Video player

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Alibegovic, Mar 25, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji je najbolji, najjednostavniji, i naravno besplatni video player za koristit. Za sada sam na Media player classicu. Sta mi preporucujete.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristim svakodnevno BSplayer za muziku zbog meni odgovoarajuceg EQ i za video formate (MKV) jer ima bolji kontrast od VLC Media playera kojeg takodjer nekad upalim.

    Hvale jos i GOM.
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    GOM Player. Ima ugradjene codece, ja ga koristim otkad znam za sebe haman i ne namjeravam mijenjati.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Km player za mkv video :wink:
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista

    definitivno KMPlayer... probaj

    edit: prestize me :lol:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Već si na najboljem playeru, tako da nemaš razloga prelaziti.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    sa vlc playerom ne trebaju ti codeci a ja koristim gom player, i km player je dobar al ovo je više stvar navike.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Dali jos neko ima problema sa prevodom na bs player-u? Cesto mi se desi kad udjem u Full screen mode nestane prevod...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj da skines drugu verziju. Meni BS ne prikazuje Č,Ć.. a imaju mislim ostala nasa slova.

    Alibegovic kao sto sam rekao u prvom postu, obrati pažnu na kontrast (kada ides full screen). VLC sam koristio ali kada idem FS, pa kada video ima dvije crne linije, crna boja na klipu živo sivilo u odnosu na crne linije. Probao sam da podesim kontrast VLC-a ali nema svhe kada gledam na tv-u. BS player ima bolji prikaz po tom pitanju pa sam ostao na njemu.

    I jos neko rece da je stvar navike pa ti probaj sve navedene.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovaj GOM mi se svidja, nesto slicno kao MPC, minimalistika a sve je tu. Otvara sve u sekundi, za fullHD mu treba oko sekunde, seeking je veoma brz, sve ostale manje vise probao.
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada ti nece prikazati naša slova otidi na postavke prijevoda i stavi na "Central Europe". Tada ce ti normalno prikazivati :D
     
  12. pac

    pac Komšija

    M entrebaju mi nasa slova da mi je nekako ovo sa prevodom rijesiti.
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Procackaj malo overlay opcije. Ili kada se vratis u fullscreen mode samo stisni slovo "S" jednom ili 2 puta da ugasi i ponovo upali prijevod.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    KM Player sve radi kako treba i ima codece u sebi.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Tyger - Procitao davno ali nisam stimao. I sada trazio ali nisam mogao naci tu opciju dok nisma proguglao da je na Font. Nikada ne bih rekao da se tu nalazi. Hvala svakako.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Probao i cackao, nepomaze.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li probao ovo, kao da pozicioniras titlove pa,.. mozda se reko pojave:

    [​IMG]
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kod mene je kontrast na VLC-u odlican. Nema razlike izmedju crne onih linija na ivicama i crne u filmu.
    Jesi li probao posljednju verziju?
    Inace, mislim da je najbolji player VLC.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam je li zadnja verzija. Nedavno sam ponovo skidao. Usliam o cemu se radi kada mi ne bude mrso. Inace DVD mi je najzgodnije gledati na VLC-u ali me mrzi zbog tog.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    I agree. Korisim ga 100 godina, jos me nije iznevjerio :) Sve opcije koje su mi trebale, imao je.