Suplje Planete

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AhmeT, Nov 11, 2005.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Hardware Base ide stopama GA.

    Za piramide:Zivi bili pa vidjeli!Ustvari necemo nista vidjeti,jer piramida nema :wink:

    Da nisi malo pobrkao viruse sa bakterijama :D
    Virusi su acelularni oblici, znaci ne mogu zivjeti izvan celije bila ona biljna ili zivotinjska.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a kako se onda prenose virusi - naravno zrakom koji nije organskog porijekla. dakle ono stoji sto sam rekao.
    a u slucaju da HWB krene GA stopama u pravom smislu rijeci, svi posjetioci GA foruma mogli bi ovdje preko noci ostati bez postova. kad je vec onaj forum rasulo, ovaj bogami nece. odnosno irelevantni postovi ce biti sankcionisani.
     
  3. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama na 1000°c nemoze opstat ni kamen a ne virus bola neprosipaj se.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Recimo na dubini od nekih 4-5km...gdje nema ni trunke svijetlosti, temperatura je jako niska (hehe...najbolje mi je bilo kad je frend izjavio da je dole temp. u minusu :mrgreen: ), a ni zraka nema bash previse, ipak ima zivota.
    Tamo gdje znanstvenici uopce nisu ocekivali zivot ima ga u izobilju.

    Ipak, i ja mislim da si malo zezno stvar :). Bakterije mogu zivjeti u anaerobnom okruzenju, dakle i u svemiru.
    A mogu zivjeti na pritisku koji je jednak onome na dubini od 160km ispod povrsine mora, na extremnim hladocama i vrucinama.

    Tako da mi nije jasno zasto uvijek polazimo od naseg sustava. A nismo uopce sigurni ni kako je poceo zivot na Zemlji.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ja se ne zamaram tim stvarima, mene je ova piramida uzela pod svoje :mrgreen:
     
  6. monK

    monK Komšija

    To se zove empirijski pristup specifičan za naučni rad ljudske vrste.

    Znači da mi ljudi stvari percipiramo pomoću iskustava koja smo već stekli.

    Nalazimo, dakle, da su naša ljudska čula, samim tim i naša svijest, dovoljno objektivna i na osnovu njih smo došli do zaključka da život može postojati jedino u uslovima koji su slični ovima na našoj planeti.

    U isto vrijeme oni izgleda teško shvataju da je taj empirijski pristup samo nama svojstven te samim tim subjektivan i, logički, ograničen.

    Slažem se s tobom, zašto su zrak i voda, zemlja i vatra uopće potrebni da bi život postojao u bilo kakvoj formi.
     
  7. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Eh čuo sam se sa Semirom i evo šta kaže:

    "Zdravo,

    Hvala na javljanju.

    Hipotezu da je Visocica piramida sam postavio u aprilu na osnovu njenog pravilnog geometrijskog oblika. Kao sto si vidio u dvije faze geoloskog istrazivanja je prvo pokazano da postoje geoloske anomalije koje ukazuju da je rijec o ljudskoj strukturi, a u drugoj fazi (oktobar/novembar) smo potvrdili postojanje kamenog platoa i kamenih blokova od kojih su gradjeni zidovi piramide. To je vec utvrdjeno kao geoloska cinjenica. Blokovi su pravilno odsjeceni, prenseni i ugradjeni u piramidu. Kada se na proljece pristupi otvaranju sirih sekcija onda ce i laiku biti golim okom vidljivo o cemu je rijec.

    Sto se tice kritizera i onih koji pokusavaju osporavati cinjenice sa licnim uvredama... na njih ne treba trositi vrijeme.

    Pozdrav,

    Semir"

    upravu je čovjek, srdačno vas sve dočekujem početkom proljeća :wink: