Video player

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Alibegovic, Mar 25, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo problem kod mene sa VLC playrom. Ovo je slika sa BS plyerom gdje crna boja na video jednako crna kao i crne linije:

    [​IMG]

    A evo koliko je siva crna boja na VLC playeru u odnosu na crne linije:



    [​IMG]

    Ako neko zna kako da ovo podesim.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što mi se na nekim video snimcima na MPC pojavljuju sivi (ne crni nego svijetlo sivi) dijelovi iznad i ispod filma, dok njih uopste nema na nekom drugom playeru.
     
  3. GW

    GW Moderator

  4. pac

    pac Komšija


    Kod mene je bas obratno u bsplayeru je razlika u crnim dok u km playeru nema razlika, ipak mislim da je to do monitora i kako si ga podesio.
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ja koristim VLC za gledanje klipova na monitoru i tu apslolutno nema razlike izmedju crne boje na klipu i crne boje na ivicama.
    Koliko vidim, na obje slike je crna boja na klipu ustvari siva, samo je na VLC-u vise izrazeno.
    Vjerovatno trebas promijeniti postavke na TV-u.
    Vidi s Nanijem. On je strucnjak po tom pitanju.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kakvi. Na BS playeru je crna boja crna... ali na VLC-u sivilo. Evo jos jedan primjer:

    Na BS-u klao sto se vidi, sve je jednako crno:
    [​IMG]

    VLC ne treba ni komentarisati:
    [​IMG]

    ..stvarno loša slika. koristio bi ja BS bez VLC-a ali je problem sto BS ne čita DVD meni vec samo moze ocitati komplet jedan folder.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ja koristim standardni Windows Media Player + Windows7 codec pack.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    U danasnje doba ne vidim nikakvu potrebu za koristenjem Codec packova. Pogotovo jer kad ih se instalira, gotovo ih je nemoguce potpuno ukloniti bez reinstalacije Windowsa. A u nekim slucajevima znaju stvarati i probleme, pa se OS zaledi ili slicno.

    Pored odlicnih playera kao sto su VLC, MPC HC, KMPlayer, GOM player, koji su besplatni i ne zahtjevaju nikakvu instalaciju dodatnih codeca.
    Osobno koristim MPC HC.
    MPC HC ima i jako dobro rjesenu HW akceleraciju HD videa i nije ga potrebno instalirati, plus sto se moze podesiti da izgleda minimalisticki.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    što se codeca tiče već godinama koristim cccp codece i nikad nemam nikakvih problema sa njima i čitaju sve živo.