Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma bolji su i samsung gs3 i iphone 5, to je neupitno, ne govorim ja da je 808 bolji. Nego govorim da nije los koliko ljudi pricaju. Puno je bolji nego sto ljudi misle.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ako ima nešto bolje onda to nije savršeno :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    I vi bas cjepidlacite :) meni je savrsen. Kada sam ga kupovao mogao sam birati sta da uzmem, njega sam izabrao jer je za mene, licno i personalno najbolje sto sam mogao uzeti. Za ono sto meni treba. Ali ne bih nikada uzeo sgs2 umjesto ovoga. Za sgs3 bi mozda i razmislio, tj razmisljao sam sta da uzmem, ali dvojka samsung je meni kanta telefon... a apple, ma njih ne gotivim, da je i bolji nego sto jeste, ne bih ga uzeo, a ne ovako, nafuran vise nego nabrijan :)
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    ma ne govorim ni ja bolji/losiji, to je skroz drugi neki nivo,na to mislim...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da 808PV ima koji slucaj ekran poput onoga u Galaxy Nexus-u ili Note-u (mislim na rezoluciju) i da pri tome ima dobar web browser, mislim da bih i ja odavno bio vlasnik jednog. Ovako mi kvari dojam inace odlicnog telefona.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja i dalje ne vidim u cemu je problem sa rezolucijom? Fakat se u radu sa telefonom ne primjeti. A sto se tice browsera, imas operu a i imas na youtube video porede brzinu iphone i 808
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ogroman je problem gledati u 5 godina staru rezoluciju (360x640), kada dolazis sa 1280x720. Ja sam za par sekundi koristenja odmah vidio razliku.

    http://www.youtube.com/watch?v=Fz5_Wpu6-Ds
    Premotaj na 4:45. Tuga i zalost, a SGS3 je 10-15€ jeftiniji.
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    mozel ovaj fp2 na nokiu 500 :D i hocel bit sta brza :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jok, samo Nokia 808, 701, 700 i 603.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pricekaj fp3, izlazi exkluzivno za 5800 :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jarani imaju razne mobitele, ali eto sensation xl ima ja mislim tu rezoluciju, i vala, kad on surfa i kada ja surfam ,ne gledajuci velicinu ekrana, ni ja nemam problema, ni on. Kada gledam video clip isto tako... ne znam u cemu ti smeta? Do prije par godina 800x600 na 15'' monitorima je bilo premija, a danas 1900x1200 na 4'' displayu malo...
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva patnja je surfat na 808, strasno. :shock:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam za tebe, ali ja sam jos 2002. furao 1600x1200 na kompu, a tu rezoluciju na fonu s kojom si sada zadovoljan prije vise od 4 godine na 5800XM.
    Ja samo govorim iz svoje perspektive da mi smeta bilo sta manje od 540x960 na ekranima vecim ili jednakim od 4".
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hvala bogu pa se potrebe i ukusi razlikuju kod ljudi. Neko voli jedno neko drugo. Zato svako ima svoj izbor. Meni ne smeta rezolucija ekrana, ali mi smeta kada slikam po mraku a slika losija nego na N82...
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja kad hocu da se slikam nosam kompakt digitalac u dzepu. Nijedan telefon ne moze uslikat kao aparat.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znas kako kazu, najbolji fotoaparat je onaj koji je kod tebe.. Tako da nosanje nekog boljeg aparata, i nije bas prakticno. Dok ja sa 808 pravim odlicne slike, a uvijek je samnom. A kompakt digitalac nema dobre slike kao 808, sto mozes vidjeti na 1001 testu...
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Izvini, ali ti jedino sto imas "dobro" na tom telefonu je kamera, ja bi to nazvao kamera sa telefonom, a ne telefon sa kamerom. Kad sam vidio surfanje na tom iznad klipu, dovoljno mi je.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    evo par slika nista nije dirano, sa telefona direktno.

    Surfanje ide glatko sa operom, a ako ugasim flash i na stock browseru je super. A ja na telefonu imam sve sto meni treba. Jebem mu jel moram crtati da je ovo subjektivno izabran telefon, znaci ono sta je meni dobro. Za moje potrebe, sve mi je odlicno, baterija glat 2.5 dana, ne gasim wi-fi nikako, transmitter radi svaki dan, profili koji se automatski mijenjaju tako da mi ne vristi kad sam na poslu ili kuci, a glasan kada sam vani, multitasking.... bruku sitnica out of the box koje nema ni jedan drugi mobilni OS, naglasak na "out of the box" a ne imam app za to, hdmi izlaz, dlna... I opet kazem, telefon sam uzeo zbog mojih preferencija.
     
  19. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Sve to nabrojano ima svaki os. Inace tesko je na smart phonu instalirat aplikaciju. Koji ce ti djavo ako ti je mana da trebas nesto instalirat. Da ti valja ljudi bi prepiznali i ne bi propali

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa HDMI izlaz i FM Transmitter i nema bas svaki, kao ni looseless zoom, a ni xenon.. a ni multitasking nije bas jaca strana nekim OS-ovima, niti profile imaju svi...

    Opet se vracam na onu subjektivnost, svako kupuje ono sta njemu odgovara i treba. Eto FM Transmitter mi je veoma bitna stavka, a ko to jos ima? Onda neke sitnice, kada mi dodje poruka, ili prpusten poziv, stoji mi na displayu iako je zakljcan telefon, ono ima notifikacija mala. Meni to bas odgovara, a ni iphone ni wp to nemaju. a mislim da nemaju ni svi andoridi.. ima tih nekih sitnica na koje sam navikao sa symbianom, koje mi bas odgovaraju i falit ce mi pravo kada budem morao mijenjati OS...