Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ko vam je kriv pa gledate uživo, lol.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ogroman pritisak na leđima. Nema top tima koji nije imao identičan zajeb u monacu.
    Ja se samo nadam da će se Ferrari vratiti jer je sad bull očigledno bolji bolid u utrci.
    Baku vjerovatno ide Bullu na ruku.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima tome 15 godina, nebitna staza, i prednjace „top“ timovi koji se oslanjaju na „modernu“ tehnologiju, ponajvise slampavi Ferrari a imali su i Merc i RB svojih ispada.

    Pretpostavljam da je tu najveci problem sto nema jedna sposobna old school osoba cija je rijec zadnja, isto ko u danasnjim firmama gdje se svaka budala pita za misljenje.

    https://www.autosport.com/f1/news/alonso-not-my-problem-slow-driving-frustrated-hamilton/10313481/
    Ove tri budale (Alonso, Hamo i Ocon) se pola utrke natezu :D
    Na kraju Hamo namjerno sporo vozio da izbaci Ocona iz bodova nakon kazne.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znam da Monaco je simbol F1 i nemoguce je bez te staze, al brate nema smisla pratiti trku ako nemas 2-3 DRS zone preticanja.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Monaco mi je najgora utrka ove sezone, previse uska, uopste se ne uklapa u sadasnju filozofiju F1 gdje se ocekuje dosta preticanja.

    Zadnjih 15 minuta su prva cetiri vozaca bili jedan iza drugog na manje od 1sek, Ferari bi ih i pretekao ali nisu imali gdje.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije problem u Monacu, problem su bolidi. Ja ne mogu F1 zamislit bez Monaca a vi kako hocete.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato što pratite F1 otkako je postala "moderna"

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pratim ja F1 preko 20 godina i znam sta pricam. Auta su veca, u duzinu i sirinu, a staza u Monacu je ostala ista. Trebalo bi je prosiriti za sirinu jednog bolida, al nemas gdje jer bi usao komsiji u avliju.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja pratim od 1998, i ne bih ni trepnuo da skinu ovo govno od staze.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nama koji gledamo F1 na tvu ,utrka je sat ipo i treninga sat i to je to ali F1 je vise od pukog urkivanja..Tu dolazi svjetski jet set i tu svaka utrka je svjetski dogadjaj.
    Tako da je Monako mozda i vrh sezone za jet set,jer tamo svejedno i budu sami bogatasi.

    Btw.sada se sjeti da sam uzivo bio na toj stazi/putu na ekskurziji,bili u Monaku i prijatelj i ja isli malo u tunel onaj i tako te dijelove obisli.


    Sent from my Xiaomi 11T using Tapatalk
     
    Last edited: May 30, 2022
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh da, to je stvar koju niko nema muda spomenuti. U pitanju su veliki novci, cak je bilo price da Monaco uopste ne snosi troskove organizacije nego FIA, sto nije slucaj za ostale staze.
    Iz nekog razloga su privilegovani, mada sam siguran da staza ne ispunjava trenutne standarde, pogotovo Raskas sa ljudima na balkonima. Nekako me podsjeti na nase fudbalske stadione druge lige, kuce pored, zena prostire ves, covjek ore njivu :D

    Nemam nista protiv da se tu vozi, ali da se doradi, da se omoguci klasicno utrkivanje i preticanje.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav bola raskas ne vozi se 80kmh čovjek na balkonu, ne idu avioni oko njega.

    Da ste gledali formulu tada kao što tvrdite znači bi da nije bilo prekrivanja po čitavu utrku, zato kada bude jedno bude slavlje.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mogu oni voziti 300 na sat ali ako nema mogucnosti preticanja cemu trkanje :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je upravo zbog manjka preticanja Monaco najbolja traka.

    Jednostavno moras biti precizan u milimetar i cekati pravi trenutak da skines onog ispred sebe.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pierre Gasly: Drzi ovu pivu, sad ces vidjeti....
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Hvala tehnologiji pa sad mogu premotat snooze fest.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    [​IMG]
    Moradoh proslijediti haha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo and dino73n like this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji krug leclera. Ne volim ulične, ali baku je najuzbudljivija staza u kalendaru.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Perez opet ispred Maxa :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opet fail Ferrarija

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk