Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato što pixel 7 ima HD ekran jer je postao standard industrije da eto imaš dva tri flagship modela u različitom cjenovnom rangu i da ovi sa manjim ekranom imaju HD ekran. Ali naravno ti si to znao zato si naveo Pro model :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sada si malo lupio glupost da prostis. Pricamo o ppi, ti kada si smanjio rezoluciju, nisi izgubio ppi.
    I to sto tebi ne smeta, ne znaci da meni ne smeta. Ja vidim razliku. Nije nesto pretjerana, ali je tu. Ista kao i 120hz monitor i 144hz.
    Kolika god da je razlika, to ne mijenja cinjenicu da je noviji model dobio downgrade.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nebitno, eto s24+ opet ima qhd nakon 3 generacije. Realno nisu morali, ne primjeti se kao..
    Dali su ti opet exynos, i nema veze ni to, neka ne vade :D
    Opet kazem, tako je apple radio, oduzimao od usera jer eto, ovo je dovoljno dobro, nemojte se buniti i dolazimo do situacije da se to samsungu sada pravda, a ljudi su stali, ne mrdaju, pretekao ih i supacki iphone po hw :D
    To sto ja necu kupiti, zaboli njih, ubijedili su ljude da je to ok i prolazi im, eto ako nista sto kazes makar nesto rade po pitanju fold varijanti.
     
    Last edited: Feb 2, 2024
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ubijedili su pola foruma da je Samsung wow a u principu kurcina,sto napisa mobsterc,zakidaju na svakoj sitnici,osim na cijeni.
    Samsung nikada nije imao dobar omjer ulozeno/ dobijeno i uvijek si ga tu pusio kao kupac.I onda raja kada svjesno popusi na Samsungu,onda krece u odbranu istog,da se sapere u vlastitim ocima.
    Jos uvijek najvise za novac daje Xiaomi,svidjalo se to nekome ili ne.
    Pa samo sto dobijes punjac,u plusu si 50+ KM u odnosu na Samsung
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prije smo imali htc, sony, lg... Pa su morali da se 'gone' sa njima. Jbg, mi kao kupci pusimo. To je xiaomi iskoristio pa podigao cijene i onda ubacili ovih neke sklj podbrendova da kao naprave konkurenciju. Vec se spomenuli, ameri sjebali huawei i realno je samsung ostao jedini 'premium' i odmah su pokazali pravo lice. Ne ocekujem ja bajke i da neka kompanija voli nas a ne profit, samo ne treba nasjedati na te njihove kradje u smislu ne biti svjestan istih. Treba nazvati pravim imenom, supci gladni. Ne treba ti punjac, ok pripremi verziju bez za ljude koji stede okolis, ali nakon sto je to apple uradio poviti usi i reci pa jest eto imam vala dosta punjaca je pristanak da te neko pokrade. Ispiru nam mozak da je ok da ti svako malo nesto oduzmu, prvo slusalice pa punjac pa ce sada biti nesto deseto. Rado bi oni da im placamo mjesecnu pretplatu kako bi nam 'aktivirali' 120hz ekran a do tada da ga limitiraju 60. :D
    Samo kada to urade da ne bude, ma ni ne primjetim razliku, sta cu placat :D
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Huawei je bio beton. Sad iskreno meni nema bolji Android od Samsung. Jebi ga, ali tako je. Htc je bio dobar, pa propao, Sony isti, LG isto, od ozbiljnih ostao samo Samsung. I mogu vam reci jeste skup ovaj s24U ako je brate i dobar. Bas me zanima kako ce mu baterija trajati. S22 sam ubijao, nije mogla radni dan izdržati
     
    Haker, nivla and dams82 like this.
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa i nema, to je jedini premium. Ostalo nam kod androida kao nvidia i amd sa gpu
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


    Ne da je skup, nego preskup.

    Ja ne znam otkad je postalo odjednom prihvatljivo dati ovolike novce na telefon.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    3 milje...kao iPhone :D
    Od mene ne bi dobili 3 milje,ni da sam multimilioner,iz principa.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je i 1000 KM puno za telefon ali eto ljudi kupuju kao mahniti tako da treba šišati ovce dok se nude.
     
    Picoooka and aNaToMiC ! like this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jasno je kao dan. Kad si tech guy nisi normalan. Imas potpuno funkcionalan uredjaj koji je vec overkill za tvoje potrebe ali zelis novi jos bolji i jos skuplji koji ti definitivno ne treba al ne mozes si pomoc. I jos ako imas kintu da ga kupis,to i bi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    nFare likes this.
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja jos koristim iPhone 5, i nemam namjeru ga mjenjat sve dok fercera. A fercera normalno za ono za sta meni treba.
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dino je dobro rekao, pola stvari ti u životu realno ne treba ali kupiš... jebi ga, još ako možeš priuštiti sto ne bi? Ja volim da imam dobar telefon solidan PC. Vjeruj mi PC mi je 10 puta veći overkill kad gledamo koliko sta koristim pa opet, nema mi ljepše nego kad ugasim službeni laptop i upalim svoj desktop...
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ni nemam odavno svoj PC, bacanje para :D
    Laptop sa posla je off-the-shelf, nema nikakvih trackera i remote sranja, kod kuce na docking station i cao.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ne vidim svoj život u kojem kupujem samo prijeko potrebne stvari, i nije to ono neko ku*čenje nego previše života moraš potrošit da bi sve to organizovao, izračunao i šta na kraju s novcem koji zaradiš, gurat u čarapu pa kad život prođe da neko drugi troši... Neka hvala...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  16. nivla

    nivla Komšija

    dobar mobitel, tj flagship je i prije 20 godina kostao 2000km, sto danas slobodno mozes stavit u rang 3000-4000km
     
    Last edited: Feb 3, 2024
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne može se kupovanje nekog telefona od 700 KM vs telefona od 2500 KM porediti sa kupovinom prijeko potrebnih stvari. Ne treba pare u čarape, ko ne zna šta će s njima nek se javi da mu proslijedim nekoliko adresa na kojima će te pare donijeti puno veću sreću od 2500 KM telefona.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja se ne sjecam da je prije flagship telefon kostao 2000KM, sjecam se Galaxy S3 da je bio oko 250$ kada je izasao, Iphone 5 je bio oko 300$ 32GB verzija.
    Ove cijene sada nemaju nikakve veze sa realnoscu. iPhone 15 Pro ima 30$ titanijuma u sebi, a prica je oko toga kao da je sa tenka skinuto. Gotovo svi metali u tom uredjuju su recikllirani, prica je da je ukupna vrijednost dijelova u telefonu je oko 500$ sto cisto sumjjam, a prodaju ga za 1000$.
    Dakle cisti kapitalizam, kao sto je Nvidia nasvirala cijene svojih grafickih, dokle god ima ljudi koji su spremni platiti, bit ce te cijene. Da je konkurencija veca, da su Huawei, Sony, HTC i LG u igri, cijene bi bile daleko normalnije.
     
    zippoo and zoi like this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Eh o tome se radi, ti što štede na svakom koraku i kupuju samo nužno nisu ti koji idu na adrese na kojim se neko može usrećiti novcem. Ne kupujem ni ja telefon od 2500KM,ali eto kupim sebi neke stvari koje osim što zadovolje potrebu zadovolje i ego, a stignem i nekog drugog obradovat bilo člana porodice, prijatelja ili socijalno ugrožene, ne zato što ne znam šta ću s novcem, nego zato što se ja bolje osjećam. Isto tako ne osuđujem one koji su zaradili pošteno pa kupuju šta žele, ako njih to čini sretnim šta ja tu imam reći.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ko toliko štedi klon ne kupuje ni telefone od 700 KM niti išta drugo, ne znam što bismo njih spominjali. Priča je krenula od cijena telefona i koliko ljudi bacaju na to.