Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na sve se navikne covjek, al pitanje je li i dalje vecu gušt na dzojstiku ili na pc.u :F

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vala mi nije nista manje zanimljivo na konzoli
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Krkancija sa 64 igraca gdje god da igras.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sad sam igrao na nekom official serveru za njubare kao sto sam ja, kad me je krenulo sa tenkom, jedno 10 killova za redom sam napravio xD
    Jos da imam nekoga u squadu, ihhh gdje bi bio kraj

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da si na ps4, imao bi skim igrat. :D
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Hamo se zahuktava
    Brace yourself

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jel ima neka caka da podesim PayPal kao opciju placanja na Xbox, uredno dodam i sve, podesim i USA adresu i region ali nikako da uspijem platiti nesto PayPalom. Ako neko zna kako neka javi, necu se ljutiti :)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: Xbox One

    prelistaj temu, pisao sam ja kako sam ga dodao koliko se sjecam

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pozdrv, razmišljam o kupovini konzole. PS4 ima vise eksluziva, ali i Xbox ima sve igre koje ja volim. Battlefield, Mass Effect, Tomb Raider, Deus Ex... Prvo sam htio uzeti novi PC za igranje, ali je min. duplo skuplji od ovih konzola. PS4 ili Xbox One? Vidim na olx-u Xbone za 400KM. Ali me nekako strah uzimati odandje, nakon svega što sam se načitao.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sačekaj par dana da se jeftiniji PS4 Slim pojavi u prodaji pa uzmi to.
     
  14. exchanged life

    exchanged life Aktivista

  15. zoi

    zoi Veteran foruma


    Xbox One -> Backwards compatability, EA Access, bolje i više igara sa GWG nego PS+, bolja infrastruktura, aplikacije, modovi za igre (trebalo bi biti i na PS ali očito imaju problem s tim), game preview program (poput early access na steamu), intergracija sa Win10, više se ulaže u ekosistem zbog inferiornog tržišnog udjela. Xbox One S donosi 4K video i HDR, PS4 Slim donosi samo mršaviju konzolu. Osim ako ti se baš igraju igre koje imaš samo na PS4 i imaš jarane na njemu s kojim bi igrao multiplayer, ne vidim razloga da uzmeš PS4.
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Aha, kao konzole su sličnih performansi, ali Xbox je jeftiniji.
    A i većina igara je dostupno na obe konzole, ali ja ne bih mjesečnu pretplatu jer ne bih igrao online. Mogu li se skidati i kupovati igre sa drugih izvora i gdje vi to kupujete, ili se može samo kupovati sa Microsoftovog servisa?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vrlo bitnu stvar je kolega izostavio - lošije performanse i/ili rezolucija u svim multiplatform igrama, a koje tebe interesuju prvenstveno.
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Teoretski specifikacije obe konzole imaju slične, premda nisam gledao gledao testove. Ja sam mislio igrati na starom CRT televizoru.
    Baš gledam test za igru Tomb Raider, pa tu je Xbox duplo košiji od PS4. Uzimam Sony.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zvučiš kao da razmišlja o PS Neo vs obični Xbox. Ima Digital Foundry pa nek pogleda na igrama koje ga interesuju i neka vidi za sebe. Lično ne smatram da je razlika toliko velika da bitno utiče na kupovinu. Pogotovo jer je sa Xbox One S još i manja. Tačno sam očekivao da se neko javi s tim komentarom.

    Igre kupim u fizičkom obliku, odigram i prodam, jer i ja najviše igram singleplayer. Možeš iz drugih izvora kupiti key za igru, ali ti je osnova za sve prodavnica na konzoli, i za PS i za Xbox.


    Kako si mislio da povežeš konzolu i CRT? Obje konzole imaju samo HDMI izlaze, pa ne znam ima li neki adapter da hdmi prebaci na nešto što tebi odgovara. PS4 ima prednost najviše zahvaljujući grafičkoj karti koja je osjetno jača od Xbox One, ali opet ne koliko bi neki voljeli da ima.
     
  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa gledao sam na yt ima RGB adapter.

    Dvoumim se između debelog PS4 i Slim verzije. Jel obe imaju iste, specifikacije samo je PS4 Slim manja konzola?

    Jesu li poboljsane specifikacije prisutne tek u PS 4.5 Neo?