Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nažalost si pogodio u srž!!

    A da ne govorimo o brzinama neta.

    Sanjam EON platformu od samog izlaza :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Previše ste subjektivni i informatički pismeni da bi cijenili UI. Koliko je to bitno za preostalih 99% starijih i onih mlađih informatički totalno nepismenih ili eventualno polupismenih korisnika? Većini korisnika je bitno da je usluga stabilna, a ne kako će izgledati jbeni meni na STBu. Svi oni na jbene STBove ubacuju sranja koja nikom ne trebaju. Čuj surfati preko STBa i daljinca (bio to eon Android ili nešto treće)...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja i eon i moju web tv sam uvijek koristio preko racunara i misom klikajuci kanale...tako da mi je ui na racunaru stvarno nebitan.
    Na tvu jos nikada se nisam ulogovao na eon app,mrsko mi a nemam ni potrebe,mada cu se ulogovati cisto da vidim fluidnost.

    A mozda i bht iskesira opet 1,5 milioncica KM pa naprave i bolji UI za moja web tv i ostale stvari

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ti nisi probao EON app čim tako pišeš... A surfanje se ne odnosi na EON app, misliš na EON box, pa nije loše iskoristiti njegove mogućnosti tipa YouTube, kodi, Spotify itd što na običnom stb ne može... Jer nema svako smart tv...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo oglasio se i Obdusman za zastitu potrosaca BiH...po prijavama vise stotina korisnika
    http://www.ozp.gov.ba/novost_detaljno.php?id=37


    btw. i ja sam upravo napisao zalbu i sluzbeno poslao Telemachu na njihov mail...imaju zakonski rok 8 dana da odgovore
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja jedino od svega toga YouTube koristim, odlična stvar što im je na Androidu.
    Kada skontam da sam samo za internet telecomu plaćao ovu sumu i imao 10 ili 20mbt plus prekide na dnevnoj bazi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Vedo and dams82 like this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad zovu iz telemacha da potpisem ugovor. Ne nude doslovno nista. Vec: Hoces - neces. I to je to. Traze samo da produzim vec postojeci sa istom cijenom. Ja kazem da mi ista ne odgovara a oni nista vec hvala i doviđenja.
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Provjeravaju da li si zadovoljan, da li ti fale arene itd. Vjerovatno si im dao do znanja da si zadovoljan postojećim stanjem...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni su meni napravili ugovor i ja trebao potpisati. I sada zovu pitaju zasto nisam te navedem da mi ne odgovara cijena obzirom da su arene izbacene i ne znam sta placam. Zena je bila ljubazna i kaze da ne znaju da li ce arene vracati a ja kazem da nemam onda razlog za produzavanje. Ali korekcija cijene i paketa nije bila moguca.

    Ne kazem da nije nikako ali ih ocito nije briga. A njima nije bitno jesam li zadovoljan vec par dana pritiscu da produzim ugovor.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Oca zvali pred novu godinu, on rekao da pošalju ugovor, kad ono moraš s poštarom na licu mjesta potpisat, mi vratili. Odmah sutradan zovu, i nisu se dogovorili ništa... Mene isto zvali pred novu godinu, ja neću dok ne istekne postojeći u februaru ništa dogovarat, posebno sad kad je situacija haotična zbog arena...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    A sta uopste dobivate vi kao postojeci korisnici kod njih za produzenje ugovora? Kakve su pogodnosti inace? Nije valjda da se sve svede na to, evo ti paket arena ili brzi internet, sto realno nikom ne treba? Ima li kakvih popusta na pretplatu i slicno?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma jok, uvale ti neke lijeve kanale, neke dodatne pink kanale i to je to. Ni o brzini interneta ne pricaju. Dugo su me tjerali da predjem na Eon ali kazem da me ne interesuje android box i onda mi djaba dodje prelazak. Arene nisu nikada nudili jer su bile free sto se SD kanala tice. HD placanje je bilo must. Neko uspije izvuci jeftiniju pretplatu. Kolege su ovdje pisale. Ja sam prosli put uspio ali samo na 6m. Sada mi nista ne nude osim mozda nekih kanala za koje nisam nikad' cuo. Ali jesu zvali jedno 10 puta samo da mi kazu da obnovim ugovor. Doslovno bez ikakve ponude. Najvise su gurali sada pred Novu godinu i bilo mi sumnjivo. Ali je to bilo da mi uvale ugovor prije nego sto saznam da ce izbaciti Arene.

    Kao i uvijek, postojeci korisnici su nebitni.
     
  13. Filozof

    Filozof Aktivista

    pisao sam vec... ZAKONSKI te moraju tretirati kao i "novog" korisnika i za potpisivanje ugovora ti moraju dati 6mjeseci po 1KM kao i novim korisnicima ili da ti kompenzuju na drugi nacin. Ja sam dobio 2 godine bolji paket a jeftinije 10KM :D doduse jesam se natezao mjesec dana ali isplatilo se, prvih 5 puta te zovu i kazu ne mozemo ti nista dati, onda sesti put opet trazis neku beneficiju ako ti opet pocne pricati kako ne moze ispizdis se na nju i kazes hocu sa vasim nadleznim da pricam ili cu podnijeti prijavu RAK-u, sedmi put te zove i nudi ti sta moze i kad vidis da ti opet ne odgovara zove te da ti pita sta TEBI odgovara... I eto, dobijem bolji paket a 10KM jeftinije, uz zamolbu da to ostane medju nama.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja koristim MojuTv ali sam probao nekad EON aplikaciju na TV (WebOS) ono kad su nudili besplatno par dana radi utakmice i odlična je.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Znaci moras prosit da dobijes nesto... Tacno ne znam kome se isplati ugovor potpisivati s njima. Kod bh telecoma barem uzmes uredjaj, dobijes popust na pretplatu, nesto konkretno, znas zasto se vezes ugovorom.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ne dobiješ brži Internet, brzine su fiksne... Dobiješ neke kanale kao što je bio slučaj sa arenama, inače nisu bile dio paketa, ali dobiješ ih na dvije godine, onda pink paket (ja ih ne gledam), u nekim paketima cinestar premiere hd nisu sastavni dio pa dobiješ njih, dobiješ popust na pretplatu neko vrijeme ili čak cijelo vrijeme dok traje ugovor, možeš dobiti 30 minuta telefona prema mobilnoj mreži... Ima nekih benefita, sve zavisi šta ko želi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja generalno ne gledam arene, al 3 km su povsili kad su uveli arene.
    Trebaju sada i smanjiti.
    Nisam vezan ugovorom, ali definitivno raja koja jeste, da prekine, ili bar traziti od njih nevezani ugovor sa nekim beneficijama.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Upravo. Da vidis kako zayebu starije ljude.
     
  19. Filozof

    Filozof Aktivista

    ne moras prosit, trebas malo procitat i znati svoja prava kao potrosac... Meni se isplati potpisati ugovor jer imam 25x vise za istu cijenu nego kod bhtelecoma, a to sto oni daju tablet za 1KM nek ga okace macku o rep kad 10/1 internet paket naplacuju... Pusti to ba, ni jedan provajder nije sjajan ni bajan ali ako cemo realno svjetlosnu godinu je ispred ostalih, samo trebas malo procitati sta te slijeduje.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ne kazem ni ja da je sjajan ijedan operater. To sto ti mislis da ti je super jer si kako kazes mjesec dana molio za 10KM manju pretplatu je bezveze. Svaki korisnik treba imati iste benefite ako placa isto i potpise isti ugovor, a nije da varas korisnike sa nekim lijevim paketima i nepostojecim pogodnostima. Pitanje je i koliko je to legalno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk