Windows Mobile - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Dog_Father, Feb 11, 2011.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam se pomirio s tim da ljudi postaju idioti/zombiji, i da 95% usera telefona nema pojma sta je hardware, senzor, platforma, kernel, amoled, ips, soc itd. Vode se trendovima, postaju i ostaju ovce koje bi gace skinuli za pregled/lajk, pojeli bi sutra vrecu *ovana ako to bude trend na drusvenim mrezama i ako ce zbog toga neko da ih "zaprati" na instagramu...

    U ovih ostalih 5% se mogu nagurati entuzijasti, enterprise korisnici, power useri koji znaju sta kupuju, koriste sve platforme, vole da su u toku, znaju prednosti i mane svih modela itd.

    O nasem drustvu i nepismenosti u svakom smislu suvisno je pricati. Prosjecnom seljaku objasnjavati da ima i nesto drugo, mozda bolje, obavlja posao, pa i za manje para... Al' jok on bi "jabuku" jer to je negdje cuo da je kobajagi najbolje sto postoji.

    U sustini za navedenih 95% usera svaki midrange telefon, nebitno koja platforma je overkil.

    Lumia 950 se moze iskopati za smijesne pare, i to je vrlo respektabilan hardware za te novce. Evo i meni fali aplikacija za unicredit banku, ali mi i edge zavrsava posao sa tokenom.
    Na koji god forum odem a da je rasprava WM10 , sve sami spameri, android i apple fanboys koji dodju pljuvati kako windows ne valja toboze jer su tako culi valjda...



    Sent from my Lumia 950XL
     
  2. kio

    kio Komšija

    Meni je windows platforma bila omrzla, koristim 640xl :) Cak sam se mislio, da li da ti pisem X-Factor, da pazarim 950xl, jer me ova 640xl izludila. Ali resetujem telefon, na novo instaliram aplikacije na sistemsku particiju a ne na karticu i telefon leti :) . Meni bile sve aplikacije na micro SD kartici, klasa 10 sve kontam ok, kada prc... Sada sve aplikacije na sistemskoj, slike i navigacija na karticu i mirna Bosna :)

    I mene nekada nervira nedostatak aplikacija, ali imas edge i mozes zavrsiti posao. Koju aplikaciju za FB koristite, imaju dvije one kao standardne, ali ni jedna od njih ne valja.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Od windows platforme imao sam Lumia 520, 830, 930, 1520, 950 i 950XL. Kada je Windows 10 mobile u pitanju, neuporediva je razlika izmedju 950/950XL i ostatka liste. Nema nekog cekanja, sve je fluidnije, brze, stabilnije na native WM10 uredjajima. Recimo na L930 je bilo masa loading screenova. Imao sam na slabijim telefonima frustracija ono bas da razbijes telefon :) Al eto i to je na neki nacin skola i meni zanimljivo. Ebes telefon na kojem neces raditi neki workaround :D Vidim da se sa novim buildovima i updateima dosta popravila situacija i na slabijim telefonima tipa 640XL.
    Hard reset nisam uradio ima sigurno 10 buildova, samo radim update, nikad nisam nijedan restart imao iako sam na fast ringu. Iako mi je 950XL daily driver, meni ne smetaju ni bugovi pa i restarti ako ih bude. Jednostavno volim imati zadnji build pa makar se sve zapalilo :D
    I nesto vezano za aplikacije. Primjetio sam da na Viberu mogu iz galerije direktno sherovati i po 25 slika (mozda i vise, nisam probao vise od 25), dok je recimo na android verziji bio limit 10 komada odjednom.
    Sto se mene tice neka jos srede ovaj neon/fluent design, malo te sminke neka unesu i to je to. Meni vise nista ne treba :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vidjet cemo sta ce biti sa CShell...

    a inace, kad bi mi izletio povoljno dock :) uzeo bi, ali bas povoljno :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja oduvijek pricam isto: nek naprave nove uredjaje (po mogucnosti i od drugih proizvodjaca), jos malo srede OS (mada dugo vec nisam na WM, mozda i ne treba), i "natjeraju" developere od makar top 10 aplikacija da izbace ravnopravnu verziju i ja cu se vratit. Samo da vidim da ide nabolje.

    Al tema je koliko vec godina stara i stalno ista prica. :D

    Ubjedljivo najdrazi telefon ikad mi je Lumia 920. By a mile.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Realno 950/950XL sa metalnim mozo coverom je sex, ne treba novi uredjaj. Sasvim dovoljna kolicina rama, glance screen (neki tek sad furaju active display), amoled display qhd rezolucije, dovoljan SoC (eto mogao bi biti stedljiviji), top kamera, izmjenjiva baterija, micro sd slot, dual sim varijanta, iris scaner (radi u mraku i sa naocalama za razliku od ovih fensi telefona od 800€), continuum (tek sad taj fazon pocinje biti zanimljiv svima), ne znam sta da nabrajam dalje. Realno ja ne vidim sta to novi uredjaji mogu toliko revolucionarno donijeti osim SD835, besmislenih 6GB rama i metalnog kucista?
    Lumia i dalje opere elite x3 cisto zbog optimizacije iako je u hpu noviji soc.

    Da se razumijemo, android i ios ponuda jeste bolja i kompletniji su ekosistemi, tu nema rasprave. Ali su cijene windows telefona toliko srozane da se jednostavno isplate kupiti. Jedna lumia 650, solidan telefoncic, ima sve sto treba cak i oled display i metalno kuciste a moze se kupiti za 150KM ili cak za marku kod nekih operatera.
    Losa kampanja, los marketing i CEO kojem se zivo *ebalo za ovu platformu su glavni krivac za neuspjeh a ne ponuda uredjaja.

    Sent from my Lumia 950XL
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam mislio striktno na nove high-end uredjaje, eto sad bih npr. radije noviji uredjaj sa FullHD ekranom od 5.2" i Snapdragon 652 nego to sto ima Lumia 950, a da je build bolji, Lumia 650 je primjer boljeg builda. A i zbog SOC-a i nize rezolucije puno manje udara po bateriji.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da mi je znati onda što je "power user" Neko ko ne koristi nijednu aplikaciju i fura neki ljevi telefon :) sve isto sranje, svi koriste isti hardware.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je Lumia 925. Imao sam dva sa različitim bojama i sad bih ga opet kupio da može desetka na njega. Ni jedan telefon mi nije prirastao kao taj. L640XL mi je također ostala u dosta dobrom sjećanju, sa nikad boljom baterijom i kamerom. Žao mi je što je ne kupih od kolege s foruma kad je nedavno prodavao za siću.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je od WP najdraža bila Lumia 1050 + grip. Dok je valjala baterija valjao je i telefon.

    Što se tiče browser ekosistema W10 je i dalje dno dna. Probajte otvoriti konverter valuta na unicreditovoj stranici. Na androidu sve 5 na edgu nema šanse da dođeš do konvertera jer ga renda negdje van dimenzija prozora.
    Još je bio bolji moj optimizam kada sam nazvao tech support unikredita sa pitanjem da li će popraviti front end kako bi isti radio i na w10 phone. Odgovor je bio antologijski "niko ne koristi W10 phone".
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Izvolite unicredit sajt i konvertor valuta...
    [​IMG]

    Sent from my Lumia 950XL
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    :smt023 :smt023
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene uredno prikazuje ovaj converter...maksuz sam usao da probam
    edge je na creators nadogradnji dodatno poboljsan...ko zna koji je update kod ovog sto mu ne prikazuje
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije bas nova nakon 4 mjeseca korištenja. Cijena je dobra.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nov, a stoji na pik-u 13 mjeseci. :D
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ahaha.. dobar. .sad vidjeh komentare. Znaci koristi je od februara 2016. Ovakve treba banovat sa pika.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma


    Dvije stoje keša ovo uzima, sad pitanje kome treba daska za rezanje mesa od 200KM
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I nije nova nego polovna, koristena vec 14 mjeseci.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nisam upratio, tu mi prvo izbacilo.

    Sule nisi ti power user, ne razumiješ se ti u to :)

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk