1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo kako mi download igre izgleda trenutno :)

    [​IMG]
    gif hoster
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Pa da ... avg. 40Mbps , svakako prijavi taj problem, neka rjesavaju.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa govorio sam vise puta da je nedjeljom losiji internet. To je jos dobro.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta, jesi li ti prijavljivo, ima li vajde od prijave?
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemas, prosto su preoptereceni.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    hmm, sad pogledah signal kad vidim nema vise drugog upstram kanala. Zato mi je upload los a vjerovatno samim tim i download pri ovim brzinama. Moze li ovo biti zbog prevelikog signala?

    EDIT: Evo ga dodje, sad je brzina dobra. Moze li biti da zbog prejakog signala gubi US kanal?

    [​IMG]
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Ja sam jednom izgubio jedan DS kanal , signal je bio uredan tako da do toga nije. Nakon sto sam kontaktirao podrsku isti je bio vracen u kratkom roku.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nisam nikog kontaktirao, a dodje sam :D

    Sad je puno bolje stanje, to je znaci to nedjeljno kocenje :)
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 10, 2017
  9. Benq

    Benq Komšija

    Tim bolje , ali svejedno , tebi je trenutno US kanal ovdje najmanji problem..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih kako je sad ravno :)

    [​IMG]
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    koliko KM ti je ovaj paket ?
    nazalost haman i kad varira brzi su od bhtelecoma
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    45KM a prvih 6 mjeseci 22KM ako potpises ugovor na 2 godine ili prva 3 mjeseca ako potpises na godinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 11, 2017
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dolazio monter da popravi signal i stavio prigusnicu i stanje je ovakvo kao na slici a net jos gori, sada cak spada i na 10Mb i ne ide preko 70, a ping losiji, upload isto losiji. WTF? Je li ono neko rece da us ne bi smio ici preko 50db a vidim sad ide!?

    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 11, 2017
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je bio tako bilo, pa mi stavio prigusivac da bude izmedju 30 i 40.[​IMG]
    I internet je uredu, osim nedjeljom navece nekad. Kad mi je bio tako jak signal, pucao net stalno, brzine padale svaki dan.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa cek jaci ti signal nego kod mene sad? Pazi stavili su prigusnicu i oborili signal ali sada tek nastaju problemi sa netom, sto je najgore i kad skinem prigusnicu opet isto. A prije nego sto ce on doci sve bilo ok, cuo se s nekim telefonom odavde da ocita signal i taj nesto rece kao ok, da me nisu prebacili na nesto pa mi zeza net sad :)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma on je o ovom SNR pricao, to je nesto preveliko bilo.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci puno je kad je preko 40?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    SNR je uredan, tehnicar je trebao samo da ti prigusi downstream a on je gusio u oba smjera i zato je sada Upstream povecan. Postoji i prigusnica koja smanjuje samo downstream, a upstream ostavlja nepromjenjen. Idealni parametri bi trebali biti downstream 0 dB (odstupanje izmedju najnizeg i najvišeg kanala ne vise od 2 dB) Upstream 40 dB i SNR oko 43 dB. Odstupanje +-8 dB se uzima kao prihvatljivo u prevodu usluga moze nesmetano raditi. Mada ima tu jos parametara osim signala, ali eto to su neki idealni parametri.

    Mada realno modem bi trebao uredno raditi i na ovim signalima kao i na onim prethodnim. To sto imas varijacije u brzini prije ce biti problem do propusnosti na NOD-u na kojem si spojen, citaj veci broj korisnika na ogranicenom bandwidth-u, zato navece i dolazi do zagusenja jer vise ljudi koristi net.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali ovo su sad nevjerovatni problemi, evo sad ni nemam neta ili je 1-2Mb download 0,7upload a u proteklih 4 dana bilo sve ok. Malo mi cudno da se ovo bas potrefilo kad je on dosao da ovo odradi, jer sad ne radi ni sa ni bez prigusnice.

    EDIT Evo trenutne situacije i to iz treceg pokusaja uspjelo
    [​IMG]

    EDIT: Je li mogo sta digitalni risiver pokvariti jer je i njega ugradio, mada i kad otkacim kabl od tva isto.
     
    Last edited: Dec 11, 2017
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nema veze risiver sa ovim.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk