Server rack

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, Mar 31, 2018.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

  4. Tyger

    Tyger Aktivista

  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Zna li neko za nekoga u Sa ko moze napraviti rack/kuciste? Znaci neki fine tuning limar :D
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pitajte @Vedo jer je on sebi pravio kuciste za gaming volan i sjedište čini mi se :) sad ne znam da li je on baš sam sebi pravio, ili je on samo dizajnirao i dao nekome da mu to isječe, povari/pošarafa, ofarba :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je to radio jaran, tj njegovi majstori (ima covjek gradjevinsku firmu).
    Na tvom mjestu bi u Pennyu kupio metalne cijevi, tamo ti ih dzaba nasijeku po mjeri i onda kod kakvog autolimara nek ti zavari gdje sta treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ne mora ni variti Vedo, može jednostavno pošarafati. Šaraf s maticama i podloškama će biti dovoljni da to bude čvrsto. Nije to teško napraviti s L profilima, ne moraju biti cijevi :) pretpostavljam da je za rig, a ne za server koji je dosta teži
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma treba mi bas kuciste, da se dizajnira, znaci full zatvoreno, koje bi kasnije u rack stavio
     
  11. heroic

    heroic Komšija

  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kao sto rekoh, da se dizajnira, dakle custom...
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    pravio ja sebi davno standarni U dubine 60cm, kad sam renovirao kucu svi putevi vodili u ovaj rack :) cisto ideje radi[​IMG]
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel imas mountove za rails? Kad sam pravis najteze je te rupice sa strane napravit..
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    vidi nije to tesko napraviti ja sam te rack rails pravio od L profila 30mm rupice nadji mjere na google, kod mene su 2 lima vanjski ovaj crni pa izmedju izolacija i onda opet lim i onda unutar idu vodilice, naravno ventilaciju moras rijesiti. da ima posla ima narocito ovo sto sam ja radio...dok sam studirao u sarajevu kupio sam 4u codgen kucista mislim u plusu...
    ako se drzis standarda sirina je standard, visina koliko zelis U uredjaja a dubina je najbitnija ako planirase neke vece servere onda to mora ici dublje kod mene je 60cm

    uhg dobro prostudiraj[​IMG][​IMG]
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Treba mi dubine najmanje 900mm da moze server stat.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To je onda drugo :), uglavnom pošalji upit sa zahtjevom i linkaj, dosta toga mogu nabaviti i susretljivi su.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Kakva je to zvijer :D ?
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dell PowerEdge R720