Uporedni test antivirusnog softvera

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by GW, Feb 9, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

  2. Esh

    Esh HWB

    Analizirajuci rezultate namece se zakljucak da je najbolje rjesenje imati instaliran antivirusni alat :) Microsoft se stvarno dobro drzi sa ovim SE alatom koji je po funkcijama i interfejsu veoma bazican.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Pa da. Ova poznata imena su poznata sa razlogom. Što se tiče detekcije, razlike su manje od 1% (među najboljim) tako da se po meni sve svodi na brzinu i neke usability sitnice. Naravno, odlično je i što su među ovim rješenjima čak 3 besplatna a odlična antivirusa.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    dobar antivirus=updateovan antivirus, ostalo se sve svodi na neke sitnice koje jesu ili nisu bitne
    vecina osoba koje ja znam govore da im antivirus ne valja, a oni niti rade windows update(koji je za njih najvece zlo i potpuno nepotreban te se mora iskljuciti) niti vrse update virusnih definicija, kaze mi jedan poznanik "onaj norton 2009 nista ne valja i nista ne detektuje..." a virusne definicije iz doba kad je antivirus tek izasao
    od ovih besplatnih alata moj izbor od samog izlaska pa do daljnjeg microsoft SE, a od komercijalnih od 2005. pa na ovamo kaspersky jer se pokazao najboljim rjesenjem i to mi je must have aplikacija na laptopu
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    GW, oba linka su ti ista :?

    Kontam sad da probam sa Avirom, nesto me AVG zeza sa update-om.
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Rade linkovi :), a nemoj Avire, instalisao sam je na jedan PC, i uvijek izbacuje neke reklame i Popupe, takodjer je jedva i update prihvatio... Znam da je besplatno, ali ne volim te prozore i reklame...

    Maloprije stavio ovaj Norton na stariju masinu, i stvarno radi fantasticno... Kontam ga staviti i na laptop :)
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Cudi me, Norton je godinama bio smrt za racunare toliko je resursa uzimao da je 3d max bio mala maca. :mrgreen:
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Rade linkovi, ali su oba ista. Kont'o sam neki besplatan, osim AVG-a, da promjenim malo :)
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma dobar je Avira, i ne primjetim da ga imam, a radi odlicno svoj posao. Za reklame, samo ukucaj na Google, veoma lako se iskljuce.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj "microsoft ES" ja vise ne bih drugog niposto,brzo skenira to je strasno,nije dosadan radi posao a i pouzdan je.Cesto donesem na stiku nekog antraxa i h1n1 i sve rjesava bez po muke.Komp mi nema problema sa prehladom i gripom :wink:
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    slusali su vapaj korisnika. Sada se bas reklamiraju kao jedan od najbrzih AV rjesenja. Sad cak Norton Internet Security 2010 ima mali dijagram gdje pokazuje total CPU usage a i koliko od toga otpada na Nortona. Ja imam ovaj Norton 360 V3 (a koristio sam i spomentui NIS 2010), odlicno rade i stvarno ih ne osjetis. Mozete skinuti 30 day trial verzije sa Symantec stranice pa se sami uvjerite
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sa Nortona sam presao na Aviru (davno je to bilo :smt003) bas zbog ovih problema oko resursa
    Aviru imam vec skoro 3 godine i nikakvih problema stvarno. Navikao sam na tu jednostavnost a inace ne volim all-in-one rjesenja...
    I meni su smetale reklame (koje se btw. pojavljuju samo prilikom update-a) ali se mogu lako iskljuciti.

    Slazem se sa nivla-om, dobar antivirus=updateovan antivirus
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    postavio sam kako legalno skinuti licencu za aviru premium, dakle av+firewall u threadu windows 7 čini mi se. i meni su ti pop up malo iritirali ali ništa strašno.
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na laptopu vec 4 mjeseca ms-ov radi bez po muke, genijalna stvar na win 7, dodate malwarebytes i mirna bosna, para potroseno 0km.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    i ja sam prezadovoljan sam MS SE. Radi i suti, sto je ono najbitnije sto trazim od AV-a :)
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Koristim Avast unazad , pih dosta godina :D nikad nije zezao . jos sad ima malo ljepsi interfejs . o km utroseno radi fino aj em hepy :D ev pogleda , uzima oko 1,5 mb rama i O cpu-a :mrgreen:
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene je kod avasta nerviralo, a vidim da su sad to ispravili, kad skenira komp i naidje na virus, stane. ceka da mu ti kazes sta da radi. nisi mogao podesiti da ga automatski repair/delete.

    inace sto se interfejsa tice kis je meni zakon. podesis da te nista ne obavjestava, a nista mu ne prodje :)
     
  18. GW

    GW Moderator

    Link ispravljen.
     
  19. wudu

    wudu Aktivista

    potpis :mrgreen:
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo upravo sam skinuo Avasta i stavio MS SE kada ga toliko hvalite da vidimo kakav je, Avast me poceo nervirati zbog maila iz tonu razloga.