SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    iPlay, EL NINO CFC and Picoooka like this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Last edited: Aug 27, 2023
  3. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ima li neko iskustva sa externim SSD 2.5 kao externa memorija sa PS5 igre ?

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi za sta ces ga koristiti. Imas u plusu i Adata Ultimate SU650 1TB za 89KM. Posto nisu neke razlike u brzinama u odnosu na nvme, ja bih isao na sto veci kapacitet.
    https://plus.ba/bs/product/72779/ssd-25-1tb-adata-su650
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes koristiti bilo kakav eksterni ssd ali samo za pohranu igara, neces moci pokrenuti igru sa njega. Tako da isto vazi kao i za pitanje iznad, gledaj sto veci kapacitet.

    btw, kome se ne zuri moze iz vana uzeti Lexar NS100 SSD 2TB za 135KM sa dostavom u BiH. Disk je sasvim ok, TLC sa 1000TBW.
    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1731408-REG/lexar_lns100_2trbna_lns100_2tb_internal_ssd.html
     
    iPlay likes this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar ne mogu PS4 igre sa USB drive?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Mogu, al ne mogu ps5. E sad mene zanima sljedece, ja skinem COD COLDWAR za ps4 i onda naknadno skinem besplatne high rez packove za ps5 konzole. Da li ce se taj COD racunati kao ps4 ili ps5 igra, da li cu ga moci pokretati sa externog SSD-a ?

    Sent from my SM-S916B using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da li je neko upratio cijene SSDova u zadnje vrijeme...poskupljuju ?
    Prosle sedmice pricam sa jednim covjekom koji radi u prodaji racunarske opreme,trazio ja neke jeftine SSDove za stare laptope...kaze nema nista na stanju a nove narudzbe ce poskupiti.
    Evo sada kontaktirao i PC_Oner iz Lukavca,pitam ih za jeftine SSDove,kaze najjeftinije sto imaju je 45 KM Emtec brend.
    Ovo je od 128 GB SSD...do sada su za ovu cijenu ili manje isli 240/256 GB
     
    Ronaldo_9 likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Procitao sam na par mjesta da bi mogli poskupiti novi ssd/nvme diskovi 2024 godine, ali ne sad neko drasticno povecanje u vidu da ce biti nestasica, nego 5% sa cetvrti kvartal. I to nema nikakve veze sa starim 128GB modelima, to je cisto bezobrazluk nasih svercera. Pokusavaju da naprave cirkus kao sa grafickim karticama.

    Ja sam prosle godine uzeo SSD WD Blue 1TB za 80KM, a kolega mobsterc je prodavao povoljno dobre WD i Samsung nvme diskove, ne znam jel ima jos na stanju.

    Edit: moze se jos uvijek naci po normalnoj cijeni na olx-u
    https://olx.ba/artikal/55052695
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Gledam 980 pro 2TB 85$ :) A to samo kod nas ko fol nestasica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 21, 2023
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne znam imaju li ovaj sa linka ali bas sam u Hyper link i isao i gledao na njihovom olx profilu,nista od toga sa olxa nemaju i Agim mi rekao da ce nova tura da poskupi i to kao malo vise.
    Najjeftiniji u Hyperlinku trenutno je 45 KM,a kaze i za taj da su mu ostala 2-3 po toj cijeni i da ce slijedeca tura biti skuplja.
    Zato sam i postavio upit ovdje,jer nisam pratio trziste pa da vidim ima li kakvih realnih osnova za to poskupljenje ili je jednostavno dizanje marze.
    Prosle godine sam u PC Oneru ovako u ovo vrijeme kupio dva SSDa Patriot...120 GB 30 KM bio a 256 GB 40 KM bili.
    Sada nista od te ponude nema...PC oner ima oglasenih jedno 200 modela SSDova a na stanju imaju kurchinu :D
    Mozda 2-3 modela.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes i sam sebi naruciti iz vana i zaobici placanje marze nasim levatima. Prvo sto mi pada na pamet su BHphotovideo.com i Computeruniverse.net.
     
    Aldiin likes this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bhphotovideo salje direktno za BiH

    Meni su jos ljetos poslali paket dzaba.


    Computeruniverse je nedavno prestao slati za BiH, ne znam salju li opet.
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Computeruniverse vise ne vrsi dostavu za BiH nazalost.

    Edit : preduhitrio @EL NINO CFC za sekundu :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ne trebaju meni neki ultra mega giga SSDovi...nego najjeftiniji moguci samo da ubrzaju stare laptope.
    Sa HDDom na 5400 rpm ,i najjaci procesor radi kao da nema snage ni za sta,usage HDDa ide na 100% konstantno i laptop je mrtav.
    Imam laptop sa i3 seste generacije,nije los uopste ali sa HDDom je mrtav konj,nista.
    Isto imam neki stari dell xps, i core procesor druge generacije,isto ne moze nista zbog presporog HDDa..pa bi to malo da poguram .
    Ne isplati mi se to narucivati izvana...bolje dodati onda jos po 10-15 KM na cijenu i kupiti ovdje.Nije da nema robe,samo nema jeftine robe :D
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako ne isplati ako ustedis 10-15KM, a i to u odnosu na svercere ne na prave radnje.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    koliko vam uzima bhpotovide za šiping u bih
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovisi o tome sta kupujes, ali nije puno. Napravis acc na njihovoj stranici, stavi u korpu sta zelis i pokazat ce ti cijenu dostave. Nekada ima vise opcija.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    DHL Saver 10-15 Business Days 13.68$ shipping za BiH.

    [​IMG]
     
    Almir likes this.
  20. Tyger

    Tyger Aktivista

    https://www.pcc.ba/Kategorija/SSD-I883/ADATA-240GB-SU650-SATA-3D-Nand-2~5~-I50910
    Regularna radnja ako ti treba mogu ti koji poslat platiš samo još dostavu na ovu cijenu.