane i dedicated kartice ... Na mojim Pioneer sluskama kvalitet i jacina svuka se promijenila derasticno u toj mjeri da sam je definitivno ostavio u masini... Tako da pri izboru slusalice ne bi bilo lose uzeti u obzir i kakvu zvucnu kartu ...
     
  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovo moram i ja reći, ovo je OBAVEZNO.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vezano za izbor zvucne karte za slusalice jedan od najpopularnijih budget modela je ASUS XonarDG/DGX koji je nekih 70km i posjeduje dedicated headphone amplifier a ima i 5.1 dolby headphone.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali kakav je uticaj na G35 ? Mislim, zar ona nema svoj audio čip ? Taj njen sistem navodno nije neka sreča u odnosu na "solidne" zvučne karte ali.. Za zvučnu mogu par markica dati, ne ide mi se uopste ulagati u taj dio. Kontam nekada preci na optiku + pojačalo osnovno da zaobidjem sve te zvučne na računaru a sto se slušalica tice, treba mi best buy u rangu 150-200KM. Ne znam da li cu se protezati do 200KM ali eto.. imam jos nekih mjesec i nesto fore do kupovine.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam uzeo stari SB Audigy za cenera... Zvuk puno čišći, jači i kvalitetniji, a samo 10 kmica...
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovo se ne može uraditi. Znači moraš od nekud slati zvuk, pošto očito da neće zvuk ići kroz zrak (mada čak i tada postoji izvor koji šalje signal bežično). Znači moraš imati zvučnu karticu koja će služiti kao izvor zvučnom sistemu. Čak i kada koristiš optički kabal, moraš izvor od nekud dovesti. S obzirom da je optički kabal lossless, za optički izvor možeš koristiti i integrisanu zvučnu karticu.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa sta radi zvučna ? Pretvara digitalni u analogni. Optika je digitala koja se ne oslanja ni na jednu zvučnu. Ne govorim o zvučnoj-izvoru zvuka govorim o rendaju zvuk ..kvaliteta analognog signala. Digitala je neprocesuiran originalni zvuk ako se ne koristi neki softwer. Uzmi pcie kartu i koristi njenu optiku.. ta karta dodje kao cijev.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo je off topic ali ima li kakav majk da se montira na monitor ili tu negdje blizu a da radi posao, da ne zvuci kao da iz hale pricam ili iz druge sobe ? Do nekih 40KM bih dao. Tada bih isao na šurove 440.

    Moze i varijanta da ga montiram na sluške samo da rad idobro posao ak ose radi o onim malim bubicama za reportere. Ponuda headsetova u ovom okvirnom budjetu je jadna.

    Inace upitah za logijeve G430 ..ima li ih gdje zbaviti itd..
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    [​IMG]ja nisam znao za ovo, doduse nisam ni probao fercera li ovo
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta treba da fercera ? Drajveri/zvučnici su okrugli. Njihova rotacija ne znači ništa. Pogotovo sto dosta in ear slušalica ima silikone koje odgovaraju samo u jednom položaju. Ovo moze sprječavati ispadanje iz uha ali par godina nosam ep630 i sa tim nemam problema.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Ja imam neke jeftine Sony razlika se osjeti ali nisu in ear već obične. Također ako se pritisnu malo dublje u uho osjeti se razlika također. Koliko je to praktično to je drugo pitanje. Znam da se ima zaljubljenika koji naprave silikone tačno po mjeri.
     
  18. zwix89

    zwix89 Aktivista

    Pozz

    Treba mi pomoc pri izbor slusalica :=)

    Naso sam 3 slusalice koji su valjda dobri:
    1-Monoprice Pro DJ
    2-Superlux HD-681 Evo WH
    3-Plantronics GameCom 780

    Meni je bitno da ima dobar Bass kao za hardstyle i electro-house music i za igru BF3-4

    Ima li neko iskustvo s ovim slusalicama ?

    P.S Ja mogu samo preporuciti da logitech g930 ne uzimate jer je razocarajuci bass i baterije oslabe brzo ( 3-4 sata) i puklo mi na jedno mjesto :/
    http://postimg.org/image/is3dnjzr5/
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas uzeo G230. 130KM. Kako rekoh, za ove skuplje mi se nije protezalo dok ih ne probam. G430 su navodno identicne sa USB zvučnom koja nije neka sreča tako da je otprilike palo na G230.

    Manje-više ono sto sam trazio. Nije veliki skok sa 3H koje su opet dobre slusalice ali eto, male kapce i manjak basa poprilicno smeta. Doduse i dosadile mi pa eto, malo za promjenu. Ovdje mi je bas potaman, da je jaci.. meni bi smetalo.

    Nemam neke posebne zamjerke a nisu me ni oduvale (probam ih na neke dvije zvučne.. da vidim ima li fajde) samo sto ova platnena izolacija nervira. Sve se cuje kako plazi po odjeci ako nije upaljena muzika. Takodjer steta sto nema LED mic indikator kada je isti na off.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako si na integruši nije to to. Ja na slušama od 20KM primjetim znatnu razliku kad slušam muziku na Audigy 2.