1. Benq

    Benq Komšija

    Nije njemu samo test problem , u prethodnim postovima mozes vidjeti na graphu koliko brzina varira dok radi download.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onaj download je samo sa uplaya, primijetio sam da i na uplayu download varira. Morat cu opet veceras malo bolje testirat

    EDIT: evo nestaje interneta skroz pa dodje, zvao sam kazu problem kod njih u centrali popravljaju :) Zar ne rece neko da mu samo 2x nestalo neta u 2 godine :) Meni evo u 5 dana 2x nestade :D

    WOW :D

    [​IMG]

    Nemojte mi reci da samo ja imam ovaj problem? :D
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo jedan brzi test poslije 18:00 Sta bi se iz ovog moglo zakljuciti? Sto dalje sve sporije.
    TXTV server
    [​IMG]
    Zagreb server
    [​IMG]
    Ljubljana
    [​IMG]
    Grac
    [​IMG]

    Al evo Minhen pici :D
    [​IMG]
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Treba imati na umu da nije ista putanja do svakog servera, zavisi dosta i od toga ko je nadprovajder tvome ISP-u. Ali jedan savjet, malo se opusti ;)
    Vise haman vremena provodis testirajuci nego koristeci. U svakom slucaju i ako bude problema a ne budu mogli rijesiti moci ces rakinuti ugovor bez ikakvih obaveza tako da uzivaj.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da zato sam se zado, imam jos sutra da odlucim, a i u edukativne svrhe jer mozda je neko u istoj dilemi ko ja pa da zna stanje :) A kako znas da cu moci raskinuti ugovor bez nekih posljedica, radis za txtv? :)

    EDIT Stanje poslije 19:00 ubija :D. Evo isti serveri redom
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa to nema veze sa tim gdje radim, ali ako jedna strana ne moze ispostovati ono to je navedeno u ugovoru druga strana ima pravo da isti raskine bez obaveza. Vise otvorenih tehnickih reklamacija koje nisu dale pozitivan rezultat je sasvim dovoljan razlog za raskid ugovora bez naknade.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm moram malo onda prouciti ugovor, moguce da su negdje naveli u ugovoru da se ograde :)
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa vjerovatno su naveli da ce postojati odstupanja od deklarisanih brzina pa pregledaj taj dio, ali provjereno vise reklamacija koje ne daju pozitivan rezultat, jos ako to pismeno fino dokumentujes bez problema rakidas ugovor kod bilo kojeg ISP-a.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar je telekom toliko los da je ovaj miki maus provajder validna alternativa ?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bh telecom i ne moze da isporuci brzinu vecu od 15Mb bar na mojoj parici, da ne pricam o cijenama.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Zivinicama bih radije uzeo wireless internet, nego BHT... Apsolutno nista ne ulazu u infrastrukturu. A i ponuda im je kriminalna.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ili da pricamo o cijenama :D Za tih 15Mb BH telecom naplacuje 40KM

    EDIT Evo za sta Bh Telecom naplacuje 40KM, znaci bez televizije, doduse ping je bolji :D i stabilnost je vrhunska.
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta kukate...viĐajte moju brzinu kod telekoma :D
    moja tv net paket
    [​IMG]
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja al to je paket od 30KM ili mojatv? :D
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisu jos propali samo zato sto imaju SDA tijelo iza sebe :D Da nije Telemach dosao, jos bi imali limite.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa doplati cenera da imaš 30-50 Mb/s.
     
  17. Ragnar91

    Ragnar91 Novi član

    Ovo je sranje zivo k'o i telekom. Cijeli dan interneta nema, a i problema imaju i sa kanalima.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ko sta gdje, koji ISP TXTV?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    I koliko je to ukupno? Koliko kod telecoma izadje mojatv+net od 30-50Mb ili samo net 30-50Mb, onaj cjenik na njihovoj stranici mi nista nije jasan?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozete li napisati vi koji ste na txtv koje su vam DNS adrese u modemu? Hvala!