All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Beton gume, a ovo su najidealnije situacije, jer se sva nova auta prodaju na ljetnim gumama. Ja sam prije par godina isto Continentalke ugrabio preko poznanika iz salona, za trećinu cijene.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam isto ljetne prodao odmah, dosle SportContact 5, a ja htio PremiumContact 6.

    Inace da i malo sarnem ovdje, trenutno sam u nekoj prici da narucim A250e (limuzina), dok vidim koliko su nagodni ovi nasi lizingi :D :D :D
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    @dams82 @dino73n

    Treba da ulje kupim, pa rekoh da priupitam a da ne zahebem oko ovih raznih oznaka i sl.

    Ravenol, ili ako ga bas ne bude bilo Liqui Moly ce ici. Mislim da ide 5W40,ispravite me ako grijesim.

    BMW E87 118i 143hp, 10/2007, 159k na satu.

    Ima ovih VDL/VPL oznaka kao i kod Liquia raznih brojeva tj oznaka 4100/4500 lupam, pa da ne fulim.

    Da Ravenol VSI ganjam?

    Najbolje bi bilo kakav link ili nesto da okacite pa da znam sta tacno da trazim u motorexu :D

    Hvala Vam unaprijed!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Last edited: Mar 9, 2020
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koristi li ko ove GPS locatore vozila?

    Aktuelna tema, dosta raje ubacuje i prati lokaciju vozila, iako ometanje signala lahko riješi taj problem :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znam ja tako neke koji prate supruge odnosno muzeve.
     
    Eldorado likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U motorexu neces naci ni ravenol ni liqui,ima orgigi bmw ulje.
    Mobil,castrol,aral i ne mogu se sjetiti koje jos univerzalno drže. Uglavnom drže orgigi ulja za sve ove zastupljene brendove.
    BMW inace nije nesto zahtjevan kad je ulje u pitanju. 90% 5w40 ulja ima bmw LongLife 04 certifikat. Tako samo pogledaj odzada na flaši ima li LL04 i kupi koje god zelis.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Onda u motorex necu :D

    Castrol i Mobil1 nemaju LL04 certifikat.

    Vjerovatno cu potraziti onda ovo koji dan Ravenol VSI.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Šta reče i ostade živ. :) Gdje ce castrol bit bez LL04 kad na svakom bmw motoru na čepu pise castrol recommended.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam ja da piše na čepu. Od 2016. nemaju specifikaciju LL04. Evo ti ulje od neki dan kupio mi majstor u motorexu kad sam radio mali servis a fino ga 3x zamolio da kupi Ravenol ili LM.. Znači jučer kupljeno, ja slikao sad, ovo mi ostalo malo jer je kupljeno 5l, a ide mislim 4.3.


    [​IMG][​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    U tvom slucaju gledaš ACEA C3. Ovo što proizvođaci mlate svoje tikete nema toliko veze. I naravno da možeš kupiti mobil :)
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije to to, do 2016. je pisalo LL04 i BMW pored. Izgubili su partnerstvo s BMW-om.

    A i Boga pitaj kakav je Castrol koji se kod nas prodaje..

    Evo ti par primjera, Mobil noviji i iz 2015., i LM.


    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovaj mobil sam baš danas nasuo :D Znaci ako su izgubili partnerstvo nije više isto ulje :D
    Kod nas možeš sumnjati u sva ta ulja, posebno Shell, Castrol i Mobil. Ja sam taj Mobil kupio od Re/Al company i mislim da su 100% regularni distributeri ya mobil. Imaju besplatnu dostavu.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U veca imena vise sumnje, u "manje" kao Ravenol i LM ipak manje, koji je i #1 u Njemackoj.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://mobil1.ba/
    Eto ti za mobil. Ma samo treba obratiti pažnju gdje kupuješ i to je to. Svakako i nema veye, raveno i INA 'e podjedako dobro odraditi posao, i na vrijeme mjenjaš :)
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je to sve isto, ja preko 120k presao na Total 5W40 sintetickom ulju, ciji litar košt 8 KM, a koje sam mijenjao na svakih 15k, auto radi ko sat kao i turbina, i dalje auto ne potrosi ni dec, a 350k na satu. Kad vidim da ljudi uzmu ono ulje od 20 KM za litar, uvijek kontam garant je to iz iste bačve sve.
    Ovaj Piotr testira svako ulje. Ispadne da su mainstream ulja bolja od ovih premiuma.
    Kad vidim na kraju.

    Kako se prodaju muda pod bubrege

    Vidite
     
    Last edited: Mar 9, 2020
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brat za Mercedesa danas gledao u auto dom ovo ulje, 12KM litar.

    Sent from my Huawei P30
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Imaš uvijek u opisu ono approval kao i meets requirements, naravno jedno je odobreno od proizvođača vozila, a drugo proizvođač ulja smatra da može ispoštovati zahtjev. U taj BMW može i taj castrol, ali imaš original BMW ulje koje radi castrol i vjerovatno zato više na castrolu ne piše LL04. Možda BMW ima takvu želju da bi se više sipalo OE ulje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma



    Odličan video

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kad sam krenuo već.. :D

    Da se ne sekiram ako uzmem TRW disk pločice?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne sekiraj se

    Sent from my Huawei P30