utorrent uspori/blokira internet

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zippoo, May 7, 2015.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    naime od zadnjih par verzija ovog programa imam probleme a to je da kada je pokrenut utorrent ,nemoguce je na internetu raditi bilo sta,cak i kada nista ne skida
    znam da bi trebalo blokirati ako bi pustio maksimalnu brzinu i onda ne bi ostalo nista za browser ali to ovdje nije slucaj...koju god da ja brzinu stavim,sada mi sve ovamo zasteka i stranice iz browsera ne moze nikako otvarati

    fazon je sto mi se ovo prije nije desavalo a pocelo je kako od kada su poceli problemi sa DNSom kod telekoma...prije neka 2-3 mjeseca i ovo mi sada opasno smeta jer sam prije uz koristenje neta normalno nesto downloadovao...recimo stavim brzinu od 800 kbps a za surfanje mi ostane 200 kbps i tako je radilo godinama i sada odjednom pocinje da steka

    je li neko ima ove probleme i zna nesto o ovome,kako da ovo napravim
    probao sam skinuti i stariju verziju...opet isto sve
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    U torrent je u nekoj od proslih verzija imao epicscale coin miner. Ono sto sam ja primjetio a sto mislim nema nuzno veze sa rudarenjem jeste da mi optereti CPU nekih 20-30%. Mozda zbog flash reklama ali nisam siguran.

    Probaj bittorrent ili neki drugi klijent.
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Nije vazna brzina downloada toliko koliko je upload-a.
    provjeri da ti slucajno ne radi upload necega pa ti zeza koneciju.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije do uploada
    cim iskljucim utorrent...sve u sekundi proradi a kada ga pokrenem...surfanje postaje nemoguce
    to se prije nije desavalo,sve isto koristim...tako da je 100% neka caka u samom utorrentu...kontam da se jos nekome ne desava sta slicno
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo skinuo sam bittorrent...skoro isto sucelje kao i kod utorrenta i sa ovim nema problema,radi normalno internet i kada u pozadini skida
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam imao slican problem i kod mene je bio problem sa uploadom, stavio sam na minimum i sve procepilo
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Qtorrent poslje verzije 2.2.1 je bez smisla koristiti. Ja koristim 221 vec godinama.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    probaj Deluge.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ljudi da ne otvaram temu trebao bi mi neki free vpn, proxy ili nešto slično da mi promijeni komplet ip adresu da mogu skidati preko torenta gledati utakmice i sl. a da to moj provajder ne zna, koje je najbezbolnije i najlakše riješenje?
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: utorrent uspori/blokira internet

    Ako je preko browsera, imas hula plugin za chrome.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Ili Zenmate isto preko chrome.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima li sanse promijeniti IP adresu na PS3 (jailbreakovan je), treba za navi-x.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala, probat cu te pluginove. Net mi nije htio raditi maloprije jer sam ostavio da skida neki film al bošnjo je promjenio mac adresu i nek se puše :D
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    ne vjerujem da ti je do ispa,da ti oni blockaju net.Pa zar ne bi onda blockali nekom ko skida i seeda po 100,200 GB mjesecno,a ne tebi koji skidas film :D .Vjerovatno si tamo u postavkama stavio da ti se torrent klient pokusava spojiti sa previse konekcija....najlakse receno,ddosas sam sebe :D . Potrazi ovako nesto u postavkama,evo kako se to zove u deluge-u :

    [​IMG]

    Ovo sam ja stavljao na 50,60 al onda mi pukne net pa sam pjenio na telemach :D
     
  15. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Ja kad zaposlim da skida nesto kliknem desnom na taj torrent i u prvu kockicu(nesto upload, ne mogu se sjetiti tacno naziva) upisem 3

    To mi je najoptimalnije jer tada mogu i surfati i wifi mi ne steka a puca punom brzinom download torrenta. Puno sam pokusirao dok nisam ovo ufrstuljio.
    Probaj.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ljudi ako promjenim mac adresu od wifi adaptera koji koristim kao i ip adresu preko zenmate plugina, skidam preko qbittorrent da li sam siguran, u Njemačkoj sam ne bi da imam problema? Ja mislim da ISP i dalje može vidjeti da skidam i da kaznu dobijem.
    Šta je sa streamovima npr. utakmice preko sopcasta ili filmovi na popcornu, to je isto p2p?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zaboravi na torrente u Njemackoj. Ako mislis bit pametan pa nekako to zamaskirat, varas se, ISP-ovi uvijek sve znaju.

    Za te streamove na bazi p2p ne znam, ali pretpostavljam da je i to zabranjeno jer je p2p kao i klasicni torrenti.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ništa onda ostaju filmovizije i flash utakmice :/
     
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    https://tails.boum.org/

    tor i tails,zar te mogu nac ?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da bi te bas onda pratili jer si im automataski sumnjiv. Mozda grijesim, stvarno ne znam koliko su rigorozni. Uglavnom ja se u takvoj drzavi ne bih kockao. Mogu ti i pustiti da radis sta hoces ali sve do jednom. :)