Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Haker e sad sam po ovom videu svašta isključio pa ćemo vidjeti. Tona opcija jebo te dok sve pohvatam.


    Sent from my galaxy s23
     
    Haker likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sad jos obrisi ili disable što se noze. Tipa ar emoji, bixpi i tona ovih samsung aplikacija koje ničemu ne služe. Ja samo ostavio calculator i voice recorder i files manager..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    To sam sredio

    Sent from my galaxy s23
     
    Haker likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Toliko podesavanja i tipkanja gumbica na Sljamsungu a tesko dva gumba kliknuti na Xiaomiju da se iskljuce reklame.
    Pokazase licemjeri lice :D
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato ja ne cackam ni na Samsung nista.. Sve popalim ove stvari i vozi.. doduse sad je onaj Smart Switch odradio sve...
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti imaš mentalnih problema. Ljudi su rekli da ne bi vise kupili xiaomi kakve bolan reklame, jesi li dobar.

    Usput ovo nema veze sa samsungom nego sa androidom kao sistemom. Na svakom bi se trebalo pogasiti na tvom xiqomiju ima još više.

    Nije ni apple bolji, sve je to isti K

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 3, 2024
    Neraa likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja pogasim dosta ovog kao iz videa čisto da im onemogućim praćenje i personalizovane reklame. Zato ga i zavuku po setingsima da niko ne ugasi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Apple ipak malo ispred kad je pracenje u pitanju. Ameri su na to osjetljivi pa su aplikacije na iOS po defaultu nastimane da ne prate pa ako zelis da te prate onda otvoris podesavanja pa dozvolis.

    Sjecam se kad je to doslo s nekim updateom da su ovi iz Facebooka drečali.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da, došlo prije godinu dvije ta opcija do tada FB pratio i uživao, onda poslje i googlo ubacio da možeš ugasiti pers reklame.

    Uglavnom sve je to isto, naplate telefon tri milje i onda bi i na reklamama zarađivali i kupili podatke od ljudi. A to rade svakako možeš ti gasiti šta hoćeš.




    Vidiš i za Ios je u pet deka
    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Last edited: Feb 3, 2024
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nemam mentalnih problema :D
    Ali nije lose zavuci malo "licumurima" :D
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    u settings/private dns dodati:
    dns.adguard.com
    i nema vise reklama ni na jednom telefonu
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja plaćam nesto sitno next dns prezadovoljan sam. Ima tonu opcija i štimanja u C panelu njihovom. Fin servis baš

    Sent from my galaxy s23
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je drago vidjeti kad ljudima ne opada volja za tehnologijom.

    Vazda su ove stvari relevantne bile. Ne ulazim ko koliko novca na sta trosi.

    Samo meni licno nije normalno da telefon kosta ovoliko. Sjecam se iPhone X kad je izasao i probio tu granicu od 1000 dolara. U pocetku svi se nesto kao bunili, iduce godine svi ko apple.

    Meni je ta neka psiholska granica bila do 1000 KM. Evo nedavno presao sa F3 prvo na OnePlus 11 koji je ogroman skok u svakom smislu. Uopste nisam imao neki osjecaj da drzim telefon od 1500 maraka. Nikako se nisam mogao oteti dojmu da telefon jednostavno ne vrijedi tih para.



    Ovo je vrhunska stvar. Na Pixelu se zove Rules.
    Ja sam samo koristio prije kad sam isao u office kad se od firmin wifi nakacim, ukljuci se vibracija. A sad si mi dao jos ideja pa cu ponovo koristiti.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cijene su lude to je istina. Medjutim luđe je ako mjenjas telefon svake godine. Sad su chipseti toliko napredovali da mogu trajat 5 godina bez problema. Ja sam dao 2K km za 13pro max. Puno je to love ali ako ga trosis 5 god i onda nije toliko skupo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Bruku stvari ne vrijedi koliko kosta... Al jebi ga... sve je otislo u kurac.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Psiha je čudo, ljudima.je zao dati za tv tri milje a kupi telefon i mjenja ga svako malo :D


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma sve je psiha.

    Ja sam osoba koja voli popravljati. Po prirodi sam takav od malena, vazda sam volio caprkati. Nekada sam uzimao neke pokvarene stvari i popravljao.

    I kad kupujem nesto, vise gledam, da li za to ima rezervnih dijelova, da li mogu zamjeniti i koliko ce me to kostati.

    Dok su bili aktuelni telefoni sa LCD ekranima, uzimao sam Xiaomi telefone sa pokvarenim ekranima i sa strane uzmem zamjenski i puno jeftinije sam prolazio nego da sam isao na varijantu polovnog telefona.

    Jednom sam uzeo tako iPhone 8. Ekran uzeo sa ebaya neki oko 40-60 dolara. Bio je neki dodatni kvar, Vanja je bio serviser koji mi je to bio otklonio za male novce.
    Nekim cudom sistem mi nije prijavljivao gresku da ekran nije originalan i radile su oni ficri za brightness. Jedino sta nije valjalo jeste touch sensitivity nije bio bas najbolji u donjem dijelu ekrana. Nakon sto sam ga napravio odmah sam ga jailbreakao i isprobavao dosta nekih vrhunskih tweakova. Kasnije sam dao taj telefon sestrinom malcu. Na kraju je to opet iOS.

    Davno dok je Xbox 360 bio aktuelan. Nasao na Piku sa RROD greskom. Posto je svakako skoro pa smece bio, nisam ga nesto stedio. Otvarao, probavao razno razne stvari, na kraju uspio napraviti da kratko proradi. Kasnije je opet dobio RROD.

    Ali sam zato jednom bio tako i zaplatio svoj hobi. Otisao kod naseg forumasa Sene, da mu mjenjam pastu na Playstation 4 pro. Prije toga otvarao Playstation 3 slim konzolu. Ta konzola je tako jednostavno sastavljena, i sa sigurnoscu mogu reci kvalitetnije izradjena. I kontam sa PS4 nece biti problem. Otvaram konzolu, sve supred dok nisam dosao do dijela kad treba istekati kabal od napojne. Kako sam istekavao, istekam citav onaj konektor sa maticne, bez ikakve muke. Izvuce se i konektor i oni pinovi. Srecom popravka je bila 100 maraka. Ja poludio tad. Nisam mogao vjerovati kako je Sony dopustio da se tako jeftino napravi taj konektor. Kasnije sam vidio da bruku ljudi imalo identican problem kao i ja.

    Nazalost. OLED ekrani su preskupi. Nije vise ni sto je tehnologija toliko skupa, nego prozivodjaci drze monopol za nabavku. Ne mozes tako lako doci do originalnih dijelova.

    Ja sam sad napravio izuzetak sa Pixelom. Nema zvanicnog servisera kod nas, usb port je vezan za maticnu polocu. Ako budem baksuz toliko da mi ode usb, morao bih mjenjati citav telefon.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam osoba koji voli sebe. Volim naravno i one oko sebe ali ja sam broj 1.

    Znaci nema sanse da ja nesto zelim i imam mogucnost da si to priustim a da ti ne ucinim radi neceg tamo vamo. Zivot je kratak i zivi ga Fikreta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler and kvaju like this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Mene novac uopste ne ispunjava a ni kupovina tog neceg. Nisam nikada bio neko ko se veselio necemu kada kupi a kako godine idu,toga je sve manje i manje.
    Ja volim adrenalin i vjerujem da bi novac usmjeren na te ludorije bio dobro potrosen,ali takvih aktivnosti u BiH bas i nema nesto ...tipa voznja nekog sportskog auta po stazi,skokovi iz aviona i tako te ludorije. Ja takve stvari volim a ovo materijalno,telefon,biciklo,auto,motor i to...meni je to sve prdimahovina :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tačno znam kako si se osjećao. Ja kad sam kupio s23, gledam onaj račun, lik od kojeg sam ga kupio platio ga preko 2000 KM. Kontam se koja budala da tolike pare za ovo (ili bilo koji drugi). Ne bih ga Ji kupio da nije bila ona akcija da dobiješ s21fe. Nije me taj telefon toliko ni interesovao ali i mami i babi trebalo mijenjati telefone i onda je to došlo kao kec na desetku, inače bih i sad bio na a52s. Ne bih se ni sad bunio da ga koristim. Volim tehnologiju i rado bih isprobavao sve, ali da smatram da vrijedi, ne vrijedi ni blizu.
     
    EL NINO CFC likes this.