All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znaci tale fejka snimke.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    prosjecna potrosnja 7.92l/100km na predjenih 46335km 1.6tdi 81kw, na 1.9 tdi je bilo oko 8.2-8.5 u slicnim uslovima
    a170 cdi 6.7
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    jedna od rijetkih octavia na piku a da nije karvan.
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    al ima gepek bolji od mnogih karavana
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tale poslo jedan snimak a vi nabili 200 postova :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sto si ljubomoran.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Đe to voziš pa tako visok prosjek, ja na 1.9 tdi 74kw imao stalni prosjek od 5,5 do 6L. Sad sa 1.5 tdci 88kw imam od 5 do 5,5L to je baš kombinovana vožnja, ima svega tu od grada, brda, magistrale, autoputa, kolona i gužvi...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    sarajevo, sutra mi od kampusa do vrtica ne gine 40 minuta ako snijeg/kisa bude iako je manje od 1.5km voznje
     
    Qler likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Vjerovatno si svaki dan u špici...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Forum svakako pust, neka nas.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To u Sarajevu je bolje pratiti na radne sate, ko Bager, nego na pređene kilometre, zato u velikim gradovima furaju EV, uštede su ogromne.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Apropo avion vs auto, dobri bosnjani se vracaju na arbajt, cekanje na gradisci skoro 4h :D
     
    Haker likes this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato ja kažem da je meni 11 sasvim OK bilo na fordu. I sad mečka je oko 12, što je odlično
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uuu za tvoju stoju ja mogu 250 kombinovane a preko 300km magistrale.

    A sretan sam sto se tice te voznje po spicama. To u mom zivotu ne postoji. Bas bacanje i vremena i goriva/para.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Baš, posebno vremena, po života se u saobraćaju potroši... Kod nas kad je neka gužva pa se vozi 2 kilometra 10-15 minuta je već da popizdiš dobro, sve preko toga i ne postoji... I onda neko napiše kako ide 5-6 kilometara po sat vremena, nezamislivo... Tebe posebno zamišljam sa tvojim strpljenjem

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Otkazu let pa ostanes 24 :D

    Gradiska je mala maca za maljevac, zato idem lijevim danima.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sletis sa ceste pa ostanes bez auta, necemo sada u ekstreme. Svaki praznik (kada se najcesce dolazi) su guzve na granici, ljeto cijelo isto je problematicno.
    S druge strane, npr sletiti u sarajevo u decembru je lutrija zbog magle. Ja sam cisto prenio informaciju, nije da zagovaram da je nesto bolje, treba dobro odmjeriti.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najveći gubitak je waste of lifetime, to se ne može platiti, zato sam otpisao Sarajevo za life and work. Zenica i Tuzla su mi okej. Jedini veliki grad na Balkanu bez gužvi je Split, svaka im čast na putnoj mreži.

    Dok sam radio u TZ, za 15 minuta stizao od Irca do kuće (25 kilometara.).
    Ono u Sarajevu je mrak na oči od semafora do semafora. Gledam, 90% ljudi u rush houru, samo jedno u autu.
     
    Last edited: Jan 7, 2024
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja u 16h izađem sa posla, oko 16 i 20 sam u autu, oko 17 i 50 sam kući, cca 8km voznje, kad je sve idealno. Tj kad su "normalne" gužve. A zna se često i odužiti. A ovako ranije idem na posao da bar ujutro izbjegnem i tu sam za cca 20min na poslu... Žena vozi i ja izađem a ona produži dalje u grad.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    U sarajevu nema više rush hour, svaki je rush. Za ove praznike je bilo katastrofa.
    Od konjica do ulaza u sa 40min i onda mi treba još 1,5h do grada.

    Ne bih tu živio jedino da me muka natjera, a gledam ljudi trče ne bi li se sarajeva dokopali

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk