Symbian S60v3/S60v5 Official Thread

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Reznor, Jan 30, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja FM transmitter i HDMI nebi koristio ni 1 put godisnje, tako da mene osim kamere, nista ama bas nista na tom telefonu ne privlaci.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato ima nesto modernije: NFC. Za par dolara kupim naljepnice, programiram ih po zelji, i onda samo kucnem telefon o nju i profil promjenjen. Cak i u "sleep" rezimu. Postavim ih strateski po kuci i na poslu, ma milina.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam i to :) a zar nije prakticnije, kad uhvati neku wi-fi, ili sa odredene stanice signal, da promijeni profil...

    A FM Transmitter, pa izbacio sam sve CD-ove iz auta... Moras skontati da ovo nije kines od 10KM pa da krci susti i sumi. Zvuk je odlican. I koristim ga svaki dan, u stvari, cim sjednem u auto..
     
  4. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Postoji aplikacija koja se zove tasker i sigurno ima vise opcija nego to sto dodje na Nokiji za profile. Ne znam cemu tolika hampa oko toga kad na androidu imas widgete i sve mozes promjenit na jedan jedini dodir, meni se ne da zajebavat oko bilo cega, a ti tagovi su sranje.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Interesantno, danas kada manje vise svaki auto ima usb mp3 player ti koristis fm transmitter. To je bilo u modi prije 4-5 godina. :D

    I da, zvuk je perfektan. :)
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ja imam n900 i koristim je vec skoro tri godine i ne mogu da joj nadjem dostojnu zamjenu,koristi MAEMO OS koji je kao i android takodje derivat linuxa,kamera jojmoze dat ruke 5mpx al je onako slaba prije sam imao n82 sa isto 5mpx al su na njoj slike bolje vise nego duplo. onda procesor od 600mhz je vise nego slab za danasnje potrebe al opet je fon toliko mocan da jednostavno nemam opciju na androidu koja bi me zadovoljila.takodje ni na symbian se ne bi vratio vise nema sanse. fm transmiter takodje koristim i ne bi mogao bez njeg,notifikacije za propusten poziv sms ili email u razlicitim bojama. hardverska tastatura mi se cinila na pocetku kao losa opcija ali sam kasnije uvidio da je prednost a i 32gb memorije cini telefon pravo komotnim,nikad nisam nista obrisao od slika i videa koji se skupljaju evo skoro 3 god a i sva moja muzika koju rado slusam je uvijek uz mene bez obzira koje auto koristim.

    steta je velika po meni sto nokia nema nekog predstavnika i sa android os

    EDIT
    Alibegovicu nije cudo sto je Haker non stop u ratu sa tobom,ti jednostavno ne mozes pustit neke stvari na miru. sad potezes raspravu o FM transmiteru kojeg nisi ni probao.Na mom telefonu starom 3 godine radi perfektno a na toj nokiji 808 moze biti samo bolji. Slobodno ti voli svoje stvari najvise na svjetu al nemoj srat po tudjim
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma


    da, zvuk je perfektan, i ne nemam neki pioneer ultra mega giga player nego fabricki player, fordov, koji cita, mozes misliti, samo audio cd. E sad, sta da radim, da se uvalm jos 300KM za solidan player i da rizikujem da mi neko razbije auto radi njega, ili da koristim ovaj nazadni telefon?
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mp3 playera imas za 100 KM, ali bitno je da imas 40Mpx kameru na telefonu. Nokia je propala ko zeton htio ti to priznati ili ne, pa sada prodaju muda za bubrege od tzv 40Mpx, fm transimtere i sl. Uzmi SLR od 40Mpx i uporedi im tezinu i kvalitet slike. Uzgred, koliko kosta 808?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    40mpx je stvarno megaoverkill al da nokia slika dobro ni to se ne moze poreci. i ne treba je poredeiti sa slr aparatom nego sa telefonom istog cjenovnog ranga a to su s3 i i5 i tu ih shiba po pitanju kvalitete slike,slabija je na surfanju to smo vec vidili a i losija reza na displayu al takodje kvaliteta izrade i jos ovih dodataka je cine konkurentnom.

    al sve u svemu ako mislis biti cool moras prodat forda i nokiu i kupiti....fiata i iphone :D i znaci trebas izvaditi orginalni fabricki radio sistem u vozilu i ubaciti mp3 od 100km koji ni ne odgovara u rupu gdje je bio fabricki radio da ne bi koristio odlican fm transmiter koji vec imas na telefonu
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja u fiatu nemam ni mp3 player ni fm transmiter na telefonu. :D

    Nego, uvalili su dobru kameru na ovu nokiu, a usrali sve ostalo. Sto na Lumiu 920 nisu uvalili 40Mpx? To bi bio savrsen fon. Dovoljno je pogledati video iznad i vidjeti kakva je patnja surfat na njemu, onda tu zrnastu rezu ekrana, umiruci OS, a sve za cijenu jednog S3 ili iP5?!? Halal mu fm transmiter i kamera.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma Nokia je usrala onog dana kada su se zainatili i nisu htjeli preći na Android. Niko ne spori da prave izuzetno kvalitetne telefone i ubjedljivo najbolje kamere ali jbg Symbian je zaista limitiran. Mada gledam u jednog poznanika N7 ispala mu sto puta i telefon beton čvrst. Moj Samsung meni ispao 2-3 puta sa male visine obično na tepih pa pretrnem :D
    Ali eto ko ne voli mnogo prčkati po softweru i istraživati i traži dobru kameru onda je Nokia OK.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vala probao sam nokiu 808 i odusevljen sam, prvo sto mi je za oko palo je bas taj zrnasti display sto ti kazes, odlican je, uopste ne ne primjeti niska rezolucija, boje su takodjer odlicne, ne kontam cemu toliko preuvelicavanje oko toga, prvo probaj pa onda mi reci, naravno da stock browser nevalja, Qler ti je ponovio x puta da je Opera browser daleko bolje radi

    pa valjda je nokii u cilju napraviti sto tanji telefon, a nema sanse da bi bio sa onolikim 41mpx senzorom
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To se ne racuna:

     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja opet cesto koristim i stock browser, nekad mi je lakse njega pokrenuti, bliza mi ikona :) i nemam zamjerki. Npr. hwb forum leti :D isto kao i portal. A ne znaci mi par sekundi nista da sacekam ako je neka teza stranica.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mogu fanovi glasat koliko hoće. Neki dan bio u Telecom centru, izloženi mobiteli, i pored svih top modela, 808 izgleda ko mobitelćić, nema šanse da bih za ono dao slične pare kao za druge flagship modele.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sve zavisi sta neko hoce od telefona. Meni je npr. onaj Note 2 prevelik, ne bi ga nikada uzeo, cak mi je i s3 preko gornje granice za normalan telefon. Bolje mi je onda kupiti nesto na 3.5'' i tablet, ako vec hocu da surfam dok sam mobilan...

    Ja volim dobru kameru, a 808 je najbolje sto ima, i misli da zadugo jos nece napraviti niko nista bolje, osim ako Nokia ne kombinuje 808 i 920 pa napravi veliki senzor sa OIS.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam rekao da je loš telefon, ali za one pare definitivno nije, a nije ni u rangu sa ovima s kojima su ih poredili.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta je to, 808 PureView zadnji simbian telefon..
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ta cinjenica je poznata skoro godinu dana.