Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne kontam, zasto ce ti transformator sa 230V kada 12V imas sa maticne ili iz napajanja u kompu!?
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Spajam ventilatore u kupatilo, improvizacija odvoda zraka
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa imas kupiti ventilator za kupatilo, koji u sebi ima taj transformator. Mislim da nije skuplji od 30KM.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ima ventilatore na 220V za tu svrhu, cemu transformator!?
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    To je led ispravljac/adpter i on ne bi trebao biti negdje `zazidan` jer ce vrisnuti posto se poprilicno grije. Druga stvar je ventilator u wc-u treba biti jak da bi se izbacila para/vlaznost brzo tako da ti treba jak vent i obicno su ti namjenjenisa 230V najbolji jer imaju i poziciju krila drugaciju, te nemaju problema ako se malo vlaznosti skupi oko njega. Ja ne bih s time eksperimentisao jer ti se moze pojaviti budj u kupatilu, tako da se ne isplati.

    btw trnasformator je uredjaj koji ispravlja naizmjenicni napon, nor. 400v - 230v-110v, dok je ispravljac sa naizmjenicnog na istosmjerni.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pratim u zadnje vrijeme cpu hladnjake i zapao mi za oko Thermalright,
    https://gamersnexus.net/megacharts/cpu-coolers

    Model Peerless Assassin, za procesore 120-200W, na testovima se pokazao bolji od Noctua NH-D15 i nekih AIO vodenih a cijenom su daleko pristupacniji. Na amazonu se mogi naci za oko 50$.
    https://www.amazon.com/Thermalright...Technology/dp/B09SD44SL1?tag=gamersnexus01-20

    Isto tako manja verzija za procesore 50-120W Thermalright Assassin Spirit za oko 20-30$

    https://www.amazon.com/s?k=Thermalright+Assassin+Spirit&i=electronics&crid=1NT3TV61DTYXL&sprefix=thermalright+assassin+spirit,electronics,151&ref=nb_sb_noss_2?tag=gamersnexus01-20



     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije ni 50USD, taj sto si linkao je 32USD :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Definitivno best buy CPU cooler. Jedina konkurencija su drugi Thermalright modeli.

    Pogledaj Phantom Spirit, to je nasljednik Peerless Assassina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobro, to sam linkao amazonove stranice sa GN-a, dostava za BiH je preko njih dosta skupa. Preko ebaya izadje oko 50$ sa free shippingom.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Reventon likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @Reventon ako vec narucujes novi cooler, uzmi i contact frame. Meni treba uskoro stic. Kontam jos lappat procesor jer nakon godinu dana u LGA1700 socketu, kladim se da je vec iskrivljen.
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja bih kupio taj al prokletinje na amazon.de hoce 20 EUR za to.

    Bukvalno svaki contact frame je u pet deka:
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja sam vec prodao par komada, a i sam ga koristim (phantom spirit) na 13700k.

    Btw, cuo sam da ima kopija thermalrighta tako da pripazite odakle narucujete.
     
    Reventon and Picoooka like this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jos mi se dobro drzi Noctua jer sam fabricke ventove zamijenio sa dva Arctic Bionix P120, oko 65C na 4.6GHz u cinebench, u igrama je dosta nize.
    Nekad kad predjem na 13 ili 14 gen sa vise jezgri onda.
    Trenutno mi je graficka usko grlo.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Samo sa amazona iz thermalright store,a vjerovatno kopije na aliju se mogu potkaciti i sl. shopovima.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bionixi su odlicni ventilatori, ja imam dva P140 Bionixa od ranije i stavio sam ih na Freezer 420, P14 su isto dobri, ali P140, mrvicu bolji. Imaju kombinaciju plastike i gume, te nesto veci max RPM. P14 su izradjeni od neke brutalno krute i jeftine plastike.

    Pogledaj da uzmes contact frame, pomoce bez obzira koji cooler imao. I sto je najgore mislim da vremenom IHS postane iskrivljen kako duze stoji u socketu. Pojedini su prijavili da su im temperature porasle nakon godinu dana, vrlo moguce da je zbog neravnomjernog pritiska koji stock mounting pravi.
     
    Reventon likes this.
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Gdje si to vidio?
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jesil to zakacio kineza
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na nekom forumu...
    Cak je thermalright svjestan tog problema pa lijepi kodove na proizvode, ono grebalica pa uneses kod na sajtu da provjeris je li genuine. Na svakom sto sam imao je bila ta naljepnica.

    Thermalright pravi i frame bracket tako da je najlakse odmah kombinaciju naruciti.
     
    adsubzero likes this.