Uporedni test antivirusnog softvera

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by GW, Feb 9, 2010.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Takodjer, uklonio avg, pa da vidimo to microsoftovo se cudo :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam evo sad reinstalirao sistem, instalirao Avira Premium Security Suite, pa da vidimo kako ce ici. Zasad nema reklama koje spominjete :)
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ja sam primjetio jedan iritantan problem na Aviri a to je da ne pamti ako si stavio izuzetak da se ne skenira nešto nego se samo vrti u krug sa istim upozorenjem.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    kad sam procitao ovo, bas se sjetih da sam zbog toga obrisao aviru drugi dan(besplatna verzija)
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Da se ubacim - Aviri svaka cast na detekciji, ali mi je poremetila sljedece stvari: DvD Flick, drvere za zvucnu, Ukljucila windows defender (haman nakon brisanja, sta li).
    Ja bih probo Avast, bice da se popravio malo.
     
  6. Hasarijast

    Hasarijast Novi član


    Jel se mislim na Microsoft Security Essentials? Besplatan i provjerava genuin instalaciju Win 7?

    http://www.microsoft.com/security_essentials/
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    microsoft se dodje sa spy netom kojeg nije moguce iskljuciti, i jos 100% zauzece procesora tokom skeniranja. ocjena 2-
     
  8. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Microsoft ES mi radio extra dok skoro nisam primjetio problem,kad upalim PC Microsoft ES mi uzima ogromno memorije(2 GB...) i CPU(80-90%) jedva stignem to task managera da ga iskljucim,tako da sam odlucio probat Avast,inace prije sam koristio Aviru al me strasno nervira ono vrtenje u krug ako sam reko da nesto ne skenira.
     
  9. hatebreed93

    hatebreed93 Novi član

    sto se tice antivirusa trenutno sam na aviri... licencirana verzija...
    koristio sam dosta antivirusa... od nortona, mcafee, kasperskog, avasta, bit deffendera, pande pa do avire...
    norton usporava racunar (bar je tako bilo prije... ne znam kakav je sad)
    mcafee nisam dugo koristio jer sam im'o stari neki pa je updateu trebalo dugo (a tad je dial up u funkciji)
    kasperski sam jednom instaliro i odma mi je pao sistem svako malo izbacivalo da ima virus u system32 folderu i to dll fajlovima... a tek instaliro win
    nekako mi je avira legla... detektuje sve i ima dosta opcija kad detektuje... pa se moze i ignorirat ili izbrisat... free verzija izbacuje pop up prilikom updatea to moze malo ic na zivce al se navikne... a dok kod licencirane verzije nema tih problema...