DirectX 10 utisci

Discussion in 'Igre i konzole' started by dmr, Oct 9, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moram reci da sam bio veliki skeptik povodom dx10. Medjutim juce probo lost planet demo u dx9 pa onda u dx10 i ugodno se iznenadio koliko ljepse izgleda u dx10. A sto je najvaznije efekti mecave explozija puno tecnije rade u dx10 (osjecaj je kao da dx9 emulira softverski te stvari). Performanse su potpuno iste u dx9 i dx10 ako ne i bolje u dx10 zbog prije pomenutog! Stvarno tek sad vidim da dx10 ima svjetlu buducnost, samo kad bi nam dali mogucnost da moze i na winxp :).
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok ovo je samo za lost planet a mislio sam na dx10 uopsteno! Mada jos nisam nista drugo zaigro :D. Nego je li ko nabavio full igru i je li full isto ima posebno u dx9 i dx10 ili to biras u igri?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam ja full, prekucao je davno, kad instaliras dobijes dvije ikone, tj. dx9 i dx10 (koliko se sjecam). Ipak, najveca razlika je u performansama, u Dx10 modu se vuce ko crknuta macka, dok u Dx9 leti na medium / high (shadows na low). Super igra, bossovi su preludi!
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ne znam kako rekoh ja nisam osjetio pad performansi u dx10 ali nisam nista petljao po postavkama vec igrao kako je ponudjeno na pocetku igre. Ali koliko sam vidio vecina je na high nesto na medium. Graficka je 8800gts.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Nema od DX-a 10 nista, nego ce nova verzija donijet nesto normalno i upotrebljivo.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo nabavio full igru i sad probo i definitivno imam bolje performanse (efekti, explozije, mecava tecnije idu definitivno) kada pokrenem na dx10 i sve ljepse izgleda! I to na 1680x1050 :D
    EDIT: Jos kad klokam grafu na 614/920 shaderi na 1400 rijetko kad se spusta ispod 40 a uglavnom je oko 50 fpsa. Ufff hebeno izgleda igra!!!
     
  8. starac

    starac Novi član

    Ti mora da se salis :smt001
    http://www.hothardware.com/articles/The ... e/?page=10
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne! Drzim shadows na medium i ne koristim AA samo 16xAF :D I nije mi neka razlika kada su na high :)
     
  10. starac

    starac Novi član

    U tom slucaju si iskljucio "DX10" efekte. Igra u nekim slucajevima radi bolje u DX10 modu, ali kada iskljucis DX10 opcije. Znaci to ti je prakticki DX9 rendering.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam vala, al ja sam se preporodio sa DX10. :D













    NOT
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci samo shadows na high predstavljaju dx10??? :D Ono u cemu prvenstveno primjetim dx10 je kvalitet povrsina i efekti kao sto sam rekao efekti mi izgledaju kao da je hardware-ski ficer graficke dok na dx9 mi to izgleda kao software.ski :). Sto se tice povrsina izgleda mi kao da se koriste shaderi 4.0 (vjerovatno da :)) Isto kao kada osjetis razliku izmedju shadera 2 i 3.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    ma daj ba sada si poceo da malo brkas stvari. Cuj kakav si to ti vidovnjak kada uspijes da vidis 'od oka' koji je 'ficher' hardverski a koji je softverski. :smt006
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ti kazem da mi tako izgleda jer se dosta tecnije izvrse i puno bolje izgledaju a nisam reko da je to tako!