All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Juka

    Juka Komšija

    Evo sluzbeno da otvorimo temu ako moderacija dozvoljava!!!

    Edit:

    Renault Clio III , 1.4l 16V oko 100HP, tacnije 98,7! od dana kako sam ga uzeo pa do danasnjeg sto je skoro 4 god, nije zakasljao! i uvjek ga volim preporucit kao vozilo, jer je druga generacija kako mene prati, dakle imao sam i Clio II B izvedba, koji me je isto oko 4 god sluzio junacki, naprotiv mom pocetnickom ponasanju, gasanju i sta sve dodje uz frisko polozen vozacki!!!

    Servis jeste malo pojak za dzepa, ali u 5% sa autima iz segmenta kad uzmemo ovlastene i vrsne servise u obzir!
    Trenuto se odrzava u Bunjo servisu na Barama u Sarajevu, iz razloga garantnih uslova a iz neke navike, mada im je glavni majstor dao otkaz pa drzi servis negdje oko stadiona na Grbavici pa bih ga mogao potrazit!
    Ako jos koga sta zanima neka pita sto na pm il ovde javno!

    [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Samo naprijed, premjestio sam u pravu sekciju :)
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Thnx, ali divi sad sege, toliko su spamali po tudjoj temi da sad nemaju ni slozene recenice za odgovarajucu temu :lol:
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Eh evo da i ja nasvrljam ;)


    Trenutno vozam Volvo s40 1.8 2005 god. Presao 113000 km, kupili ga 2008 sa 56000 na satu. Slike uskoro, -20 je vani ne mogu ga ici oprati hehe :) A i radkape su mi ukrali opet, fakat nisu fer.

    U nedostatku slike, isti je ovakav, ista boja, isto sve :)
    [​IMG]

    Odlicno auto, na zalost radjeno sa velikim uticajem Forda. Svedi su zadrzali neke svoje fazone poput sigurnosti, komfora, ali unutra mi se nekako osjeca jeftin. Onaj pre 2004 model mi je daleko bolji. Opet godine rade svoje.

    Motor je sasvim ok za velicinu auta, vuce oko 7.5 u prosjeku, sto na auto putu, sto po guzvama. Najveca mi je pegla nedostatak 6. te brzine, te raspon brzina. 100km/h u 5oj vec sam preko 3000 obrtaja, motor se previse cuje.

    Auto iz 2005 godine nema ugradjen MP3 player, niti aux izlaz, sto je u mojoj knjizi veliki minus. Doplata na najskuplji audio paket, daje tek malo bolje zvucnike i aux, mp3 playera jos uvijek nigdje.

    Sve u svemu, sem regularnih servisa, banka nije otisla na popravke. Sljedeci servis je onaj najveci, znaci mjenja se remen, voden pumpa, onda treba zamjeniti diskove, zadnje armotizere, itd itd. Nista kriticno jos uvijek, ali, kad mi inspekcija kaze takve stvari, kontam lovu i kontam drugo / novije auto.

    Prvo koje mi pada na pamet, za koje supruga nece ni da cuje je Skoda Superb Combi 2.0 TDI 170ks 2010
    [​IMG]

    Drugo auto koje mi se pravo svidja je Mazda 6, isto 2.0 TDI 2009, malo slabija sa 140ks
    [​IMG]
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel se ubraja i ćaletov auto.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Samo ako ga vozis :wink: , sala na stranu, bujrum i jos podjeli neka iskustva!
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    450k na satu, godiste 85. (stariji od mene), 1.6 turbo-dizel na papiru 51kW ali ima sad mozda pola od toga :mrgreen: , 5 brzina, ujutro pali iz treceg pokusaja :smt005

    [​IMG]
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovi stari passati su nepoderivi!
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ga ono zovu, pijacar ili lubenicar? :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma zmajevi :D
    U slabijem je stanju jer zadnje 2-3 godine doslovce samo gorivo i ulje ide u njega, i sitnice da prodje tehnicki, ali opet sluzi :D
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fiat Stilo, 3 vrata, 1.9JTD, 85KW, 115KS, 2005 godina, brži uzbrdo neg nizbrdo. :)
    Kao samo povuče na autoputu pri 180km/h kad puknem po gasu ko da starta sa 0, ma ko bombona.
    Ko s pjesmom na 220. Ko ima muda za više, bujrum. :smt003

    Potrošnja prosjek kompjuter 5.5-6L
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    Samo ovom Fiatu strasno stoje felge veceg precnika, i kad mu se lajsne u boju sasije prefarbaju a da se nista dalje ne dira , ima ekstra liniju po meni!
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, na Stilu Abarthu serijski dolaze 17" felge. Mene odbili na servisu da montiram tu veličinu.
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    A fabricki su? 15" ili, ja mislim da je mjera 16'' za bezbjednost vitalnih i mehanickih djelova auta!
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene su 15" fabricke, vjerovatno cu nabacit 16". Ko ga shisha.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Pa dobro,stavis nisko profilne gume i dodje ti ga na isto kao 15'' sa debljom gumom, a mozes preko defaulta otic 2-3cm mozda cak i vise nisam u tome bas, a da autu ne smeta!
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Das auto :smt003

    [​IMG]

    75 konja & 1.4 beznin, cucla po gradu 7,5-8 litara , jeste malo tromiji (ne moze prismrdit jukinom Clio-u sto se tice ubrzanja, al jbga, Schwabo je meni Schwabo 8) ) Isao je OK 180km/h sa 4 osobe u autu, mogao je definitivno jos. Kupio ga polovnog, bio presao svega 55.000 i do sad (ne ureklo se) nisam u njeg morao uloziti ni marke na popravke.


    Prije njega vozao Mecku A klasu iz 2000.god diesela, definitivno preporod sa ovim Golficem sto se tice brzine & komfora.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vedo fina mašina, meni ove petice imaju bolji dizajn od šestica..
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. _amar

    _amar Aktivista

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Golf 6 1.4 benzin, 2009 god, 55 hiljada preso, dosad nikakvih problema sa njim. Sto se motora tice pravo je sranje, meda nema a jede gorivo. Jedva nabije 170KM/h i preko nemoze ni nizastranu al sta je tu je, bar je stabilan. Kupljen nov krajem 2009 godine i vec ga vrijeme mijenjati za nesto vece.
    Toliko od mene Pozz :smt006