Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Bumbe

    Bumbe Aktivista

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao ga davno. Vjerovatno najbolji film koji sam pogledao. Cesto ga se sjetim.
     
  3. lolak

    lolak Aktivista

    Pise od 5og u Cinema City.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Baby Driver odgledao sinoc, nije los film koliko ste navikali. Nista losiji od prvih Fast and Furious, ili Transportera npr.

    To sto su ubacili malo metro stvari ne treba biti razlog da se otpise cijeli film :)

    Pirate odgledao prosle hefte, nikad nisam volio pirate ali evo, da ubijem vrijeme opet - lose.
    Transformeri novi - lose.

    Danas gledam ovo sto je bumbar preporucio ili spajdermena.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma gdje se moze porediti sa prvim dijelovima Fast and Furiousa haha
     
  6. lolak

    lolak Aktivista

  7. Esh

    Esh HWB

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otkad su game review sajtovi relevantni za filmove?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Otkad se zna kakve valjda filmove gledaju oni koji prate takve sajtove..

    Ocjene sa drugih portala:
    - The Guardian 100
    - Variety 100
    - Rolling Stone 88
    - Empire 100
    - Telegraph 100
    - EW 91
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima brutalnu synt 80 muziku mora valjati :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sinoc odgledao novog supermana
    meni je dobar film,pomalo neobican scenario ,onako fin film za ubiti 2 sata
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

  13. lolak

    lolak Aktivista

    I kakve slucajnosti ko je glavni glumac u oba filma.. ;)
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Gledao Baby Drivera, dobar film. Ne znam šta ste vi gledali.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uzeo karte za Blade Runner-a u 2D za sutra, mislio vec veceras ali kad sam vidio da je samo 3D reko ne hvala :D

    Polako se i review-i spustaju na neki normalniji nivo, oni pocetni su nagovjestavali remek djelo.
    Ali opet i original nije bio nesto previse hvaljen ispocetka pa je zavrsio kao klasik.
     
    dino73n and Esh like this.
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja pogledao originalni Blade Runner, prvi put od pocetka do kraja neku noc... za vrijeme kad je sniman bio je definitivno remek djelo. A kad se pogleda danas kad je CGI miljama ispred ne vrijedi komentarisati. Storyline k'o storyline po meni nije nista specijalno. Odoh veceras u kino gledati ovaj novi pa cemo vidjeti. Mada cisto sumnjam u ono more desetki sto je dobio na reviewsima...
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Blade Runner je bio remek-djelo prije 35 godina, danas je remek-djelo i bit ce remek-djelo do sudnjeg dana. Rezija, gluma, specijalni efekti, muzika, scenarij, likovi - sve je vrhunsko. Doduse, neko ko ga u danasnjem vaktu pogleda, imat ce blazi uticaj na njeg jer se pogledalo u medjuvremenu dosta filmova sa slicnom tematikom. Napomena: Blade Runner nije akcija, vec SF-drama-triler.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa jedan od fazona originala je bas u non-CGI efektima :D
    I ja idem sa rezervom jer se danas review-i masovno kupuju i svakakvo smece ima 80+ prosjek na metacritic-u i RT-u ali sve ukazuje na barem dobar film.
     
    dmr likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uh, sta reci. (Vrlo) dobar film.
    Tehnicki 10/10, brdo finih vizuelnih detalja i muzike, neke scene su bile preglasne ali kontam da je to do kina.
    Inace jedva 10 ljudi bilo, ali to je vjerovatno krivica termina u petak u 17h i 2D izdanja, ovima sto budu gledali 3D ce oci ispasti na tamnijim scenama.

    Storytelling rekao bih 7/10, nekih 15 minuta je predug, par bespotrebno dugih scena. Plot je malo providan i predvidljiv ali moze proci.
    Casting je dobar, cak je i Batista bio OK, samo trebalo mi je pola sata filma da se uzivim i da zaboravim da gledam Goslinga i Robin Wright, jbg kad se naviknes na te face iz neceg ranije.

    Overall 8/10, mozda korigujem nekad kasnije kad se slegnu utisci, neki blu-ray re-cut bi mogao popraviti film.
    Mozda zavrsi kao klasik a mozda kao jos jedan sequel.
     
    lolak and forzamilan like this.
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Za fanove..