Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. black

    black Komšija

    Navodno jedan od boljih TN panela ali je opet TN. Ja imam ovaj AOC od 32" i odlican je, prvi dan je bio ogroman, sad mi je kao i svaki drugi monitor jos na poslu koristim mali 21.5" Full HD monitor.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ima li ijedan sa tog linka bar 75Hz i freesync? Ako ima, uzmi njega.
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa eto, izbor je na tebi :)
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    da...samo je pitanje kakav li je ovaj od 75Hz :) a s druge strane ne znam da li vrijedi toliko razlike u lovi za 144Hz
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kad probas 144Hz bit ces ljut sto nisi prije kupio :D
     
    Esh likes this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    definitivno vrijedi doplate 100€ ovaj 144Hz
     
    Esh likes this.
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Curved monitori - da ili ne?

    Tačnije - kupiti odmah AOC C27G1 ili čekati dva mjeseca na ACER KG271 CBMIDPX? o_O
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Curve jedino ako je 29" ultra wide ili veci. Ne vidim korist toga na manjim monitorima.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovaj gore linkani Acer predator xf270HU je na piku 1000KM a 1440p monitor je i jedan od najboljih gaming monitora. A kontam da ce on naruciti negdje vani :D
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ja taj predator, ali ova dva sto je @nenji_avero naveo su jeftiniji koliko sam upucen.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da ali ovaj asus ips 144Hz 1080p bi po svoj logici trebao biti oko 750-800KM na piku a vani 600KM.
     
  16. vutra

    vutra Komšija

    Ovaj Acer XF270HU(A) planiram i ja uzeti.
    Trenutno na PIK-u, NPLproject i mickey84 nemaju na stanju. Just FYI, kod mickey-a je ustvari XF270HUA verzija ("0" bezel), a NPLproject kad sam pitao koju tačno verziju imaju, samo su mi ponudili XV272U...
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta mu znaci ovo "XF270HUA verzija ("0" bezel)"? Pa svi su sa ovim tankim okvirom!?
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ja nekako ovarišem na ova dva što sam naveo, jer su prepreprejeftini, a opet pri vrhu budžeta koji imam za monitor.

    Tražio sam i Samsung C27J52, ali ga kod nas nisam našao. On bi trebao biti malo skuplji, ali 1440p - što bi mi bilo ispunjenje snova trenutno haha


    @dmr: Nije mi toliko bitan panel, a do sad sam koristio Acer sa TN panelom i bio mi je ok. A nisam mislio iz inostranstva naručivati, ne da mi se zaje** sa carinama itd.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako ti ne smeta tn onda idi na tn, definitivno su tn matrice najbrze i dobit ces najostriju sliku u pokretu. VA paneli su po meni los izbor za 144Hz, spora matrice pa ih ubrzavaju overdriveom i onda svi imaju problema sa overshootingom ili smearingom. Idi na taj tn i gotova prica :D

    EDIT: Jedino onda ne znam sto ne ides na 24" 1080p ako ces tn imas tu izbora?
     
  20. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma kontam ako ću već uzimati, da bude i veći :D Da i vidim da sam promijenio haha

    Kad već nema šuške za 1440p
     
    Last edited: Mar 1, 2019