Suplje Planete

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AhmeT, Nov 11, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    by Semir Osmanagić:


    "

    šUPLJE PLANETE

    Da li je moguće da je neka od planeta našeg Sunčenog sistema šuplja? naučnici nedvojbeno odgovaraju: "Ne!"

    I šta to znači "šuplja"? Par stotina kilometara radijusa ili nekoliko hiljada? Zar nebi takva planeta kolapsirala sama po

    sebi?

    da bi se odgovor postarao u srugačijem svijetlu, pođimo od premisa astronoma. Ako pretpostavimo da je neka planeta, recimo

    Mars, šuplja slijedi poređenje sa Zemljom. sa njenom masom i orbitalnim ponašanjem. Masa je određena različitim

    eksperimentima na našoj matičnoj planeti. Astronomi su pšolazili od premise da je Zemlja solidna, čvrsta masa. ako bi Mars

    bio zaista Šupalj, onda bi njegova masa bila radikulozno mala u odnosu na Zemljinu. Pošto ovo nisu mogli potvrsiti zaključili

    su da Mars nije šupalj. Niti bilo koja druga planeta ili mjesec.

    Obrnimo situaciju. Pretpostavimo da je Zemlja šuplja. U tom bil slučaju odstupanje bilo kojeg drugog nebeskog tijea od

    Zemljine mase bilo uočljivo. Ali, ta diskrepancija ne postoji. Ergo, onda bi sve nama bliske planete i mjeseci trebali biti

    šuplji, jer im je orbitalno pjonašanje u skladu sa Zemljinim.

    Nauci jedini problem predstavlja Pluton koji pokazuje iznimno visoku masu u poređenju sa svim drugim planetama Ili pluton ila

    u susjedstvu planetu pratioca. Ili, pak, Pluton predstavlja jedinu solidnu planetu u Sunčevom sistemu.

    Priključimo seizmologiju diskusiji. Ona bi trebala potvrditi da li nam je planeta šuplja ili ne. I, u stvari, seizmologija

    decidno kaže da centar Zemlje nije u čvrstom stanju. Standardna interpretacija je da mora biti u tečnom. Ali, da li je to

    samo interpretacija bazirana na netačno pretpostavljenoj masi Zemlje= Ustalom, rezultati bi bili vrlo slični i da postoji

    šupljina u centru zemlje koja sadrži samo različite plinove.

    VENERA

    Još prije 110 godina astronomi su uočili sjajne "polarne kape". Pokušavali su da ovu pojavu vežu za godišnje sezone. Ali

    bezuspješno. Venera se jednostavno ponašala drugačije pto se predviđalo.

    Pretpostavimo da je Venera šuplja i da ima "unutrašnje sunce". Ili recimo izvor nuklearne fisije u središtu planete koji s

    vremena na vrijeme izbacuje svijetlost prema polarnim regionima osvijetljavajući ih.

    Dr. Barlett, jedan od direktora Sekcije za Merkur i Veneru Britanskog Astronomskog Sruštva pisao je početkom stoljeća o ovom

    fenomenu. Slično je i sa trenutačnim direktorom istoimene sekcije u istom Društvu koji već decenijama piše o ovomčudnom i

    rijetkom fenomenu. Njegovi anaučni papiri upućuju na enormnu šupljinu unutar Venerinih polova.

    (ZEMLJIN) MJESEC

    Astronomi već dugo u upotrebi imaju termin TLP (Transiens Lunar Phenomenom). Njime se identificiraju bizarni fenomeni kod

    kojih plin, vodena para i raznobojna svijetla ilaze na površinu iz unutrašnjosti Mjeseca.

    Objašnjenje? Ovo se smatra anomalijama, odstupanjem od "normalnog". pretpostavimo da je Mjesec šupalj i da ima neku vrstu

    atmosfere unutar, koaj povremeno "curi" kroz otvore i tunele prema vani, površnini... da bi se vratila natrag silom

    gravitacije.

    MARS

    Fenomen "polarnih kapa" na Marsu niej nepoznat široj javnosti. Posljednja izgubljena letjelica ("Mars polar Lender") imala je

    zadatak da istraži dfostupnost vode na polovima.

    Zemlja.

    E sad se ovdje svašta spominje a ja nemog vise pisat pa cu rec samo najvaznije:

    Vjerovatno najvažniji dokaz da je naša planeta solidna i čvrsta jenjena kalkulirana gustora. Ona je izvedena iz NJutnove

    gravitacione konstante koji se koristio Kavendisovom gravitacionoom konstantom. Ona daje zemlji prosječnu gustoću od 5,5

    gm/cc. Stijene na površini Zemlje su gustoće 2,7 gm/cc u porsjeku. Znači da bi se idučći ka unutrašnjosti moralo nalaziti na

    sve gušći materijal U prosjeku gustoće željeza ili 8.3 gm/cc. Matematički prisjek (2,7 + 8,3 = 10,5 podijeljeno sa 2 = 5,5)

    ali...Vern Atkinson je u mailu autoru knjige Semiru Osmanagiću rekao:

    "...Kavendis je napravio pogrešku u kalkuliranju svoje konstante jer tokom svog eksperimenta nije uzeo u obzir dva seta sile

    zakrivljene težine. I umjesto da rezultate raspodijeli na dva seta, on ju je dijelio samo jednom i krivo odredio gravitacionu

    konstantu. korigirana gravitaciona konstanta tako dobiva vrijednost od 1,38 umjesto 5,5. "

    dalje mogu i ja računati. Ako je gustoća Zemlje na površini 2,7 onda se prema unutrašnjosti smanjuje. Pošto je gustoća vode

    1,00, slijedi zaključak da je cećim dijelom unutrašnjost Zemlje - ŠUPLJA. jer bi tekućina i stijene na površini bile znatno

    veće iznad očekivanog 1,38.

    "


    dakle ovo je srž zeksta. ima odsta josš teksta u članku (ovo je modžda jedna četvrtina) pa ako vas bude zanimalo modža ću i

    to napisat.[/b]
     
  2. GV

    GV Komšija

    Ima jedna knjiga na tu temu i zove se Hollow Earth (ili već kako se piše) može se naći na internetu
     
  3. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama ljudi hipoteticki gledano da je zemlja i jest suplja samo mi ti objasni odakle vulkani?????
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Odakle izvire kiseljak :?: :mrgreen:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pitaj semira
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    jarane došo meni pike kaze: "fake moj,da ti kazem nesto ja tebe volim "ja reko znam kaze:"fake moj" reko znam pike sta mi hoces reci ali jarane da nurko nije uletio onda sta bi bilo ,dobro znas da je zed odavno htio da proda gtia jarane neznam sta da ti kazem sve je to dobro ali znas sta je bilo da marinom i koliko je bila u bolnici a jarane knjiga koju si citao "jelena zena koje vise nema" puno je obradovala ucenike nase drage skole.sve e nebitno kada shvatis da si sam.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    hebo me pas ako si ti normalan :shock:

    edit: pas još uvijek spava :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ovaj Semir Osmanagic je budala, covjek pobija sve moguce zakone, nalazi piramide.....


    Jos mu ostaje da rijesi problem zasto Banjalucki cevapi dolaze sastavljeni.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    to tako treba :D
    zasto sarajevski dolaze rastavljeni?
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    zato sto su ćevapi.
     
  11. postal dude

    postal dude Aktivista

    bio sam ali kad te hebu svaki dan,citav dan i ti bi osjedio do faxa bola da vidis kako ljudi ginu ostaju bez nogu kad vidis da ljudi sa faxom nemaju za hljeba kad vidis kako se ljudi oko tebe prodaju za male pare kako se mjenjaju preko noci i ti bi bio nenormalan.kako nema zivota nema nista nema ljubavi nema povjerenja nema istine nema ni para nema nista,svi pljuju po starome sistemu a novoga ni nema, jaran prodaje kalash za stoju da moze nasut goriva,krade cdplayere nebili prehranio porodicu.
    ti bi bio normalan... nebi se kladio
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    sve stoji, samo si fulao thread.
     
  13. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Semir nije budala, čovjek pokušava otkriti nešta kad niko drugi neće. treba biti lijen kao ostali?? to mu je posao da otkriva. ja licno vjerujem da je u nas ono piramida u visokom, jer ipak s prozora gledam tacno u nju i ima pravi oblik... i naravno, nije budala jer koristi dokaze i cinjenice ne izmislja ih. kontas.. :roll:
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ISTINA
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    Sve je relativno. Mi uvijek polazimo od Zemlje i Suncevog Sustava. Al moguce je da smo mi ipak iznimka. Samo mi nije jasno zasto govore da za zivot treba voda i zrak... pa kao da se zivot ne moze razvit u uvjetima gdje je Co2 99.99%, i temp je visoka 1000°C...da se ja vratim na temu :mrgreen:

    Dakle, moguce je da je Zemlja suplja. Moguce je da je sve suplje. Samo sto bi onda zemljina kora morala biti extra kruta ili bi u toj rupi morali biti extremni tlakovi...inace bi se sama urusila... dalje...ako gledamo...da su sad ti tlakovi extremno visoki...time se dobije da je i temperatura visoka...tako da se time mogu objasnit i nastanci vulkana...

    A moguce je da u sredini svakog planeta ima neka civilizacija...pa dole lijepo zive...i pale vatru...i time griju nas planet :mrgreen:
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Meni je ovog Semira na vrh qrca.Frajer ima para ko blata,moze da putuje po Svijetu i sad se nesto qrchi sa svojim izmisljenim teorijama.
    Neka on prvo definise tu svoju profesiju.On koce da je i arheolog i historicar i geograf i biolog i kauboj,a ustvari je jedna napusena budaletina.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Jao kako cu vam se smijat kad skontaju da nema ni ringišpila. :lol:
     
  18. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    @zilo, sulu... dodjite u visoko bez obzira ima li nema li piramide, makar smo ljudi.... sta da je u sarajevu rekao da je piramida, tad bi govorio da je imate nepobitne dokaze... daj ne serite i ne budalite. covjek ima visoke skole, bez obzira imal nemal para, covjek je vec krenuo posao, a u proljece pocinje se kopati dublje, pa skontaj, ako vec vjeruje da postoji ne daje djaba pare na to, jer zajedno vas dvojica ne vrijedite u pola kao semirov mozak, bar ja to tako mislim. :roll:
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

    kao da moze???
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    naravno. nisi znao da virusi mogu opstati u svemiru, odn. medjuplanetarnom prostoru?